TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Pociągi pasażerskie (na razie) nie wrócą na trasę Bytom – Gliwice
InfoRail.pl - Opublikowano: 11.04.2018 11:47:08
Pociągi pasażerskie (na razie) nie wrócą na trasę Bytom – Gliwice

Planowana inwestycja PKP Polskie Linie Kolejowe polepszy komunikację między Gliwicami a Bytomiem, na razie jednak tylko dla pociągów towarowych – poinformował gliwicki Urząd Miasta.

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiło przetarg na rewitalizacje torów między innymi na odcinku Gliwice – Bytom. Jego rozstrzygnięcie zaplanowane jest na połowę maja. Modernizacja ma przede wszystkim skrócić czas przewozu towarów.

Cały projekt, który dotyczy również prac na odcinkach Chorzów Stary – Mysłowice oraz Dorota – Mysłowice Brzezinka ma kosztować 350 milionów złotych. Na prawie pięćdziesięciokilometrowym odcinku wymienione zostaną tory, kompleksowo przebudowana zostanie sieć trakcyjna, zmodernizowane zostanie 78 rozjazdów, a na 5 przejazdach kolejowych ma być zapewnione większe bezpieczeństwo.

Ruch pasażerski na odcinku z Gliwic do Bytomia funkcjonował do 2001 roku. Później wznawiano go dwukrotnie – w 2008 i 2013r. Za każdym razem jednak połączenia nie cieszyły się popularnością wśród pasażerów, a pociągi świeciły pustkami. Ostatecznie połączenie zlikwidowano w 2014 roku.

Obecnie na tej trasie odbywa się tylko ruch towarowy. I tak na razie pozostanie. Brak infrastruktury – to główny powód, dla którego po zakończonej rewitalizacji, z trasy nie będą korzystały pociągi pasażerskie. Wyjątkowo może się to zdarzyć jedynie w ramach komunikacji zastępczej, kiedy z powodu awarii trakcji w innych miejscach, wypadków czy innych zdarzeń, odcinek między tymi dwoma miastami traktowany będzie jako linia objazdowa.

Czy Koleje Śląskie rozważają stałe przywrócenie połączeń między Gliwicami a Bytomiem? Z informacji przekazanych Magdalenę Iwańską, rzecznika prasowego Kolei Śląskich, wynika, że tak. - Warto przy tym jednak zwrócić uwagę, że oprócz prac torowych niezbędne byłoby również w niektórych przypadkach nowe umiejscowienie przystanków, tak aby ich lokalizacja była dopasowana do potrzeb mieszkańców i głównych generatorów ruchu – mówi Magdalena Iwańska. – Dodatkowo zasadna byłaby również integracja z innymi środkami transportu publicznego, tak aby na przykład autobusy uzupełniały rozkład jazdy pociągów. Obecnie nie jesteśmy w stanie powiedzieć, kiedy uruchomienie połączeń na tej relacji mogłoby nastąpić – dodaje.

Zakończenie inwestycji PKP PLK planowane jest na 2023 r.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gliwice
Bytom
Koleje Śląskie
PKP PLK
  • Mateusz Stach – 11.04.2018

    Gdyby zlikwidowano tudzież uszczuplono linię 850 było by idealnie...

  • Marian Gosik – 11.04.2018

    Degradacja wygaszanie połączeń

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....