TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

PKP PLK zamykają jednotorową linię Herby Nowe – Kępno
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 20.03.2019 15:02:03
PKP PLK zamykają jednotorową linię Herby Nowe – Kępno (źródło: Wikipedia/Lichen99, lic. CC BY-SA 3.0 pl)

Od poniedziałku, 25 marca br. zarządca kolejowej infrastruktury, spółka PKP PLK, zamknie linię kolejową między Herbami Nowymi, Wieluniem i Kępnem.

Na czas przewidzianych do 15 kwietnia prac, pociągi dalekobieżne pojadą przez Kluczbork, a za składy regionalne jeździć będą autobusy. Zamknięcie jednotorowej linii, wiodącej przez województwa śląskie, łódzkie oraz wielkopolskie, jest związane z remontem jednego z mostów kolejowych, odcinków toru i przebudową przejazdów kolejowo-drogowych.

Chodzi o znaczny fragment jednotorowej linii kolejowej nr 181 Herby Nowe – Oleśnica. Kursują nią m.in. pociągi z Tarnowskich Gór do Wielunia Dąbrowy, obsługiwane przez Przewozy Regionalne. W związku z zamknięciem od 25 marca odcinka tego połączenia od Herb Nowych, uruchomiona zostanie tam komunikacja autobusowa.

Odcinkiem, który zostanie zamknięty od poniedziałku, kursuje również pociąg TLK "Osterwa" Przemyśl – Szczecin przewoźnika PKP Intercity. Na czas prac zostanie on skierowany na objazd przez pobliski Kluczbork.

Według PLK zaplanowane prace będą dotyczyły m.in. 80-metrowego mostu kolejowego na rzece Liswarta. Obejmą tam wymianę szyn i podkładów, konserwację konstrukcji stalowej oraz regulację sieci trakcyjnej.

W tym samym czasie na 22 km linii, na szlakach Panki - Krzepice oraz Janinów - Pątnów Wieluński, wyszlifowane i wyregulowane zostaną szyny. Zapobiegnie to wprowadzaniu ograniczeń prędkości dla pociągów pasażerskich. Koszt robót przy moście i szlifowaniu szyn, finansowanych ze środków własnych spółki, to ok. 2 mln zł.

Jednocześnie od 25 marca do 15 kwietnia potrwają prace na trzech przejazdach przez linię 181 w miejscowościach Janinów, Odcinek i Dalachów. Zainstalowana zostanie tam automatyczna sygnalizacja świetlno-dźwiękowa, wymienione zostaną też fragmenty jezdni.

To nie jedyne zamknięcie jednotorowej linii na południu kraju, związane z rozpoczęciem sezonu budowlanego. Od poniedziałku 18 marca zarządca kolejowej infrastruktury zamknął na miesiąc fragment połączenia Katowic z Rybnikiem – między Mikołowem i Leszczynami. Powodem jest odbudowa mijanki na jednotorowym odcinku linii nr 140, na przystanku Łaziska Górne Brada.

Pociągi Kolei Śląskich kursują w tym czasie tylko na odcinkach z Katowic do Mikołowa oraz z Leszczyn do Rybnika i dalej, w zależności od relacji, do Wodzisławia Śląskiego, Raciborza czy Bohumina. Za pociągi regionalne uruchamiane są bezpośrednie autobusy z Katowic do Leszczyn, inne autobusy obsługują stacje i przystanki na zamkniętym odcinku Mikołów – Leszczyny.

Inne autobusy zastępcze uruchamia, wobec zamknięcia odcinka tej linii, przewoźnik PKP Intercity, m.in. w relacji Katowice – Rybnik - Wodzisław Śląski. Przewozy Regionalne za swoje pojedyncze kursy w tym rejonie uruchamiają autobusowe połączenie Katowice-Leszczyny.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....