TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Pociągi pojadą na Pol and Rock!
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 18.06.2019 20:13:03 2 komentarze
Pociągi pojadą na Pol and Rock!

W trosce o bezpieczeństwo uczestników festiwalu w Kostrzynie nad Odrą poleciłem ministrowi infrastruktury przygotowanie pociągów, które dowiozą uczestników na miejsce - oświadczył we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

"Po rozmowie z Joachimem Brudzińskim i minister Elżbietą Witek, w trosce o bezpieczeństwo uczestników festiwalu w Kostrzynie nad Odrą, poleciłem ministrowi Andrzejowi Adamczykowi przygotowanie pociągów, które dowiozą uczestników na miejsce" - poinformował Morawiecki na Twitterze. "Będzie on także zabezpieczony przez służby podległe MSWiA" - dodał szef rządu.

Pod koniec maja o rezygnacji Przewozów Regionalnych z organizacji dodatkowych pociągów na festiwal w Kostrzynie poinformowała Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, wskazując, że taka sytuacja zdarza się po raz pierwszy od 25 lat. Kolejowa spółka odpowiedziała kilka dni temu, że uruchomienie dodatkowych komercyjnych pociągów musicREGIO jest nieuzasadnione ekonomiczne.

Pismo do przewoźnika wystosowała marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak, zdaniem której brak dodatkowych pociągów przy tak dużej imprezie masowej wywołałby problemy komunikacyjne nie tylko w regionie, ale w całym kraju. Pomoc w dojeździe na festiwal zaoferowały władze niektórych województw. We wtorek marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła przekazał, że opolski zarząd województwa zwrócił się do przewoźników z zapytaniem o możliwość organizacji transportu. Z podobnymi inicjatywami wyszły już władze województw lubuskiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego.

Pol'and'Rock Festival to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Przez wiele lat był znany pod nazwą Przystanek Woodstock. Jego 25. edycja odbędzie się w terminie 1-3 sierpnia 2019 r. w Kostrzynie nad Odrą. Na czterech scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
 • Marcin Michał Macha – 18.06.2019

  Moglibyście zachować chociaż resztki bezstronności ;) Szkoda taboru, mogli by puścić weglarki

 • Kuba Perkowski – 18.06.2019

  Ustawka od początku - najpierw wywołano kryzys, aby potem go "bohatersko" zażegnać. Dokładnie jak na Białorusi czy Wenezueli... Nigdy nie byłem jakoś szczególnie antypiswoy, ale to czas kiedy należy zacząć się bać działan tejże partii

 • Marcin Kulik – 18.06.2019

  Śmierdzi mi to na kilometr 😡

 • Adam Lutostański – 18.06.2019

  Gdzie niby skompromitowanych? Dobrze zrobili. Ja bym się też obawiał o tabor.

 • Jurek Muszyński – 18.06.2019

  A dla mnie to świetny ruch. O co Wam chodzi? Tak - źle, a tak - również niedobrze?

 • pyrlander – 19.06.2019

  Teraz jeszcze okaże się, że maszyniści nie mają objechanych szlaków do Kostrzyna i festiwalowicze będą śmigać ... 40 km/h.

 • Tyberiusz Smoliński – 19.06.2019

  Po koncercie będą pokazywać zdemolowane wagony i trąbić w mediach jaka ta młodzież zła. A jak nie będzie zdemolowanego składu to znajdą się wynajęte jednostki które ten skład zdemolują. Zresztą o takim zagraniu słyszałem wczoraj w radio. Eh polityka polityka.

