TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Pociąg `Powstaniec Śląski` przypomniał historię i promował kolej
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 27.02.2020 10:45:29
Pociąg `Powstaniec Śląski` przypomniał historię i promował kolej

Pociąg, ozdobiony wizerunkami wybitnych postaci z okresu powstań śląskich, w ostatnich miesiącach odwiedził niemal wszystkie zakątki woj. śląskiego, gdzie realizowane są połączenia Kolei Śląskich. W środę rozstrzygnięto konkurs fotograficzny, którego bohaterem był okolicznościowy pociąg.

"Cieszę się, że ten pociąg został tak ciepło przyjęty przez pasażerów i mieszkańców regionu. W ten sposób staramy się promować pamięć o powstaniach śląskich w nowoczesny sposób i docierać do młodych ludzi w multimedialnej formie" – mówił marszałek woj. śląskiego Jakub Chełstowski, gratulując zwycięzcom konkursu.

Z okazji setnej rocznicy wybuchu I powstania śląskiego jeden ze składów typu Elf, jeżdżących wcześniej w firmowych barwach Kolei Śląskich, zyskał wtedy złotą okleinę i został ozdobiony wizerunkami wybitnych postaci z okresu powstań. Znalazły się na nim także daty powstańczych zrywów, wpisane w symbol orła. Powstańcze akcenty pojawiły się również wewnątrz pociągu.

Kursy "Powstańca Śląskiego" były tak planowane, aby dotarł on do wszystkich zakątków woj. śląskiego. Skład był też używany podczas specjalnych wydarzeń organizowanych przez władze samorządowe i regionalnego przewoźnika. M.in. oficjalna delegacja woj. śląskiego pojechała tym pociągiem na odsłonięcie pomnika Wojciecha Korfantego w Warszawie w październiku ub. roku.

Przeprowadzony w portalu społecznościowym konkurs fotograficzny "Spotkaj Powstańca Śląskiego" polegał na sfotografowaniu okolicznościowego pociągu z różnej perspektywy i w ciekawym ujęciu. W konkursie wzięło udział 43 uczestników, którzy przesłali 48 zdjęć. Pierwsze miejsce zdobyła Agata Strzelczyk, drugie Tymoteusz Muszala, a trzecie Agnieszka Żelazna. Laureaci i wyróżnieni otrzymali w środę nagrody.

"Dostaliśmy mnóstwo interesujących prac i wybór laureatów w konkursie był naprawdę trudny. Oprócz samego +Powstańca Śląskiego+ możemy oglądać na tych fotografiach różnorodność województwa, a dzięki temu promować ofertę Kolei Śląskich" – ocenił prezes Kolei Śląskich Aleksander Drzewiecki.

Ubiegły rok został ogłoszony przez Sejm Rokiem Powstań Śląskich, a przez Sejmik Województwa Śląskiego – Rokiem Stulecia Wybuchu I Powstania Śląskiego. Był to początek czteroletnich obchodów jubileuszowych - uruchomienie specjalnego pociągu było jedną z wpisujących się w jubileusz inicjatyw. Skład ozdobiono specjalną grafiką zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pociągu.

17 sierpnia zeszłego roku przypadła setna rocznica pierwszego z trzech powstań śląskich. Obchody setnych rocznic kolejnych powstań oraz przyłączenia części Górnego Śląska do Polski będą odbywały się do 2022 r.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
śląskie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....