TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Pociągami PKP Intercity do Czech i Austrii z Podkarpacia
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 16.12.2019 10:45:20
Pociągami PKP Intercity do Czech i Austrii z Podkarpacia

Połączenia do Czech i Austrii oraz więcej pociągów do Warszawy przygotowała spółka PKP Intercity w nowym rozkładzie jazdy dla województwa podkarpackiego.

Jedną z nowości w nowym rozkładzie jest uruchomienie dwóch nowych połączeń międzynarodowych.

Pociąg IC Porta Moravica pojedzie w relacji Przemyśl – Kraków – Katowice - Ostrawa – Wiedeń – Graz. Natomiast TLK Galicja, wcześniej kursujący w kategorii IC między Przemyślem a Krakowem, pojedzie na dłuższej trasie Przemyśl – Kraków – Katowice – Ostrawa.

Z kolei w składzie IC Przemyślanin relacji Przemyśl – Świnoujście pojawi się grupa wagonów do Słupska, jadących przez Piłę i Białogard. Pociąg nie będzie już prowadził grupy wagonów do Berlina, przełączanych w Katowicach do IC Nightjet. Wagony do stolicy Niemiec prowadzone będą w pociągu TLK Pogórze i zostaną przełączone do IC Nightjet we Wrocławiu.

Od niedzieli zwiększyła się liczba połączeń z Rzeszowa i Przemyśla do Warszawy. Rzeszów i stolicę połączy osiem pociągów, zaś Przemyśl i Warszawę - sześć. W obydwu przypadkach to o jeden pociąg więcej niż w rozkładzie na sezon 2018/2019. Z jednego do pięciu rośnie też liczba połączeń między Rzeszowem a Katowicami.

Wśród nowych połączeń jest pociąg EIC Banach relacji Przemyśl – Kraków – Warszawa – Gdynia, kursujący w soboty w stronę Pomorza, a w niedzielę wracający na Podkarpacie. W Przemyślu będzie skomunikowany z pociągami z i do Odessy.

Z kolei dotychczasowy pociąg IC Banach, który jeździł na trasie Przemyśl – Sandomierz – Warszawa, zastąpi TLK Witos, który pojedzie w dłuższej relacji Przemyśl – Sandomierz – Warszawa – Bydgoszcz. Tym samym Podkarpacie zyska nowe bezpośrednie połączenie z Bydgoszczą.

Natomiast TLK Wetlina pojedzie w relacji Zagórz – Rzeszów – Lublin – Warszawa – Poznań. Dodatkowo do składu TLK Pogórze relacji Przemyśl – Kraków – Katowice – Wrocław włączona zostanie nowa grupa wagonów z Zagórza. Dzięki tym połączeniom PKP Intercity ponownie będzie obsługiwać Jasło, Krosno, Sanok i Zagórz własnymi pociągami.

Wśród nowości w rozkładzie jest też pociąg TLK Bursztyn relacji Przemyśl – Kołobrzeg. Natomiast pociąg TLK Małopolska, który w obecnym rozkładzie jeździ z Gdyni do Przemyśla, od niedzieli zamiast do województwa podkarpackiego pojedzie do Zakopanego i Krynicy-Zdroju. W zamian za to z Podkarpacia do Krakowa i Warszawy będzie kursował pociąg TLK Lubomirski relacji Przemyśl – Warszawa.

Trasę zmieni również pociąg TLK (dawniej IC) Matejko, który pojedzie w relacji Przemyśl – Kraków – Katowice – Bielsko-Biała, zamiast dotychczasowej Przemyśl – Świnoujście. Będzie można dojechać nim do Krakowa na godz. 8 rano, a z Krakowa wyjechać do Przemyśla po godz. 16.

Zmieni się również końcówka trasy składu IC Siemiradzki jeżdżącego z Przemyśla, pociąg z Wrocławia pojedzie do Jeleniej Góry zamiast do Poznania, jak dotychczas.

PKP Intercity poinformowało, że obowiązujący od niedzieli rozkład jazdy uwzględnia zmiany związane z modernizacją linii kolejowych, w szczególności trwającego remontu węzła rzeszowskiego.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
Podkarackie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....