TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Pociągiem nad Morze z Arriva PCC, PKP PR oraz KM
ArrivaPCC, PKP PR, KM , InfoRail - Opublikowano: 23.06.2009 09:40:37
Pociągiem nad Morze z Arriva PCC, PKP PR oraz KM

Wraz ze zbliżającymi się wakacjami przewoźnicy kolejowi rozszerzają swoją ofertę przewozową w kierunku letnich ośrodków wypoczynkowych. Tradycyjnie najbardziej oblegane będą pociągi nad Morze, które w tym roku będą nieco urozmaicone. Efektem przejęcia pociągów dalekobieżnych przez spółkę PKP Intercity oraz Usamorządowieniu PKP PR znacznej zmianie uległy zasady „gry”. Po utracie konkurencji w przewozach dalekobieżnych alternatywne oferty na tym polu podejmuje spółka samorządowa PKP PR, coroczne połączenie nad Morze uruchamiają Koleje Mazowieckie, a najnowszym projektem jest pociąg organizowany przez Arriva PCC.

Arriva PCC

Arriva PCC wraz z Pomorskim Towarzystwem Miłośników Kolei Żelaznych (PTMKŻ) z przyjemnością informują o uruchomieniu wakacyjnego pociągu nad morze. Pociąg będzie kursował we wszystkie soboty od 4 lipca do 29 sierpnia, na trasie Grudziądz - Kwidzyn - Sztum - Malbork - Nowy Dwór Gdański - Stegna. Połączenie to będzie znakomitą atrakcją turystyczną - nad morze dotrzemy m.in. odcinkiem Szymankowo-Nowy Dwór Gdański, reaktywowanym po 20 latach dzięki pasji i zaangażowaniu miłośników kolei aktywnie wspieranych przez samorządy. W Nowym Dworze następować będzie przesiadka z klasycznych pociągów na unikalną kolejkę wąskotorową do Stegny i Sztutowa (najsłoneczniejszych kurortów nad polskim morzem). Pociąg nad morze jest również świetną alternatywą dla zakorkowanych w wakacje dróg wiodących ku Mierzei Wiślanej. Ceny biletów są także bardzo konkurencyjne w stosunku do pozostałych środków transportu.

Połączenia uruchomione są pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego oraz dzięki wsparciu i zaangażowaniu samorządów: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Miasto Grudziądz, Gmina Sadlinki, Gmina Gardeja, Powiat Kwidzyński, Gmina Kwidzyn, Miasto Kwidzyn, Gmina Ryjewo, Powiat Sztumski, Miasto i Gmina Sztum, Powiat Malborski, Miasto Malbork, Gmina Lichnowy, Miasto i Gmina Nowy Staw, Miasto i Gmina Nowy Dwór Gdański, Gmina Stegna, Gmina Sztutowo oraz Konsorcjum Arriva PCC oraz PKP Polskie Linie Kolejowe Zakład Linii Kolejowych w Gdańsku z siedzibą w Gdyni.

PKP PR

Turyści i mieszkańcy Koszalina mogą szybko i bezpiecznie dotrzeć na wybrzeże Bałtyku. W dniu 20 czerwca br. Przewozy Regionalne uruchomiły szynobus na trasie Koszalin - Mielno Koszalińskie. Pierwszy pociąg wyruszył z koszalińskiego dworca już o godzinie 7.20. W tym roku dojazd na plażę potrwa tylko 15 minut, tj. o 5 min. krócej niż w roku ubiegłym, natomiast cena biletu normalnego nie ulega zmianie i wynosi 4 zł (2,52 zł dla uczniów i studentów).

Oprócz sezonowego połączenia do Mielna PKP PR oferuje również konkurencyjne wobec PKP IC połączenia dalekobieżne markowane jako interREGIO, o których szeroko informowaliśmy na łamach InfoRail. Pierwszy pociąg tego typu połączył Białystok i Warszawę. Tuż przed długim majowym weekendem interREGIO pojawiły się na trasach z Krakowa do Wrocławia, Rzeszowa i Przemyśla oraz z Warszawy do Poznania. Na początku czerwca na popularnych trasach z Warszawy do Łodzi i Bydgoszczy oraz z Poznania do Olsztyna ruszyły kolejne pociągi. Na linii Warszawa –Łódź pasażerowie trzy razy dziennie podróżują nowoczesnym składem elektrycznym o nazwie Acatus. Do Bydgoszczy natomiast kursuje pociąg Brda - tę nazwę wybrali w plebiscycie czytelnicy Gazety Wyborczej. Od 5 czerwca pociągi interREGIO jeżdżą także po Centralnej Magistrali Kolejowej. Między Warszawą i Krakowem pasażerowie mogą skorzystać z dwóch połączeń.

W dniu 11 czerwca ruszyły pociągi interREGIO w relacjach Łódź –Gdynia oraz Poznań –Gdynia, które umożliwiają tani dojazd nad morze, natomiast 20 czerwca ruszyły pociągi z Wrocławia do Świnoujścia, a od 26 czerwca ruszą pociągi z Wrocławia do Zakopanego. Nie jest wykluczone, że oferta tanich pociągów interREGIO zostanie jeszcze rozbudowana przed wakacjami.

Koleje Mazowieckie

Koleje Mazowieckie jak co roku uruchomiły swój pociąg „Słoneczny”kursujący w relacji Warszawa Zachodnia –Gdynia Gł. –Warszawa Zachodnia. W tym roku na kolejowym szlaku pojawił się 6 czerwca. Promocyjna cena biletu normalnego wyniesie 29 zł. Tegoroczną nowością jest specjalna oferta promocyjna dla wszystkich mieszkańcówMazowsza. Kupując bilet na pociąg „Słoneczny”, w dowolnym mieście na Mazowszu, za podróż do Warszawy pasażer zapłacitylko 4 zł. Ponadto, pociąg „Słoneczny”jest zestawiony z nowoczesnych, klimatyzowanych wagonów piętrowych, które w ubiegłym roku zakupił dla Kolei Mazowieckich Samorząd Województwa Mazowieckiego. Docelowo, w okresie wakacyjnym będą kursować cztery wagony środkowe i dwa sterownicze (łącznie ponad 700 miejsc siedzących). „Słoneczny”będzie odjeżdżać ze stacji Warszawa Centralna o godz. 7.50.;do Gdyni Gł. przyjedzie o godz. 13.47. W drodze powrotnej, z Gdyni Gł. będzie wyjeżdżać o godz. 16.49, a do Warszawy Centralnej przyjedzie o godz. 22.42. Dłuższy, w porównaniu z rokiem ubiegłym, czas podróży wynika z prac remontowych prowadzonych przez PKP PLK S.A. W tym roku „Słoneczny będzie kursować w następujących terminach: 6-7 czerwca, 11-14 czerwca i od 20 czerwca do 31 sierpnia codziennie.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
PKP
PKP IC
PKP PR
ArrivaPCC
KM
Koleje Mazowieckie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....