TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

PKP PLK inwestują na Dolnym Śląsku. Jak zmieniają się stacje?
InfoRail.pl - Opublikowano: 21.03.2018 12:25:36
PKP PLK inwestują na Dolnym Śląsku. Jak zmieniają się stacje? (foto: PKP PLK)

Na stacjach Dolnego Śląska inwestycje za kilkaset milionów zwiększą komfort obsługi pasażerów. Prace i projektowanie już trwają.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. m.in. przebudują perony, odnowią wiaty, zamontują windy na stacjach Kłodzko, Wałbrzych Szczawienko, Świebodzice, Lubin, Legnica, Jaworzyna Śląska. Zmodernizowane stacje i przystanki zapewnią lepszą informacje i dogodniejszy dostęp do pociągów osobom o ograniczonych możliwościach poruszania.

Na przebudowywanych stacjach i przystankach zapewniona jest bezpieczna obsługa pasażerów. Są odpowiednie oznakowania. Kursowanie pociągów, obok prac na torach i budowy peronów, odbywa się zgodnie z ustalonym rozkładem jazdy.

Na stacji w Świebodzicach dwa nowe 300 metrowe perony będą usytuowane w miejscu dogodniejszym do obsługi pasażerów m.in. pociągów dalekobieżnych. Wiata peronowa zachowa dotychczasowy wygląd lecz będzie odnowiona, co podkreśli historyczny charakter stacji.

Już nie ma śladu po starych torach. Widać jak pracownicy z wykorzystaniem ciężkiego sprzętu układają żelbetowe ścianki nowego wyższego peronu, który znacznie ułatwi podróżnym dostęp do pociągów. Będą też lepsze dojścia, dostosowane dla osób o ograniczonej mobilności. Układane są nowe tory, metalowe konstrukcje dla sieci trakcyjnej. Również wymiana urządzeń sterowania ruchem zwiększy poziom bezpieczeństwa i przepustowość stacji i trasy Wrocław – Wałbrzych – Jelenia Góra. Zakończenie prac zaplanowano pod koniec roku

Na stacji Wałbrzych Szczawienko widać układane nowe tory, przystosowane do przejazdu pociągów z prędkością do 100 km/ h. Dołączą do nich urządzenia sterowania ruchem. Budowany jest też peron. Lepszą obsługę podróżnych zapewni pełniejsze wyposażenie w nowe ławki, wiaty, tablice informacyjne. Peron będzie dobrze oświetlony i dostosowany do obsługi osób o ograniczonej mobilności, a specjalne ścieżki naprowadzające ułatwią poruszanie się osobom niedowidzącym.

Na stacji Kłodzko Główne podróżni już korzystają z jednej krawędzi przebudowanego peronu. Prace obejmą łącznie dwa obiekty. Będą wyposażone w nowe ławki, wiaty, lepiej oznakowane.

Wymieniony zostanie system nagłośnienia Pomiędzy peronami nr 1 i 3 będzie wybudowane bezpieczne, monitorowane przejście dla pieszych oraz odnowiona kładka. Obecnie skuwana jest betonowa płyta od strony dworca. Trwają prace przy przebudowie układu torowego. Prowadzona jest zabudowa nowych rozjazdów oraz urządzeń sterowania ruchem kolejowym. To bardzo ważne przedsięwzięcie, które istotnie zwiększy możliwości obsługi pociągów na stacji i zapewni przejazd ciężkich składów towarowych, o nacisku na oś 221 kN – co jest szczególnie ważne dla wywozu kruszywa z pobliskich kopalń.

Stacja w Legnicy jest na etapie projektowania przebudowy. Do 2020 r. będzie w pełni dostępna dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się m.in. dzięki montażowi czterech wind. Ponadto na Dolnym Śląsku na linii Legnica – Rudna Gwizdanów do 2020 r. zostanie przebudowanych 10 stacji i przystanków. Przewidziano także budowę nowego przystanku Lubin Stadion.

W ramach projektów RPO woj. dolnośląskiego do 2020 r. zostaną odnowione lub przebudowane stacje i przystanki na liniach: z Wrocławia przez Sobótkę i Świdnicę do Jedliny Zdr. oraz na trasie z Wrocławia Sołtysowic do Jelcza Miłoszyc. We wrocławskiej aglomeracji zostaną wybudowane nowe przystanki: Mokronos Góry i Iwiny. Przebudowany zostanie wrocławski przystanek na Muchoborze. Do końca 2019 r. przewidywana jest budowa nowego przystanku Wrocław Szczepin, położonego pomiędzy stacją Wrocław Nadodrze i przystankiem Wrocław Mikołajów.

W Jeleniej Górze do końca 2020 r. przewidziano wybudowanie dwóch nowych przystanków (w rejonie Al. Jana Pawła II i ul. Spółdzielczej) oraz przebudowę przystanku Jelenia Góra Cieplice i stacji Jelenia Góra Sobieszów. Inwestycje PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. to kontynuacja poprawy komfortu na stacjach i przystankach. Przykładem nowoczesnej, dostępnej stacji jest zmodernizowana Jelenia Góra.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
stacja
dolnośląskie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....