TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

PKP Mobility. Czyli będą parkomaty przy dworcach
InfoRail.pl - Opublikowano: 05.05.2020 12:15:09
PKP Mobility. Czyli będą parkomaty przy dworcach (wiz. PKP SA)

Polskie Koleje Państwowe rozpoczęły prace nad nowym, ujednoliconym standardem zarządzania obszarami płatnego parkowania przy dworcach kolejowych.

Pierwszym miejscem, w którym wdrożone zostały nowe rozwiązania dla pasażerów, jest parking przy dworcu w Tarnowie. Do końca czerwca parkowanie na nim będzie bezpłatne!

Chcąc ułatwić pasażerom korzystanie z przydworcowych parkingów, PKP rozpoczęły prace nad stworzeniem nowego modelu zarządzania płatnymi miejscami postojowymi. Wdrożenie nowego systemu pozwoli nie tylko zwiększyć efektywność użytkowania przestrzeni parkingowych, ale przede wszystkich ułatwi korzystanie z parkingów klientom kolei. Jednolity standard tego rodzaju usług będzie funkcjonował pod marką PKP Mobility, w ramach której udostępniane będą nowe usługi dodatkowe, takie jak możliwość wypożyczenia samochodów elektrycznych czy rowerów.

Podróż pociągiem należy traktować jako proces, stąd też tak ważne jest zapewnienie odpowiedniej jakości usług na wszystkich jej etapach: od zaplanowania wyjazdu, kupna biletu, po skorzystanie z dworca i zajęcie miejsca w pociągu. Możliwość skorzystania z parkingu przy stacji to ważny element usługi, szczególnie dla osób zamieszkających gorzej skomunikowane obszary. Właśnie dzięki takim dodatkowym inicjatywom podróż koleją jest atrakcyjnym rozwiązaniem dla jeszcze większej liczby osób, zwłaszcza mieszkańców największych aglomeracji, którzy przemieszczają się regularnie – mówi Mirosław Antonowicz, członek zarządu PKP S.A. 

W przyjętym pilotażowo systemie zarządzanie parkingami będzie kompleksowo realizowane przez PKP S.A. Kolejowa spółka zapewni m.in. urządzenia do pobierania opłat, promocję usługi oraz utrzymanie infrastruktury. Za część zadań, związanych z działalnością operacyjną, będą odpowiedzialni partnerzy zewnętrzni. Osoby korzystające z parkingów będą mogły dokonywać płatności w parkomatach kartą, gotówką (bilonem) oraz za pośrednictwem aplikacji mobilnych. Planowane są również abonamenty miesięczne.

Pierwszy parking, na którym od 1 maja br. testowane jest nowe rozwiązanie, uruchomiono przy dworcu w Tarnowie. Znajduje się on w korzystnej lokalizacji nie tylko dla pasażerów pociągów, ale także klientów poczty, centrum medycznego oraz innych placówek handlowo-usługowych. Na powierzchni 900 m kw. zaplanowano 72 wydzielone miejsca postojowe. Do końca czerwca z parkingu będzie można korzystać bezpłatnie. Natomiast od 1 lipca użytkownicy parkingu będą dokonywać płatności w zainstalowanych w czterech punktach placu parkomatach. Nowoczesne urządzenia poboru opłat będą wyprodukowane i obsługiwane przez Kolejowe Zakłady Łączności w Bydgoszczy. Parkomaty zostaną wyposażone m.in. w moduły fotowoltaiczne, dzięki czemu będą one częściowo zasilane przez "zieloną" energię. Opłata za godzinę postoju wyniesie 3 zł. Planowane jest także wprowadzenie możliwości dokonywania opłat za pośrednictwem dostępnych na rynku aplikacji mobilnych. (PKP SA)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP SA
dworzec
parking

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....