TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

PKP S.A. inwestują na Mazowszu
INFORAIL - Opublikowano: 10.07.2015 14:03:18
PKP S.A. inwestują na Mazowszu

Dwa obiekty modernizowane, a cztery budowane od podstaw ? tak wyglądają inwestycje PKP S.A. w województwie mazowieckim.

Od 2012 r. spółka zmodernizowała na terenie tego województwa aż 7 dworców. To: Modlin, Piastów, Radom, Radziwiłłów, Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia i Warszawa Stadion. PKP S.A. realizuje program modernizacji dworców niemal w całej Polsce. Tylko w ubiegłym roku spółka oddała do użytku 21 obiektów, o łącznej wartości ok. 220 mln zł. Obecnie w województwie mazowieckim PKP S.A. realizuje aż 6 inwestycji.

Warszawa Centralna - trwa estetyzacja tego obiektu. Jak informują PKP S.A. dzięki inwestycji, wnętrze dworca zostanie na nowo zaaranżowane. Dotychczasowe szklane kubiki zostaną zastąpione nowymi lokalami handlowo-usługowymi. W hali głównej pojawi się też antresola. Zmiany zajdą ponadto w podziemnych nieremontowanych dotychczas galeriach. Dodatkowo na dworcu prowadzone są roboty związane termomodernizacją ? jej kolejny etap to wymiana szklanej elewacji oraz montaż systemu ogrzewania hali głównej. Wszystkie inwestycje realizowane w ramach projektu termomodernizacji pozwolą na lepsze utrzymanie ciepła w budynku w okresie zimowym. Koszt prowadzonych obecnie inwestycji na Dworcu Centralnym wynosi ponad 26 mln zł. Zakończenie projektów planowane jest na IV kwartał br.

Grodzisk Mazowiecki. Tu budynek dworca zyska nowy wygląd zarówno na zewnątrz, jak i w środku. Prace modernizacyjne obejmą m.in. odnowienie i wykonanie nowych tynków wewnątrz obiektu, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, montaż instalacji, a także odnowienie elewacji. Koszt inwestycji to ok. 5 mln zł. Planowany termin jej zakończenia to III kwartał br.

Warszawa Zachodnia ? powstaje tu nowoczesny dworzec kolejowy, w ramach kompleksu West Station, realizowanego wspólnie przez HB Reavis oraz PKP S.A. Inwestycja obejmie budowę nowego, dodatkowego gmachu dworca o powierzchni ok. 1.300 mkw. Istniejący budynek dworcowy zlokalizowany od strony ulicy Tunelowej pozostanie niezmieniony i nadal będzie pełnił swoją funkcję. Nowy gmach powstanie bezpośrednio od strony Al. Jerozolimskich, co ułatwi dostęp do obiektu mieszkańcom Ochoty, Włochów czy Mokotowa. Planowany termin udostępnienia obiektu podróżnym to IV kwartał br.

Mława, Nasielsk i Ciechanów ? to nowe budynki, które powstaną w ramach pilotażowego projektu PKP S.A. ? ?Innowacyjne Dworce Systemowe?. Dotychczasowe obiekty zostały zburzone, w ich miejscu powstają mniejsze i ekologiczne dworce. Będą to kompaktowe, parterowe budynki, zbudowane według jednolitej koncepcji funkcjonalno?użytkowej, dopasowane estetycznie do konkretnej lokalizacji. Koszt budowy innowacyjnych dworców systemowych w trzech mazowieckich lokalizacjach to około 14 mln zł. Zakończenie inwestycji w Mławie i Nasielsku planowane jest na III kwartał br., a w Ciechanowie na IV kwartał br.

- Każdą inwestycję dworcową poprzedzają dokładne analizy. Pod uwagę brane są: potoki podróżnych, potrzeby lokalnych społeczności oraz potencjał komercyjny. Niejednokrotnie zmodernizowane dworce stają się prawdziwymi wizytówkami miast, zwłaszcza te zabytkowe, które po renowacji odzyskują niepowtarzalny, historyczny charakter ? mówi Grzegorz Tomaszewski ? Dyrektor Zarządzający ds. Nieruchomości w PKP S.A. ? Nie zawsze tradycyjna modernizacja znajduje uzasadnienie. W przypadku niektórych inwestycji zdecydowaliśmy się na wybudowanie zupełnie nowych obiektów. Tak było na przykład w Krakowie, gdzie powstał jeden z najnowocześniejszych dworców. Z kolei w niektórych mniejszych miastach realizujemy pilotażowy, autorski program pod nazwą Innowacyjne Dworce Systemowe. W miejscu dotychczasowych niefunkcjonalnych obiektów powstaną nowe: nowoczesne, ekologiczne i tańsze w utrzymaniu ? dodaje.

PKP S.A. informują, że w ciągu ostatnich 3 lat udostępniły podróżnym 60 obiektów po przebudowie. Tegoroczne wydatki na ten cel wyniosą ok. 350 mln zł, a podróżni będą mogli korzystać z kolejnych 20 odnowionych obiektów. Zmiany zachodzące na polskich dworcach kolejowych doceniają m.in. eksperci ? w lutym br. PKP S.A. została wyróżniona w konkursie Diamenty Polskiej Infrastruktury (w kategorii Inwestycja roku) za program odbudowy i renowacji dworców.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP SA
dworzec
Mazowieckie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
NASZE TOP 10
Czytane
Komentowane
Filmy
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....