TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Pociągami PKP Intercity do Czech i Austrii z Podkarpacia
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 16.12.2019 10:45:20
Pociągami PKP Intercity do Czech i Austrii z Podkarpacia

Połączenia do Czech i Austrii oraz więcej pociągów do Warszawy przygotowała spółka PKP Intercity w nowym rozkładzie jazdy dla województwa podkarpackiego.

Jedną z nowości w nowym rozkładzie jest uruchomienie dwóch nowych połączeń międzynarodowych.

Pociąg IC Porta Moravica pojedzie w relacji Przemyśl – Kraków – Katowice - Ostrawa – Wiedeń – Graz. Natomiast TLK Galicja, wcześniej kursujący w kategorii IC między Przemyślem a Krakowem, pojedzie na dłuższej trasie Przemyśl – Kraków – Katowice – Ostrawa.

Z kolei w składzie IC Przemyślanin relacji Przemyśl – Świnoujście pojawi się grupa wagonów do Słupska, jadących przez Piłę i Białogard. Pociąg nie będzie już prowadził grupy wagonów do Berlina, przełączanych w Katowicach do IC Nightjet. Wagony do stolicy Niemiec prowadzone będą w pociągu TLK Pogórze i zostaną przełączone do IC Nightjet we Wrocławiu.

Od niedzieli zwiększyła się liczba połączeń z Rzeszowa i Przemyśla do Warszawy. Rzeszów i stolicę połączy osiem pociągów, zaś Przemyśl i Warszawę - sześć. W obydwu przypadkach to o jeden pociąg więcej niż w rozkładzie na sezon 2018/2019. Z jednego do pięciu rośnie też liczba połączeń między Rzeszowem a Katowicami.

Wśród nowych połączeń jest pociąg EIC Banach relacji Przemyśl – Kraków – Warszawa – Gdynia, kursujący w soboty w stronę Pomorza, a w niedzielę wracający na Podkarpacie. W Przemyślu będzie skomunikowany z pociągami z i do Odessy.

Z kolei dotychczasowy pociąg IC Banach, który jeździł na trasie Przemyśl – Sandomierz – Warszawa, zastąpi TLK Witos, który pojedzie w dłuższej relacji Przemyśl – Sandomierz – Warszawa – Bydgoszcz. Tym samym Podkarpacie zyska nowe bezpośrednie połączenie z Bydgoszczą.

Natomiast TLK Wetlina pojedzie w relacji Zagórz – Rzeszów – Lublin – Warszawa – Poznań. Dodatkowo do składu TLK Pogórze relacji Przemyśl – Kraków – Katowice – Wrocław włączona zostanie nowa grupa wagonów z Zagórza. Dzięki tym połączeniom PKP Intercity ponownie będzie obsługiwać Jasło, Krosno, Sanok i Zagórz własnymi pociągami.

Wśród nowości w rozkładzie jest też pociąg TLK Bursztyn relacji Przemyśl – Kołobrzeg. Natomiast pociąg TLK Małopolska, który w obecnym rozkładzie jeździ z Gdyni do Przemyśla, od niedzieli zamiast do województwa podkarpackiego pojedzie do Zakopanego i Krynicy-Zdroju. W zamian za to z Podkarpacia do Krakowa i Warszawy będzie kursował pociąg TLK Lubomirski relacji Przemyśl – Warszawa.

Trasę zmieni również pociąg TLK (dawniej IC) Matejko, który pojedzie w relacji Przemyśl – Kraków – Katowice – Bielsko-Biała, zamiast dotychczasowej Przemyśl – Świnoujście. Będzie można dojechać nim do Krakowa na godz. 8 rano, a z Krakowa wyjechać do Przemyśla po godz. 16.

Zmieni się również końcówka trasy składu IC Siemiradzki jeżdżącego z Przemyśla, pociąg z Wrocławia pojedzie do Jeleniej Góry zamiast do Poznania, jak dotychczas.

PKP Intercity poinformowało, że obowiązujący od niedzieli rozkład jazdy uwzględnia zmiany związane z modernizacją linii kolejowych, w szczególności trwającego remontu węzła rzeszowskiego.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
Podkarackie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....