TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

PKP PLK inwestują w specjalistyczny sprzęt. Z unijną pomocą
- Opublikowano: 28.09.2018 12:23:45
PKP PLK inwestują w specjalistyczny sprzęt. Z unijną pomocą

PKP Polskie Linie Kolejowe dzięki dofinansowaniu unijnemu przeznaczą 250 mln zł na zakup specjalistycznego sprzętu technicznego.

Nowe pojazdy i urządzania m.in. do diagnostyki i usuwania usterek toru, zapewnią bezpieczne i sprawne podróże oraz przewóz ładunków. Dziś (28 września) zarządca infrastruktury podpisał z CUPT umowę o dofinansowanie inwestycji w ramach projektu "Poprawa bezpieczeństwa ruchu kolejowego poprzez zakup specjalistycznego sprzętu technicznego". Inwestycja ujęta jest w Krajowym Programie Kolejowym. Wartość projektu to 250 mln zł netto, z czego dofinansowanie UE wynosi ponad 211 mln zł.

47 specjalistycznych pojazdów

PKP Polskie Linie Kolejowe do końca 2021 r. zakupią 47 nowych specjalistycznych maszyn, które wzmocnią zespoły kolejowego pogotowia technicznego, odpowiedzialnego za szybkie usuwanie usterek i bezpieczeństwo. Sprzęt zapewni bezpieczne i sprawne podróże oraz przewóz ładunków. Do tej pory w ramach projektu "Poprawa bezpieczeństwa ruchu kolejowego poprzez zakup specjalistycznego sprzętu technicznego" zarządca infrastruktury kolejowej podpisał umowy za 148 mln zł.

Inwestycja obejmuje zakup 36 wózków motorowych z oprzyrządowaniem. Na torach pracują już 3 wózki motorowe, a 3 kolejne wzmocnią PLK do końca bieżącego roku. Nowe pojazdy są szybsze niż dotychczasowe - pojadą nawet 100 km/h, przez co zapewniają sprawniejsze dojazdy do prac i usuwanie usterek na sieci kolejowej. Dzięki zamontowanym urządzeniom bezpieczeństwa drezyną kierują nie dwie lecz jedna osoba. Wózki wyposażone są w żuraw do wyładunku materiałów oraz mogą odśnieżać tory. Nowymi pojazdami dysponują już zespoły techniczne w Warszawie, Wrocławiu, Bydgoszczy, Łodzi, Wałbrzychu, Tarnowskich Górach, Sosnowcu, Lublinie i Szczecinie. W przyszłym roku kolejne 15 wózków zasili zespoły techniczne zakładów m.in. w Białymstoku, Rzeszowie, Nowym Sączu i Zielonej Górze.

W ubiegłym tygodniu PLK podpisały umowę na zakup profilarki tłucznia. Dzięki inwestycji będzie możliwe szybkie wykonywanie prac związanych z profilowaniem podsypki w torze, polegające m. in. na przemieszczaniu, zbieraniu i szczotkowaniu nadmiaru tłucznia. Maszyna zapewni szybkie usuwanie usterek na liniach kolejowych, co przełoży się na sprawniejsze i bezpieczniejsze podróże oraz przewóz ładunków.

W ramach projektu, od grudnia 2016 roku PLK korzystają już z 6 pojazdów z napędem spalinowym przy wyjazdach do napraw i usuwania usterek na torach. Pojazdami dysponują zespoły techniczne m.in. na Śląsku, Mazowszu i na Lubelszczyźnie. Podstawowym zadaniem pojazdów jest przewóz materiałów i specjalistycznego sprzętu do prac interwencyjnych związanych z naprawą infrastruktury dla bezpiecznego prowadzenia ruchu kolejowego. Wózki są wyposażone w żurawie o zasięgu do 12 m i udźwigu do 1590 kg. Nadają się do prac awaryjnych i interwencyjnych.

Zarządca infrastruktury zakupi także pojazd do kontroli obiektów inżynieryjnych, m.in. mostów. Dzięki zastosowaniu wysięgnika z koszem możliwe będą przeglądy trudno dostępnych miejsc na około 6400 obiektach inżynieryjnych. Pojazd będzie jeździł po torach i drogach, co umożliwi sprawny dojazd do wszystkich miejsc. Obecnie trwa procedura przetargowa na zakup pojazdu.

Na etapie procedury przetargowej jest także zakup 2 podbijarek torów i podbijarki rozjazdów. Nowoczesne urządzenia zapewnią wysoką jakość infrastruktury i szybsze wykonanie prac interwencyjnych na torach.

Zakup wszystkich nowych maszyn zaplanowano do końca 2021 r. Specjalistyczny sprzęt wzmocni zespoły techniczne na terenie całego kraju.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
CUPT

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....