TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

PKP PLK zablokowały pociągi Intercity dla Radomia
InfoRail.pl - Opublikowano: 18.04.2017 12:09:43 3 komentarze
PKP PLK zablokowały pociągi Intercity dla Radomia

W chwili obecnej pomiędzy Warszawą a Kielcami kursują 4 pary pociągów, w tym jedna kursująca przez Radom. Czy to się zmieni?

Jak wyjaśnia wiceminister Andrzej Bittel w związku z prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury Spółkę PKP Polskie Linie Kolejowe S. A. pracami modernizacyjnymi na linii kolejowej nr 8 oraz dużej liczby pociągów wojewódzkich uruchamianych przez Koleje Mazowieckie, przepustowość na jednotorowym odcinku Warka ? Radom jest znacznie ograniczona. Z tego względu, wnioski PKP Intercity na skierowanie tą trasą od korekty rozkładu jazdy obowiązującej od 11 czerwca 2017 roku, pociągów kategorii InterCity w relacjach Olsztyn Główny/Warszawa Wschodnia ? Kielce ? Kraków Główny ? Kielce ? Warszawa Wschodnia/Olsztyn Główny, zostały przez ww. zarządcę infrastruktury odrzucone. Pociągi te będą pomiędzy Warszawą a Kielcami kursowały trasami podstawowymi przez Centralną Magistralę Kolejową i Żelisławice. Od korekty rozkładu jazdy obowiązującej od 11 czerwca 2017 roku, trasą przez Warkę, Radom kursować będą 3 pary pociągów kategorii TLK, w tym jedna para codziennie, jedna para przez 6 dni w tygodniu oraz jedna para dwa razy w tygodniu w okresie letnim.

Zgodnie z Regulaminem przydzielania tras pociągów i korzystania z przydzielonych tras pociągów przez licencjonowanych przewoźników kolejowych w ramach rozkładu jazdy pociągów 2016/2017, opracowanego przez Spółkę PKP Polskie Linie Kolejowe, na przeważającej części odcinka Warszawa ? Radom nadal obowiązuje dla pociągów pasażerskich maksymalna prędkość 60 km/h. Przekłada się to na czas przejazdu, który na odcinku Warszawa ? Radom w przypadku pociągów uruchamianych przez PKP Intercity, obecnie wynosi ponad 2 godziny, a od korekty rozkładu jazdy obowiązującej od 11 czerwca 2017 roku będzie wynosił niecałe 2 godziny.

W związku z tym w opinii Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa PKP Intercity w chwili obecnej nie ma możliwości stworzenia na ww. odcinku takiej oferty przewozowej, która byłaby konkurencyjna w stosunku do transportu samochodowego.

Natomiast w okresie od 10 lipca do 10 sierpnia 2017 r. przez Warkę, Radom będzie przebiegała trasa pociągów kursujących pomiędzy Warszawą a Krakowem, ze względu na przerwę w ruchu na Centralnej Magistrali Kolejowej wynikającą z prowadzonych przez Spółkę PKP Polskie Linie Kolejowe prac modernizacyjnych.

PKP Intercity planują zwiększenie oferty przewozowej na trasie Warszawa ? Radom ? Kielce po zakończeniu przez zarządcę infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe inwestycji związanej z pracami modernizacyjnymi na linii nr 8 na odcinku Radom ? Warszawa. Wstępnie planuje się uruchomienie od 10 grudnia 2017 roku wraz z wejściem w życie rozkładu jazdy edycji 2017/2018, 8 par pociągów pomiędzy Radomiem a Warszawą, kursujących w takcie 2-3 godzinnym oraz 6 par pociągów pomiędzy Kielcami a Warszawą. Na chwilę obecną przyjazd do Warszawy Centralnej pierwszego pociągu z Kielc planowany jest przed godziną 9. Rozważane jest uruchomienie pociągu z kierunku Radomia przyjeżdżającego do Warszawy przed godziną 8.

Zmienione zostały także godziny kursowania pociągu TLK "Nida" relacji Warszawa Zachodnia ? Kielce ? Warszawa Zachodnia, który w rozkładzie jazdy 2015/2016 odjeżdżał z Warszawy po godzinie 16, a przyjeżdżał do Warszawy około godziny 10. Ze względu fakt, że pociąg ten charakteryzował się zdecydowanie najniższą frekwencją w porównaniu ze wszystkimi pociągami uruchamianymi przez PKP Intercity na odcinku Warszawa ? Kielce, podjęto decyzję o optymalizacji oferty połączeń pomiędzy Warszawą a Kielcami, polegającej na zmianie godzin kursowania pociągu TLK "Nida" oraz zmianie relacji i nazwy pociągu IC "Sienkiewicz" relacji Olsztyn Główny ? Kielce ? Olsztyn Główny na pociąg IC "Mazury" Olsztyn Główny ? Łódź Fabryczna ? Olsztyn Główny.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
PKP Intercity
Radom
 • PodróżującyPoEuropie – 19.04.2017

  Polską Kolej niszczy Choroba zwana PKP PKL . Tylko zysk a nie dobro pasażera to motto tej firmy

 • PodróżującyPoEuropie – 19.04.2017

  PKP PLK nie PKP PKL poprawka

 • m – 12.07.2017

  ciekawe czy od grudnia przez warkę pojadą czy przez idzkowice te pociągi co chcieli skierować przez radom i warkę akurat objazdem jeszczą tą linią od września powinni jeszcze jeden TLK chodziarz pużdzić przez warkę

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....