TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

PKP PLK z umową na dokumentację prac na linii helskiej. I nie tylko
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 01.08.2019 09:48:37 1 komentarz
PKP PLK z umową na dokumentację prac na linii helskiej. I nie tylko

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowy z wykonawcami dokumentacji przygotowawczej projektów, których realizacja usprawni kolejowe połączenia mieszkańców Kaszub z Trójmiastem.

Zadania są dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowy na opracowanie czterech studiów wykonalności dla projektów kolejowych na terenie województwa pomorskiego. Przeanalizowane zostaną rozwiązania, które pozwolą przybliżyć kolej mieszkańcom województwa. Analizowana będzie poprawa przepustowości, a także budowa nowych linii kolejowych oraz stacji i przystanków w celu zintegrowania kolei z pozostałymi segmentami transportu zbiorowego w regionie. Opracowane dokumenty będą podstawą do szczegółowego planowania inwestycji w perspektywie po 2020 r.

Więcej połączeń kolejowych na Mierzeję Helską

Celem projektu pn. "Poprawa przepustowości na linii nr 213 Reda – Hel" jest zwiększenie liczby pociągów kursujących na trasie do Helu. Poprawi to dostępność komunikacyjną mieszkańców północnych Kaszub i Mierzei Helskiej z Trójmiastem oraz resztą kraju. Wykonawca dokumentacji zaproponuje warianty polegające m. in. na budowie mijanek (Reda Rekowo, Żelistrzewo, Swarzewo, Chałupy, Hel Bór), dobudowie drugiego toru na odcinku Reda – Władysławowo oraz Jastarnia – Hel oraz elektryfikacji linii.

Przeanalizowana zostanie również budowa nowych przystanków osobowych o roboczych nazwach Reda Ciechocino, Smolno, Chałupy Kemping, Kuźnica Wschód, Jastarnia Wschód, Hel Bór. Pod uwagę wzięta będzie także dobudowa peronów w Pucku, Władysławowie i Jastarni. Lepszy dostęp do pociągów byłby po rozbudowie peronu w Chałupach i Mrzezinie. Analizowana będzie budowa węzła przesiadkowego Władysławowo Południe lub Gnieżdżewo/Swarzewo.

Do Bytowa wrócą pociągi pasażerskie

Projekt pn. "Rewitalizacja linii kolejowej nr 211 odcinek Lipusz - Kościerzyna i linii kolejowej nr 212 odcinek Lipusz- Bytów" pozwoli na powrót pociągów z Bytowa, przez Lipusz i Kościerzynę do Trójmiasta. W ramach dokumentacji przygotowawczej szczegółowo przeanalizowany będzie zakres przebudowy torów między Lipuszem a Bytowem.

Jeden z wariantów, który przygotuje wykonawca, uwzględni budowę nowej stacji pod roboczą nazwą Lipusz Północny, która umożliwi bezpośrednie połączenie linii z Kościerzyny do Lipusza (nr 211) z linią z Lipusza do trasy Miastko – Słupsk (nr 212).

Nowy przystanek w Lęborku

Realizacja projektu pn. "Rewitalizacja i elektryfikacja linii kolejowej nr 229 na odcinku Lębork - Nowa Wieś Lęborska" pozwoli na wydłużenie relacji pociągów SKM do Nowej Wsi Lęborskiej i poprawi mieszkańcom dostęp do kolei. W planach jest m. in. rozbudowa przystanku osobowego w Nowej Wsi Lęborskiej o dodatkowy tor. Analizowana będzie budowa nowego przystanku osobowego Lębork Sikorskiego, co poprawiłoby dostęp do kolei w tej dynamicznie rozwijającej się części miasta. Wymiana torów na ponad 3-kilometrowym odcinku oraz zamontowanie sieci trakcyjnej umożliwiłoby całoroczny ruch pociągów SKM między Lęborkiem a Nową Wsią Lęborską.

Kolej dla północnych dzielnic Gdyni

Wykonawca dokumentacji przygotowawczej dla projektu pn. "Włączenie północnych dzielnic Miasta Gdyni oraz Gminy Kosakowo w system kolei aglomeracyjnej na obszarze Pomorskiej Metropolii" przeanalizuje rozwiązania, które mogą poprawić dostęp mieszkańców Kosakowa i okolic do transportu kolejowego. Celem będzie jego integracja z innymi gałęziami lokalnego transportu. Analizie zostanie poddane nowe połączenie kolejowe na trasie Gdynia – Rumia – Gdynia Port Oksywie – Kosakowo – Mosty/Mechelinki. Wykonawca rozważy także budowę nowego przystanku osobowego Gdynia Śródmieście na przedłużeniu ul. Żwirki i Wigury oraz budowę dodatkowych peronów na przystankach Gdynia Wzgórze Św. Maksymiliana oraz Gdynia Stocznia.

Dokumentacja przygotowawcza dla wymienionych projektów powstanie dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Opracowanie dokumentów planowane jest do końca 2020 r. Wartość przygotowania czterech dokumentacji to 4,755 mln zł (netto). Realizacja projektów planowana jest po 2020 roku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
Hel
Gdynia
Pomorskie
  • kolejFAN – 02.08.2019

    jeszcze więcej zbędnych przystanków i jeszcze dłuzsze czasy przejazdu. Brawo.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....