TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Pociąg (wreszcie) wygrywa z autobusem
INFORAIL Karol Wach - Opublikowano: 17.07.2014 12:32:48 3 komentarze
Pociąg (wreszcie) wygrywa z autobusem
Jedna czwarta wakacji za nami. Sezon w pełni. To dobry moment, żeby rozpocząć porównania sezonowej oferty kolejowej i autobusowej. Na początek bierzemy na tapetę trasę Warszawa –Hel. Ku radości kolejowej części portalu TransInfo pociągi są wreszcie konkurencyjne. Przede wszystkim cenowo. Na trasie Warszawa –Hel mamy do dyspozycji trzy bezpośrednie pociągi. To EIC Jantar, TLK Wydmy oraz TLK Posejdon. Czas przejazdu pierwszego z nich na całej trasie (od stacji Warszawa Zachodnia, a więc z tej samej, z której odjeżdżają PKS-y) to 7 godzin i 13 minut. Podróż TLK-ą zajmie nam 8 godzin i 53 do 57 minut. Ceny biletów w weekendowej biletomanii zaczynają się już od 49 zł na EIC i 29 zł na TLK. I co ważne są do kupienia, sprawdziliśmy. To dobra oferta PKP Intercity i przewoźnikowi należą się brawa za jej przygotowanie. Co więcej w Jantarze możemy liczyć na klimatyzację, a od kilku dni także na bezpłatne Wi-Fi. Ceny biletów kształtują się nieco gorzej, jeśli zdecydujemy się na ich kupno z dnia na dzień. Wówczas za EIC będziemy musieli zapłacić 136 zł, zaś za TLK 69 zł. Pamiętajmy jednak, że w PKP Intercity obowiązuje cały czas oferta „wcześniej”i za bilety kupione z odpowiednim wyprzedzeniem zapłacimy nawet o 20% mniej. Jak zatem na tym tle prezentuje się oferta przewoźników autobusowych jeżdżących ze stolicy do Helu? Do dyspozycji pasażerów są także trzy bezpośrednie połączenia. Wszystkie obsługuje Mobilis PKS Mława. Autobusy z warszawskiego Dworca Zachodniego odjeżdżają o godz. 2:00, 12:00 i 21:45. Czas przejazdu to 8 godzin i 10 minut w przypadku pierwszego z nich oraz 8 godzin i 35 minut –dwa pozostałe. To zatem tylko 20 minut szybciej niż TLK-ą, zaś o godzinę dłużej niż EIC i to tylko w przypadku kursu wyruszającego o 2 w nocy. Bilety. Tu Mobilis oferuje przejazd za cenę od 80 zł. To więcej niż w przypadku TLK-i o 11 zł, informacji o ofertach promocyjnych nie znaleźliśmy. Jak zatem wynika z powyższego kolej wreszcie wygrywa cenami biletów. Przegrywa jeszcze nieznacznie czasami przejazdu, ale po zakończeniu remontu linii E-65, co według informacji PKP PLK ma nastąpić jeszcze w tym roku, podróż nad morze na pewno się skróci.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
Hel
Warszawa
EIC
TLK
 • jacek – 17.07.2014

  w jantarze już jest bezpłatne wifi. przynajmniej 10 dni temu było

 • Em – 17.07.2014

  I jest jeszcze jeden argument za pociągiem - bezpieczeństwo. W przypadku autobusu nocnego. Niemal wszystkie wypadki autokarów zdarzają się miedzy 3 a 7 rano - nie ma mocnych na sen.

 • DarekP – 21.07.2014

  Pod względem bezpieczeństwa sen nie działa na maszynistów pociągów? Czy po prostu mają wyższe reżimy kontroli czasu pracy?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....