TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Pociąg Papieski ponownie wozi pasażerów
InfoRail.pl - Opublikowano: 05.06.2017 12:07:26
Pociąg Papieski ponownie wozi pasażerów (foto: PR)

Jak już informowaliśmy na łamach InfoRail.pl od dziś Pociąg Papieski znów kursuje z pasażerami – tym razem w województwie kujawsko-pomorskim.

Jego uruchomienie jest elementem obchodzonego od 3 do 11 czerwca Święta Województwa Kujawko-Pomorskiego. Święty Jan Paweł II jest oficjalnym patronem tego regionu. Pociąg Papieski będzie kursował pomiędzy trzema miejscowościami, które odwiedził św. Jan Paweł II podczas swoich pielgrzymek – Włocławkiem (w 1991 r.), Bydgoszczą (w 1999 r.) i Toruniem (w 1999 r.).

Pociąg papieski pierwotnie kursował na trasie Kraków – Wadowice, a przez trzy najbliższe dni wozić będzie mieszkańców i gości naszego województwa, którego patronem jest właśnie św. Jan Paweł II. Zapraszam także do zwiedzania tego wyjątkowego pociągu na stacjach Bydgoszcz Główna i Toruń Główny - mówi marszałek Piotr Całbecki.

Chcemy w ten sposób uczcić pamięć wielkiego Polaka – św. Jana Pawła II – mówi Krzysztof Zgorzelski, Prezes Przewozów Regionalnych i przypomina o zaangażowaniu POLREGIO w Światowe Dni Młodzieży. "Budujemy dobrą kolej – budujemy dobre relacje" to nie tylko nasze hasło reklamowe, ale filozofia działania Spółki. Podczas zeszłorocznych ŚDM w Krakowie naszymi pociągami podróżowało łącznie blisko milion pasażerów. Była to największa tego typu operacja logistyczna w Polsce – dodaje Zgorzelski.

Prowadząc działalność biznesową, trzeba koncentrować się na jakości usług, bo to one mają duży wpływ na zwiększanie liczby klientów, a w rezultacie na wyniki finansowe. Ważna jest również społeczna odpowiedzialność i budowanie dobrych relacji z mieszkańcami regionów, do czego ARP jako większościowy udziałowiec od początku przywiązuje dużą wagę. Dlatego cieszymy się z kolejnego projektu mającego również wymiar społeczny, jakim jest uruchomienie Pociągu Papieskiego w Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego – mówi Marcin Chludziński, Prezes ARP S.A.

Przewoźnik przypomina, że Pociąg Papieski to wyjątkowy skład, którego ciepła kolorystyka, nowoczesne, klimatyzowane wnętrze oraz wygodne fotele sprawiają, że przejazd nim jest bardzo komfortowy. Posiada 152 miejsca siedzące oraz 8 miejsc dla osób niepełnosprawnych. Podczas jazdy pasażerowie mogą oglądać filmy o św. Janie Pawle II oraz wysłuchać audycji – również w wersji obcojęzycznej – upamiętniających ten szczególny dla nas pontyfikat. W pociągu można też obejrzeć wystawę zdjęć Adama Bujaka, który od początku do końca pontyfikatu towarzyszył z obiektywem św. Janowi Pawłowi II w czasie jego pielgrzymek. W 2006 roku Pociąg Papieski został pobłogosławiony przez Papieża Benedykta XVI w czasie jego wizyty w Polsce. Obecnie ten unikatowy skład obsługuje połączenia okazjonalne.

5 czerwca we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego zorganizowaliśmy przejazd Pociągu Papieskiego z Torunia na uroczystą sesję Sejmiku Województwa do Włocławka. Dodatkowo 6 i 7 czerwca mieszkańcy województwa będą mogli podróżować tym pociągiem pomiędzy Bydgoszczą a Toruniem i Włocławkiem na ogólnych zasadach. To nasz wkład w Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2017. W tym roku został nam nadany tytuł oficjalnego partnera tego wydarzenia – mówi Waldemar Bachmatiuk, Dyrektor Oddziału Kujawsko-Pomorskiego POLREGIO.

W miniony weekend, podczas uroczystości odbywających się w ramach Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego, POLREGIO przygotowało stoiska promocyjne w Bydgoszczy, Inowrocławiu oraz we Włocławku, na których odwiedzający mogli uzyskać informacje o stałej ofercie przewoźnika oraz o kursowaniu Pociągu Papieskiego.

Pociąg Papieski będzie można zwiedzać:

• 5 czerwca przy peronie nr 2 stacji Toruń Główny w godz. 18:03-19:00,

• 6 i 7 czerwca przy peronie nr 1 stacji Bydgoszcz Główna w godz. 10:00-11:57,

• 6 i 7 czerwca przy peronie nr 2 stacji Toruń Główny w godz. 18:03-19:00.

Rozkład jazdy Pociągu Papieskiego:

5, 6 i 7 czerwca Pociąg Papieski będzie obsługiwał regularne połączenia POLREGIO w województwie kujawsko-pomorskim.

5 czerwca:

• Toruń Gł. (10:08) – Kutno (12:15),

• Kutno (16:04) – Toruń Gł. (18:03).

6 oraz 7 czerwca:

• Toruń Gł. (4:36) – Włocławek (5:24),

• Włocławek (5:55) – Bydgoszcz Gł. (7:57),

• Bydgoszcz Gł. (11:57) – Włocławek (13:43),

• Włocławek (14:32) – Bydgoszcz Gł. (16:06),

• Bydgoszcz Gł. (17:20) – Toruń Gł. (18:00).Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
Pociąg Papieski
kujawsko-pomorskie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....