 • Jarek Ibuprom – 19.06.2019

  Przecież to są kumple. Ty Heniu weź wywołaj jakiś problem co ja carską ręką rozwiąże żeby ludzie mnie kochali. No Józek ale co ja mogę, jaki problem. Heniek taki o którym cała polska będzie mówić. Hmm tak se myśle Józek może by na kolei coś odwalić. Genialny pomysł Heniek. Zawsze jak na kolei skandal to cały kraj tym żyje. Blokujmy te impreze typa w czerwonych spodniach. Ty Józek masz głowę... Tak serio to jeżeli faktem jest że obsługa tej imprezy nie ma ekonomicznego uzasadnienia dla PR to dobrze zarząd zrobił. Z jednej strony od lat marudzimy że niegospodarność , że PR ciągle brak kasy a drugiej zmuszamy do obsługi nierentownych projektów. Niech dadzą PRom więcej kasy aby obsługa imprezy była komercyjnie rentowna a PRy niech zorganizują dobrej jakości obsługę. Jak obawiają się o tabor to może niech PZU to jakoś ubezpieczy na czas imprezy. Każdy problem można rozwiązać ale nakazanie z pozycji siły Premiera do podjęcia nierentownego projektu jest z deczka patologiczne. Teraz to nie ma kompromitacji zarządu tylko Premiera który tak po prostu to nakazał nie dodając że wyłoży na to środki dla PR-ow. Żeby się nie okazało że zarząd PR-ow zmuszany politycznie do obsługi nierentownych projektów , pozbawiany możliwości zdrowego zarządzania przychodami sam oświadczy że ma w nosie takie pseudo odpowiedzialność. Z drugiej strony jakby od razu ktokolwiek PR-om dał lepszą propozycje cenową to pewnie by się obeszło bez interwencji.

 • Michał Paweł Łukasz – 19.06.2019

  ufff, a już myślałem, że nie będzie. To tylko pokazuje jakie problemy są po zmianie na "dobre". Wcześniej nigdy nie było tak błahych problemów, które tak znacząco wpływały na ludzi... Za dużo zajmują się komisjami, sprzedażą działek, deweloperką i biznesowaniem a za mało politykowaniem.

 • mechanik – 19.06.2019

  Zeus, gdzie jesteś? Nieźle co poniektórzy oberwali po d.peczkach. Chcieli się podlizać, a teraz będą taplać się w goowienku które sami zrobili. A pan Bitel od 13.06 będzie aktywnie przeciwdziałał wykluczeniu komunikacyjnemu.

 • Podróże-opinie,promocje,tabor – 19.06.2019

  Dyspozycja wydana w iście putinowskim stylu.

 • Artur Arkoko Przybylski – 19.06.2019

  Chciałbym uświadomić państwa, że w poprzednich latach PR uruchamiało ok. 80 takich pociągów specjalnych o bardzo unikalnych i oryginalnych nazwach np: "WEHIKUŁ CZASU, KOT Z MIASTA ŁODZI POCHODZI, PAN TU NIE STAŁ, ZIUTEK, FLOWER POWER, BĘDĘ PIERWSZY, OSTATNI BAJTEL, WOODSTOCKOWA BANA, POGROMCA SNU, STALOWY PĘCHERZ, WOODOLINO, PODZIELĘ SIĘ Z TOBĄ, JABOL PANK, MIĘDZY NOCĄ A DNIEM, ALE LIPA, BIAŁY MIŚ, ZŁOTY BĄCZEK, DALEKO JESZCZE?, NIEKOŃCZĄCA SIĘ OPOWIEŚĆ, UĆSTOK, JADZIEM PANIE ZIELONKA, KULKI MOCY, MAREK - NIE WIERĆ SIĘ, ALE LIPA, ZARAZ BĘDZIE CIEMNO, ROCKOWY SCHABOWY, SZALONA WŁÓKNIARKA, KU SŁOŃCU, PRAWDA EKRANU, SZUWAREK, OSTATNIA PARÓWECZKA, GRABIK, CZERWONA KOSZULKA, MIŁOŚĆ PRZYJAŹŃ MUZYKA, CZARNY KRÓLIK, HEY JOE!, UPIÓR PÓŁNOCY, BLASZANY DRWAL, MOJE POLE, BIEDRONECZKA, CIEŃ WIELKIEJ GÓRY, WOODSTOCK EXPRESS, SIEMA!, WESOŁĄ FERAJNA, BATERIA MI PADŁA, PRZYTULANIEC, AKADEMIA SZTUK PRZEPIĘKNYCH, LAMBADA, RYSIEK, MIEDZIANKA, WUJEK, WILLOW. ..." Aktualnie mówi się o 5 (słownie: PIĘCIU) pociągach. A jak usłyszałem (niedo)rzecznika prasowego PR w krótkim wywiadzie telewizyjnym dla jednej ze stacji komercyjnych, że była to "autonomiczna decyzja władz PR" to nie wiedziałem czy się śmiać, czy płakać.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....