TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

PKP z nowym szefem. Kim jest Krzysztof Mamiński?
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 03.03.2017 18:26:23 7 komentarzy
PKP z nowym szefem. Kim jest Krzysztof Mamiński?

Nowy p.o. prezesa PKP S.A. Krzysztof Mamiński ma 60 lat, był działaczem kolejowej "Solidarności", a w zarządzie PKP zasiadał już w latach 1998-2002. Jego żona Barbara, pracowniczka Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, zginęła w katastrofie smoleńskiej.

Nadzwyczajne walne zgromadzenie PKP S.A. podjęło w piątek, 3 marca 2017 r., decyzję o powołaniu na stanowisko nowego prezesa PKP S.A. Krzysztofa Mamińskiego. Od wiosny 2016 roku był on prezesem zarządu Przewozów Regionalnych.

Krzysztof Mamiński urodził się w 1957 roku, jest absolwentem Technikum Elektryczno-Mechanicznego im. Kasprzaka w Warszawie (1976), jest absolwentem ekonomii na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego.

Pracę w PKP rozpoczął w 1980 na stanowisku konserwatora sprzętu komputerowego w Ośrodku Informatyki Centralnej Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych w Warszawie. Był działaczem "Solidarności", w latach 1990-98 pełnił funkcje przewodniczącego Sekcji Krajowej Kolejarzy i Sekretariatu Transportowców NSZZ "Solidarność".

W 1998 roku, w czasach rządu AWS-UW Jerzego Buzka wszedł do zarządu PKP, jeszcze wówczas przedsiębiorstwa państwowego (spółka PKP SA działa od 1 stycznia 2001 roku). W zarządzie PKP i PKP S.A. zasiadał do 2002 roku. Najpierw był członkiem zarządu ds. restrukturyzacji, a następnie ds. pracowniczych.

Po odejściu z zarządu PKP był prezesem spółki zależnej PKP ? KPT-W "Natura Tour". Pełnił funkcję pełnomocnika zarządu ds. dialogu społecznego w Grupie PKP oraz prezesem Związku Pracodawców Kolejowych. W styczniu 2013 roku podał się do dymisji z tej ostatniej funkcji, gdy związki kolejowe postanowiły zorganizować strajk, a on reprezentował pracodawców w sporze ze związkowcami. Jak wtedy wyjaśniał, jego rezygnacja miała charakter osobisty. Potem był szefem przedsiębiorstwa z Grupy PKP CS Szkolenie i Doradztwo.

W marcu 2016 roku został p.o. prezesa Przewozów Regionalnych, a miesiąc później pełnym prezesem. W czerwcu 2016 roku mówił w rozmowie z PAP celem Przewozów Regionalnych jest utrzymanie pozycji największego pasażerskiego przewoźnika kolejowego w Polsce. Zapowiadał, że na modernizację taboru spółka planuje wydać ponad 600 mln zł.

We wrześniu ub. roku informował, że Przewozy Regionalne zmodernizują i zakupią nowy tabor, dzięki przyznanemu przez konsorcjum banków kredytowi o wartości 629 mln zł.

Jest wdowcem. Jego żona Barbara Mamińska była dyrektorem Biura Kadr i Odznaczeń Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Zginęła 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie smoleńskiej. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP
personalia
 • sx – 03.03.2017

  Czyżby niebawem PKP Przewozy Regionalne?

 • yogeeboo – 03.03.2017

  To jakie ten pan ma wykształcenie? jest absolwentem technikum - czyli ma średnie techniczne, ale jest też "absolwentem ekonomi na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego" - czyli inżynierem, magistrem, doktorem? Czy jest absolwentem kursu ekonomi?

 • zxc – 04.03.2017

  Podobne zachowanie jak ciecia Aniola w filmie mistrza Bareii w serialu, wiedzial pod kogo sie podzczepic.

 • janusz w. – 04.03.2017

  Mamiński będzie kiepskim prezesem, ale w PR-ach - choć bardzo niewiele - coś jednak zrobił, w przeciwieństwie do Pawłowskiego i Lachor, którzy zrobili w PKP... zupełnie NIC.

 • gutek – 05.03.2017

  w tej chwili to najlepszy wybór-scementuje kolej

 • www – 05.03.2017

  Oj będzie rebranding. Może Polkolej? I logo na różowo.

 • h – 15.03.2017

  Włączyć Przewozy Regionalne do PKP, tak jak to było już wcześniej, ale Tusk to rozwalił

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....