TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Pociągi nie jeżdżą przez Mikołów, wykopano tam pocisk
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 13.03.2019 12:13:14
Pociągi nie jeżdżą przez Mikołów, wykopano tam pocisk

Pociągi kursujące między Katowicami i Rybnikiem omijają w środę przed południem stację w Mikołowie.

Powodem jest znalezienie pocisku artyleryjskiego podczas prac ziemnych w pobliżu dworca kolejowego. Koleje Śląskie na wyłączonym odcinku uruchomiły komunikację zastępczą.

Jak poinformowała PAP aspirant Klaudia Kania z mikołowskiej policji, pojedynczy pocisk znaleziono rano podczas prac ziemnych przy budowie łącznika ulic Kolejowej i Waryńskiego. To element powstającego centrum przesiadkowego w tym mieście.

Jak zaznaczyła policjantka, po znalezieniu pocisku wezwano patrol saperski z Gliwic. Nie było potrzeby ewakuacji, jednak zdecydowano o zamknięciu pobliskiej stacji kolejowej. Zamknięcie stacji spowodowało skierowanie na objazd przejeżdżających przez Mikołów pociągów.

Magdalena Iwańska z biura prasowego Kolei Śląskich poinformowała, że z tego względu pociągi linii S7/S71 Katowice – Racibórz i Katowice – Bohumin (przez Rybnik) kursują objazdem przez Tychy. Na odcinku Katowice Piotrowice - Orzesze Jaśkowice uruchomiono zastępczą komunikację autobusową.

Służby dyspozytorskie Kolei Śląskich informowały przed południem, że pociągi kursujące trasą objazdową nabierały średnio po około 20 minut opóźnienia.

Budowa liczącego niespełna 500 metrów łącznika ulic Waryńskiego i Kolejowej w Mikołowie to pierwszy etap budowy węzła przesiadkowego w miejsce dotychczasowego dworca autobusowego. To obecnie największa inwestycja w tym około 40-tysięcznym mieście. Łącznik, który ma być gotowy w tym roku, pozwoli m.in. rozładować wzmożony ruch na ul. Prusa w ścisłym centrum, gdzie często tworzą się korki. Oprócz infrastruktury drogowej w tym etapie założono budowę parkingu na ponad 200 samochodów.

W drugim etapie powstanie nowy dworzec autobusowy, złożony z pięciu zadaszonych peronów, przesuniętych wobec obecnych o kilkanaście metrów. Park obok obecnego dworca zostanie odrestaurowany, a teren wokół zagospodarowany.

W trzecim etapie - w 2020 r. - mają zostać zmodernizowane drogi w okolicach dworca - rondo u zbiegu ulic Prusa i Miarki zostanie przesunięte i powiększone; dodatkowe ronda są planowane w miejscach wysepek na skrzyżowaniach pobliskich ulic. Efektem ma być odkorkowanie centrum miasta i upłynnienie ruchu.

Miejscowi samorządowcy podkreślają, że węzeł przesiadkowy połączy transport prywatny z publicznym - będzie tu można przesiąść się z roweru, motocykla, samochodu czy autobusu na pociąg. Wartość tej inwestycji, wspieranej z funduszy unijnych, opiewa na ponad 21 mln zł.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Mikołów
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....