TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Pociągu z Raciborza do Łeby i Helu nie będzie, wiemy ile by kosztował
InfoRail - Opublikowano: 28.07.2016 10:47:39 3 komentarze
Pociągu z Raciborza do Łeby i Helu nie będzie, wiemy ile by kosztował

Pociągi relacji Racibórz ? Łeba/Hel nie zostały ujęte w planie transportowym ? poinformował Piotr Stomma, Wiceminister Infrastruktury i Budownictwa.

Dodał, że w obecnej wersji rocznego rozkładu jazdy pociągów edycji 2015/2016 PKP Intercity zaplanowały kursowanie sezonowego pociągu nocnego TLK 45250 / 54251 ?Aquarius? w relacji Katowice ? Hel/Łeba ? Katowice. Pociąg w założeniu zapewnia w okresie wakacji połączenie aglomeracji śląskiej i Łodzi z Trójmiastem i Łebą oraz miejscowościami turystycznymi położonymi nad Bałtykiem. Obecnie w składzie pociągu ?zaplanowano kursowanie dwóch grup wagonów bezpośrednich kursujących z Katowic do Łeby (4 wagony drugiej klasy oraz wagon z miejscami do leżenia) oraz do Helu (4 wagony klasy drugiej oraz wagon sypialny). Jednocześnie informuję, że uruchomienie pociągu w powyższej relacji zostało zaplanowane również w kolejnej edycji rozkładu jazdy 2016/2017. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa w chwili obecnej nie zna założeń dotyczących kolejnych edycji rozkładów jazdy.

Ponadto Stomma wyjaśnia, że zasady organizowania pasażerskich przewozów kolejowych określają przepisy ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym. Zgodnie z przepisami ww. ustawy, do ministra właściwego ds. transportu należy organizowanie kolejowych przewozów pasażerskich o zasięgu międzywojewódzkim i międzynarodowym. W związku z powyższym, Minister Infrastruktury i Budownictwa, jako ustawowy organizator międzywojewódzkich połączeń kolejowych, zapewnia odpowiedni poziom dofinansowania kursowania wybranych pociągów, ujętych we wspomnianym wyżej planie transportowym oraz objętych umową o świadczenie usług publicznych. Limit środków w budżecie państwa na 2017 r. przeznaczonych na dofinansowanie m.in. międzywojewódzkich pasażerskich przewozów kolejowych jest ograniczony i nie obejmuje dofinansowania pociągów jadących we wskazanej relacji. PKP Intercity nie są zainteresowane uruchomieniem połączenia z Raciborza do Łeby i Helu na zasadach komercyjnych z uwagi na znaczny deficyt, który takie połączenie może generować (na podstawie przeprowadzonej analizy ekonomicznej wzrost kosztów uruchomienia pociągu do/z Raciborza oszacowano na ok. 630 tys. PLN przy założeniu niezmienionego zestawienia pociągu).Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
Racibórz
Hel
Łeba
 • ledza – 28.07.2016

  Bla,bla,bla codziennie brakuje po jednym wagonie w stronę Helu i Łeby

 • Zetes – 29.07.2016

  Raz udało mi się w tym roku zobaczyć 5-cio wagonowy skład zmierzający ze Sląska do Łeby... Pomyśleć, że przed laty skład Bielsko Biała - Łeba liczył 14 wagonów - wiele się zmieniło... poza niemiłosiernie długim czasem podróży!

 • tubylec – 29.07.2016

  Potwierdzam informację @ledza. Wczoraj z Łeby w kierunku Katowic wyruszyły skład Aquarius zestawiony z trzech wagonów 2 klasy i kuszetki. Skład zestawione był z wagonów nominalnie odpowiadających 1 kl ale zdeklasowanego do 2, oraz wagonu sypialnego zamienionego na wagon z miejscami do leżenia. Prawdomówność ministra dobrej zmiany jest zatem taka jak całego rządu.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....