TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Pociągiem nad Morze z Arriva PCC, PKP PR oraz KM
ArrivaPCC, PKP PR, KM , InfoRail - Opublikowano: 23.06.2009 09:40:37
Pociągiem nad Morze z Arriva PCC, PKP PR oraz KM

Wraz ze zbliżającymi się wakacjami przewoźnicy kolejowi rozszerzają swoją ofertę przewozową w kierunku letnich ośrodków wypoczynkowych. Tradycyjnie najbardziej oblegane będą pociągi nad Morze, które w tym roku będą nieco urozmaicone. Efektem przejęcia pociągów dalekobieżnych przez spółkę PKP Intercity oraz Usamorządowieniu PKP PR znacznej zmianie uległy zasady „gry”. Po utracie konkurencji w przewozach dalekobieżnych alternatywne oferty na tym polu podejmuje spółka samorządowa PKP PR, coroczne połączenie nad Morze uruchamiają Koleje Mazowieckie, a najnowszym projektem jest pociąg organizowany przez Arriva PCC.

Arriva PCC

Arriva PCC wraz z Pomorskim Towarzystwem Miłośników Kolei Żelaznych (PTMKŻ) z przyjemnością informują o uruchomieniu wakacyjnego pociągu nad morze. Pociąg będzie kursował we wszystkie soboty od 4 lipca do 29 sierpnia, na trasie Grudziądz - Kwidzyn - Sztum - Malbork - Nowy Dwór Gdański - Stegna. Połączenie to będzie znakomitą atrakcją turystyczną - nad morze dotrzemy m.in. odcinkiem Szymankowo-Nowy Dwór Gdański, reaktywowanym po 20 latach dzięki pasji i zaangażowaniu miłośników kolei aktywnie wspieranych przez samorządy. W Nowym Dworze następować będzie przesiadka z klasycznych pociągów na unikalną kolejkę wąskotorową do Stegny i Sztutowa (najsłoneczniejszych kurortów nad polskim morzem). Pociąg nad morze jest również świetną alternatywą dla zakorkowanych w wakacje dróg wiodących ku Mierzei Wiślanej. Ceny biletów są także bardzo konkurencyjne w stosunku do pozostałych środków transportu.

Połączenia uruchomione są pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego oraz dzięki wsparciu i zaangażowaniu samorządów: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Miasto Grudziądz, Gmina Sadlinki, Gmina Gardeja, Powiat Kwidzyński, Gmina Kwidzyn, Miasto Kwidzyn, Gmina Ryjewo, Powiat Sztumski, Miasto i Gmina Sztum, Powiat Malborski, Miasto Malbork, Gmina Lichnowy, Miasto i Gmina Nowy Staw, Miasto i Gmina Nowy Dwór Gdański, Gmina Stegna, Gmina Sztutowo oraz Konsorcjum Arriva PCC oraz PKP Polskie Linie Kolejowe Zakład Linii Kolejowych w Gdańsku z siedzibą w Gdyni.

PKP PR

Turyści i mieszkańcy Koszalina mogą szybko i bezpiecznie dotrzeć na wybrzeże Bałtyku. W dniu 20 czerwca br. Przewozy Regionalne uruchomiły szynobus na trasie Koszalin - Mielno Koszalińskie. Pierwszy pociąg wyruszył z koszalińskiego dworca już o godzinie 7.20. W tym roku dojazd na plażę potrwa tylko 15 minut, tj. o 5 min. krócej niż w roku ubiegłym, natomiast cena biletu normalnego nie ulega zmianie i wynosi 4 zł (2,52 zł dla uczniów i studentów).

Oprócz sezonowego połączenia do Mielna PKP PR oferuje również konkurencyjne wobec PKP IC połączenia dalekobieżne markowane jako interREGIO, o których szeroko informowaliśmy na łamach InfoRail. Pierwszy pociąg tego typu połączył Białystok i Warszawę. Tuż przed długim majowym weekendem interREGIO pojawiły się na trasach z Krakowa do Wrocławia, Rzeszowa i Przemyśla oraz z Warszawy do Poznania. Na początku czerwca na popularnych trasach z Warszawy do Łodzi i Bydgoszczy oraz z Poznania do Olsztyna ruszyły kolejne pociągi. Na linii Warszawa –Łódź pasażerowie trzy razy dziennie podróżują nowoczesnym składem elektrycznym o nazwie Acatus. Do Bydgoszczy natomiast kursuje pociąg Brda - tę nazwę wybrali w plebiscycie czytelnicy Gazety Wyborczej. Od 5 czerwca pociągi interREGIO jeżdżą także po Centralnej Magistrali Kolejowej. Między Warszawą i Krakowem pasażerowie mogą skorzystać z dwóch połączeń.

W dniu 11 czerwca ruszyły pociągi interREGIO w relacjach Łódź –Gdynia oraz Poznań –Gdynia, które umożliwiają tani dojazd nad morze, natomiast 20 czerwca ruszyły pociągi z Wrocławia do Świnoujścia, a od 26 czerwca ruszą pociągi z Wrocławia do Zakopanego. Nie jest wykluczone, że oferta tanich pociągów interREGIO zostanie jeszcze rozbudowana przed wakacjami.

Koleje Mazowieckie

Koleje Mazowieckie jak co roku uruchomiły swój pociąg „Słoneczny”kursujący w relacji Warszawa Zachodnia –Gdynia Gł. –Warszawa Zachodnia. W tym roku na kolejowym szlaku pojawił się 6 czerwca. Promocyjna cena biletu normalnego wyniesie 29 zł. Tegoroczną nowością jest specjalna oferta promocyjna dla wszystkich mieszkańcówMazowsza. Kupując bilet na pociąg „Słoneczny”, w dowolnym mieście na Mazowszu, za podróż do Warszawy pasażer zapłacitylko 4 zł. Ponadto, pociąg „Słoneczny”jest zestawiony z nowoczesnych, klimatyzowanych wagonów piętrowych, które w ubiegłym roku zakupił dla Kolei Mazowieckich Samorząd Województwa Mazowieckiego. Docelowo, w okresie wakacyjnym będą kursować cztery wagony środkowe i dwa sterownicze (łącznie ponad 700 miejsc siedzących). „Słoneczny”będzie odjeżdżać ze stacji Warszawa Centralna o godz. 7.50.;do Gdyni Gł. przyjedzie o godz. 13.47. W drodze powrotnej, z Gdyni Gł. będzie wyjeżdżać o godz. 16.49, a do Warszawy Centralnej przyjedzie o godz. 22.42. Dłuższy, w porównaniu z rokiem ubiegłym, czas podróży wynika z prac remontowych prowadzonych przez PKP PLK S.A. W tym roku „Słoneczny będzie kursować w następujących terminach: 6-7 czerwca, 11-14 czerwca i od 20 czerwca do 31 sierpnia codziennie.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
PKP
PKP IC
PKP PR
ArrivaPCC
KM
Koleje Mazowieckie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....