TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Podkarpackie Elfy2 oficjalnie przekazane [FILM]
InfoRail.pl - Opublikowano: 04.12.2017 14:41:47 10 komentarzy
Podkarpackie Elfy2 oficjalnie przekazane

Dziś, 4 grudnia, odbyła się oficjalna prezentacja podkarpackich Elfów2. Bydgoska PESA w ramach zamówienia wartego 140 mln zł brutto dostarczy Województwu Podkarpackiemu w sumie 5 pojazdów trzyczłonowych i 2 czteroczłonowe wraz z utrzymaniem do poziomu P4.

Pierwszy Elf2 dotarł na Podkarpacie 13 listopada br. 21 listopada odbyła się jazda trzech pojazdów w trakcji wielokrotnej z prędkością około 160 km/h na trasie Rzeszów-Dębica. Był to ostatni etap testów tych pociągów przed ich przekazaniem 27 listopada.

Jak informuje producent, bydgoska PESA, Elf drugiej generacji wyposażony jest w rozwiązania mające ułatwić podróżowanie pasażerom o zróżnicowanych wymaganiach. Dostosowano go do potrzeb osób niepełnosprawnych, ma również przyciemniane szyby, przewijak, AED, biletomaty obsługujące transakcje bezgotówkowe i gotówkowe, specjalne uchwyty do mocowania rowerów i klimatyzację, gniazdka elektryczne oraz energooszczędne oświetlenie LED.

Pierwszy pojazd nowej serii ma ponad 150 miejsc siedzących stałych i 10 uchylnych. będzie jeździł po różnych trasach w całym województwie. Dostawcą pojazdów jest największy polski producent taboru szynowego - PESA Bydgoszcz. Dostawca zaoferował 84 miesięczny okres gwarancji wraz utrzymaniem do przeglądu P4. Całość zamówienia, tj. 7 pojazdów, będzie kosztować Województwo Podkarpackie ok. 140 mln zł brutto.

Do końca marca 2018 r. województwu podkarpackiemu mają zostać dostarczone jeszcze 2 pojazdy trójczłonowe oraz 2 czteroczłonowe. Na szlakach kolejowych regionu jeździe obecnie 12 pojazdów wyprodukowanych przez PESA Bydgoszcz SA i - należące do grupy PESA - ZNTK Mińsk Mazowiecki. Dodatkowo w Rzeszowie jest baza lokomotyw GAMA eksploatowanych przez PKP Intercity.

Przeglądając rankingi najbardziej przyjaznych mieszkańcom, inwestujących w ich jakość życia, stwarzających warunki dla biznesu miast i województw, od kilku już lat w ścisłej czołówce znajdujemy Podkarpackie i Rzeszów. Cieszę się, że my w Bydgoszczy - z dystansu 600 km - nie przyglądamy się biernie niesamowitej karierze tego regionu, ale mamy swój znaczący udział w konsekwentnej realizacji tak śmiałej wizji jego rozwoju. Będąc przekonanym, że nowoczesne elektryczne zespoły trakcyjne ELF 2 doskonale się w tę wizję wpisują, serdecznie dziękuję Samorządowi Podkarpacia i Przewozom Regionalnym za okazane nam zaufanie – mówi prezes Zarządu, dyrektor generalny PESA Bydgoszcz SA Robert Świechowicz.

Elfy 2 będą eksploatowane przez operatora wskazanego przez Urząd Marszałkowski czyli Przewozy Regionalne.

W Regionalnym Programie Operacyjnym, jak i w innych programach na poprawę infrastruktury kolejowej, zakup taboru, budowę zaplecza, gdzie ten tabor będzie obsługiwany, zaplanowano 1,5 mld złotych. To ogromne pieniądze, które pozwolą na to, aby mieszkańcy Podkarpacia jak najczęściej korzystali z tego środka lokomocji – stwierdza wicemarszałek Bogdan Romaniuk.

Wicemarszałek podkreśla też, że wraz z nowymi pojazdami, na podkarpackie tory wjeżdża nowa jakość i komfort podróżowania dla pasażerów, których samorząd województwa chce zachęcić do częstszej jazdy pociągami. Dodał, że to dopiero początek kolejowych inwestycji na Podkarpaciu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PESA
Elf2
Podkarpackie
 • sd – 04.12.2017

  Przydzadzą się do SWR/Sandomierza po zadrutowaniu 71. A spalinowe zamiast śmigać na 106 i 108 to są na krzakoterapii.

 • bjork – 04.12.2017

  Fajna śnieżna sceneria :)

 • MichalK – 04.12.2017

  Ciekawe co będzie widział maszynista w czasie śnieżycy? Oby się nie sypały jak Darty.

 • Kuba – 04.12.2017

  Super skład, nieźle wykonany

 • dziobak250 – 04.12.2017

  Te Panie WM co pan gadasz? Jakie Szynobusy? Jak dla mnie to jest tobpojazd EZT.Jak się nie znamy to się nie wypowiadamy. Co do pojazdów. Fajnie się prezentują wyglądają na lekkie w porównaniu do KŚ ale to kwestia gustu. Chętnie bym zobaczył je w barwach KM lub SKMWA

 • mechanik – 04.12.2017

  Super EZT-y z Polski rodem.

 • kolejFAN – 05.12.2017

  koleś nie widział chyba nigdy szynobusa skoro twierdzi że EZT to szynobus...masakra..

 • redaktor reżyser Roland von Bagratuni Budapeszt – 05.12.2017

  Już jako emeryt dziennikarz i reżyser - czytelnik. Nie chcę psuć uroczystości, ale filmik ten nie wywarł na mnie pozytywnego wrażenia. Nie mam na myśli wspaniałego składu, a pracę reżyserską. Widziałem wiele podobnych filmów niemieckich, włoskich,francuskich i hiszpańskich, oczywiście bez potrzeby korzystania tłumacza. Dużo też jeździłem na trsach wPółnocnych Włoszech, Południowej Francji, całej Austri, Bawarii i Brandenburgii. Zamiast nudnych przemówień na stacj, we większości pokazywano nowy pociąg w rucu.I to więcej od zewnątrz, z drezyny pędzącej przed pociągiem, z lotu ptaka i z pobocza torowiska. A przy okazji migawki pasonujących fragmentów krajobrazu (turystę trzeba zachęcić do jazdy na daej trasie) z okien wagonu, stanowiska motorniczego, jak i zdjęć plenerowych! W pociągu: trzeba kilka razy pokazać jaką prędkość rorwija pociąg, jakie stacje obsługuje, w barze czy wagonie restauracyjnym co podają, na ile pasażer jest zadowolony z usług przewźnika. A tak widziałem szarą konferencję prasową, którą zwykło się organizować w świetlicy przedsiębiostwa, czy w sąsiedniej knajpie. Węgieskie przysłowie mówi"A jó bornak is kell a céger!" - "Nawet przednie wino błaga o dobry szyld" (reklamę)...

 • akuku – 06.12.2017

  Ciekawe czy będzie stał na wystawie muzealnej koło dworca głównego, czy jednak zrobią wyjątek i toto pojedzie z pasażerami częśćiej niż jeden raz dziennie?

 • micro – 06.12.2017

  Porządny EZT, nie mam zastrzeżeń.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....