TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Pociągi do Kowna także w 2017 roku
InfoRail - Opublikowano: 28.09.2016 09:21:59 6 komentarzy
Pociągi do Kowna także w 2017 roku (foto: UMWP)

Zarząd Województwa Podlaskiego podjął wstępną decyzję w sprawie możliwości kontynuacji weekendowego połączenia pasażerskiego na trasie Białystok ? Kowno w 2017 roku.

Zarząd zdecydował o podjęciu działań związanych z uzgodnieniem zapisów umowy ze Spółką Przewozy Regionalne wg kosztów na dotychczasowym poziomie.

Dotychczasowe przewozy na trasie Białystok ? Kowno, są realizowane właśnie przez Oddział Podlaski, taborem należącym do województwa, na podstawie umowy na organizowanie i dofinansowanie połączenia kolejowego Białystok ? Kowno na odcinku Białystok ? granica RP, zawartej na okres od 17 czerwca 2016 r. do 31 grudnia 2016 r.

Jak informuje Urząd Marszałkowski koszty wykonywania powyższych przewozów na odcinku Białystok ? granica RP w roku bieżącym zamkną się kwotą: 709 105,37 zł, z czego 449 105,37 zł wyasygnowano ze środków budżetu województwa podlaskiego. Pozostała część w wysokości 260 000 zł stanowi udział samorządów lokalnych, które wyraziły wcześniej wolę współfinansowania przedmiotowego zadania, t.j. Miasto Białystok ? 100 000 zł, gmina Sokółka - 20 000 zł, gmina Dąbrowa Białostocka ? 10 000 zł, gmina Augustów - 30 000 zł, Miasto Suwałki ? 80 000 zł, gmina Puńsk ? 30 000 zł.

Zgodnie z wynikami przeprowadzonych badań z połączenia tego - w okresie od 17 czerwca 2016 r. do 31 lipca 2016 r. - skorzystało w sumie ok 5 600 pasażerów, z tego ok. 2 000 przekroczyło granicę RP.

W związku z efektywnym działaniem tego połączenia Koleje Litewskie wystąpiły o kontynuację w 2017 r. przewozów pasażerskich na tej trasie. Za dalszym utrzymaniem połączenia przemawia także fakt, iż linia Białystok ? Kowno stanowi uzupełnienie weekendowego dojazdu tam i z powrotem do Białegostoku i gmin północnych województwa, a także jest pozytywnym przykładem współdziałania między samorządami na rzecz społeczności lokalnych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Podlaskie
Litwa
Kowno
Przewozy Regionalne
 • zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz – 28.09.2016

  Napis na pociągu powinni zmienić. Powinno być Białystok - Kowno, a nie jakiś Kaunas, albo Białystok - Kowno (Kaunas). Tak samo na wyświetlaczu. Jak pociąg jedzie do Kowna to ma niezrozumiały napis Kaunas (LT), a powinien mieć Kowno/Kaunas (LT). To jest polski pociąg więc napisy na nim powinny być po polsku, a litewskie powinny być ewentualnie jako dodatkowe.

 • Kobiela – 28.09.2016

  Dyskryminacja polskiego nazewnictwa to litewski standard ... dlatego tylko '''KOWNO''' ... a tak boczkiem ... to '''NA KOWNO'''!!! :)

 • gutek – 28.09.2016

  Tylko trzeba skomunikować owe pociągi z tymi z Warszawy.Byłaby to ciekawa oferta przewozowa

 • qaz – 28.09.2016

  Może pojawi się szansa na kontynuację podróży na trasie Kowno - Ryga - Tallin? Rail Baltica na Litwie gotowa, miałem okazję w sierpniu jechać doKowna i obserwować. Ponoć koleje litewskie rozważają takie połączenie. Może "któś cóś" wie?

 • kolejFAN – 29.09.2016

  Pociąg fajnie że jest, ale niestety po jednej podróży ma się dość - tyle godzin na twardych siedzeniach w SA to jest lekki hardkor...

 • Hola hola!!! – 29.01.2017

  Nie tędy droga rodacy! Napis relacji jest prawidłowy. Przecież pociąg ten jedzie ze stacji Białystok do stacji Kaunas. Nie ma na Litwie stacji Kowno. Jeśli zostanie uruchomiony pociąg z Wilna do Warszawy to napisy relacji będzie Vilnius - Warszawa Zachodnia. (a nie Varsuva, bo nie ma w Polsce takiej stacji).

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....