TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Pociągi Kolei Śląskich w dawnej bazie PR
PAP InfoRail - Opublikowano: 29.11.2016 18:12:08 3 komentarze
Baza PR w Katowicach

Pociągi samorządowych Kolei Śląskich po raz pierwszy planowo skorzystały we wtorek z zaplecza byłej bazy śląskiego zakładu Przewozów Regionalnych w Katowicach. Spółka przenosi tam swoją bazę taborową z miejscowości Łazy; wkrótce przeniesie też administrację.

To część projektu mającego sprzyjać większej efektywności zarządzania taborem i obniżeniu kosztów operacyjnych tego przewoźnika. Wśród korzyści ze zlokalizowania w jednym miejscu, w centrum regionu, kompleksowego zaplecza utrzymaniowo-naprawczego jest m.in. uporządkowanie i ograniczenie liczby przejazdów technicznych.

Jak poinformował PAP we wtorek rzecznik spółki Michał Wawrzaszek, tego dnia po raz pierwszy do bazy przy Raciborskiej zjechały pociągi kończące kursy w Katowicach. Oznacza to m.in., że coraz mniej pociągów KŚ w przerwach między kursami będzie stało na doraźnie wolnych torach wokół katowickiego dworca.

Na drugą połowę dnia zaplanowano w Katowicach również pierwsze przeglądy pociągów KŚ. "Baza przy ul. Raciborskiej będzie docelowym miejscem obsługi i napraw wszystkich naszych na co dzień używanych pojazdów. Dlatego już systematycznie od pewnego czasu rezygnujemy z Łaz" - zaznaczył Wawrzaszek.

W bazie przy Raciborskiej na razie ma znaleźć się ręczna myjka. Podnoszony przez wielu pasażerów problem brudnych często z zewnątrz pociągów Kolei Śląskich ma docelowo rozwiązać zautomatyzowana myjnia. Według rzecznika ma ona zacząć działać w katowickiej bazie w perspektywie kilkunastu tygodni, może paru miesięcy.

Na razie trwają też remonty znajdujących się przy ul. Raciborskiej pomieszczeń administracyjnych. "Zakładamy, że z pomieszczeń na katowickiej ul. Wita Stwosza i przy ul. Kościuszki, gdzie mamy teraz część administracyjną, przeniesiemy się na Raciborską do końca stycznia" - zasygnalizował rzecznik KŚ.

Umowę dzierżawy byłej bazy śląskiego zakładu Przewozów Regionalnych w Katowicach Koleje Śląskie podpisały z tą spółką wiosną br.

Obowiązująca dziesięcioletnia umowa ma wpływać m.in. na długofalowe decyzje inwestycyjne. W październiku br., na bazie rozstrzygniętego przetargu, KŚ podpisały z Pesą wartą 206 mln zł umowę na zakup 13 nowych pociągów, z prawem opcji dot. zakupu - po potwierdzeniu - kolejnych sześciu pojazdów (cena wyniesie wtedy 287,7 mln zł). Według zapowiedzi władz województwa 19 nowych pociągów ma trafić na tory regionu do połowy 2018 r., zastępując stare pociągi EN57.

Spółka dysponuje 61 składami, z czego 23 to nowoczesne konstrukcje typu Flirt, Elf i Impuls, 13 kolejnych to odnowione składy bazujące na EN57, 22 - dzierżawione niezmodernizowane pociągi tego typu, a trzy ostatnie to pojazdy spalinowe.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Śląskie
Przewozy Regionalne
Katowice
 • www – 29.11.2016

  Nareszcie...

 • fufufu – 30.11.2016

  szkoda, stojące Elfy skutecznie zasłaniały jadąc do Warszawy widok z Pendolino na ruinę dawnego, zabytkowego dworca :(((

 • soad – 30.11.2016

  Dawny zabytkowy dworzec padł ofiarą PKP SA z siedzibą w Warszawie. Nie widzę powodu by śląski ELF miał ukrywać nieudolność kolejowych nieudaczników którzy od 6 lat skutecznie modernizują 77 km zabytkowej linii Kraków - Katowice.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....