TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Pociągi wrócą na plac budowy?
INFORAIL Karol Wach - Opublikowano: 10.06.2014 09:30:49
Pociągi wrócą na plac budowy?
Priorytetem, zarówno dla PKP PLK, jak i przewoźników, w tym przypadku Przewozów Regionalnych i PKP Intercity, wydaje się być powrót pociągów na linię helską. Jakiś czas temu informowaliśmy na łamach InfoRail, że może nastąpić to dopiero w lipcu, wszystko jednak wskazuje na to, że kolej zawita ponownie na Półwysep Helski już 15 czerwca. Przewozy Regionalne i PKP Intercity zaprezentowały rozkłady jazdy uwzględniające pociągi do Helu już w czerwcu. I tak składy REGIO Przewozów Regionalnych wrócą na linię helską właśnie 15 czerwca, 28 czerwca mają pojechać nią TLK-i i EIC „Jantar”PKP Intercity. Niestety wszystko wskazuje na to, że pasażerowie zostaną dowiezieni nie na stacje a na plac budowy. O dziwo, wykonawca remontu linii helskiej, zaliczając po drodze gigantyczne spóźnienie, zabrał się za remont peronów w Helu dopiero na klika tygodni przed planowanym przywróceniem ruchu. Sprawdziliśmy. W ostatni weekend prace były prowadzone, niestety ich stan zaawansowania nie rokuje najlepiej i trudno przypuszczać, żeby przez pięć dni wszystko udało się doprowadzić do szczęśliwego końca. Rozgrzebana stacja to krajobraz właściwie wpisany dziś w każdą miejscowość na Półwyspie Helskim. I o ile tor zasadniczy wydaje się być gotowy, o tyle cała infrastruktura towarzysząca już nie. Jak poinformował nas kilkanaście dni temu Maciej Dutkiewicz z PKP PLK „według zapewnień wykonawcy potwierdzanych w ostatnich dniach otwarcie linii na okres letni nastąpi do połowy czerwca. Zakończenie wszystkich robót, które są przedmiotem umowy nastąpi zgodnie z przedłożonym przez wykonawcę robót harmonogramem –31.08.2014 r. Będą to roboty okołotorowe, które mogą być wykonywane bez zamknięcia linii i bez wpływu na ruch pociągów. Inwestycja ze względu na niezakończenie robót przez wykonawcę w pierwotnym terminie jest objęta specjalnym nadzorem inwestycyjnym PLK”. A zatem turyści przybywający na Półwysep Helski, nawet jeśli będą dotrzeć na niego pociągiem, to i tak zostaną dowiezieni na plac budowy. Jak wygląda dziś linia helska możecie zobaczyć na zdjęciach.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
Hel
remont
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....