TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Podkarpackie konsultuje rozkład jazdy
InfoRail.pl - Opublikowano: 30.01.2019 09:26:21 1 komentarz
Podkarpackie konsultuje rozkład jazdy

Podkarpacki Urząd Marszałkowski rozpoczyna konsultacje społeczne dotyczące kształtu rozkładu jazdy pociągów edycji 2019/2020, który obowiązywał będzie od 8 grudnia 2019 roku.

Przy składaniu wniosków za punkt odniesienia należy przyjąć obowiązujący rozkład jazdy pociągów.

Wszyscy zainteresowani mogą przesyłać wnioski w okresie od 28 stycznia do 8 lutego 2019 roku na specjalnym załączonym formularzu, na adres e-mail: kolej@podkarpackie.pl. W tytule e-maila trzeba wpisać: "Konsultacje społeczne RJP 2019/2020", bądź w formie papierowej na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego Departament Dróg i Publicznego Transportu Zbiorowego al. Łukasza Cieplińskiego 4 35-010 Rzeszów.

Nie będą rozpatrywane wnioski:

Anonimowe lub obraźliwe.

Niewnoszące konkretnej propozycji.

Dotyczące pociągów uruchamianych przez PKP Intercity S.A. i międzynarodowych (za wyjątkiem pociągów transgranicznych do Medzilaborec);

Dotyczące stanu linii kolejowych, dworców i przystanków (adresatami takich uwag i skarg są PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i PKP Nieruchomości).

UMWP podaje, że kształt rozkładu jazdy pociągów wpływa szereg czynników. Kolejowe regionalne przewozy pasażerskie na obszarze województwa podkarpackiego realizowane są na podstawie ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym oraz ustawy o transporcie kolejowym. W myśl powyższych ustaw Organizatorem przewozów kolejowych na obszarze województwa podkarpackiego jest Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Usługi przewozowe na zlecenie Marszałka Województwa świadczy Operator kolejowy – spółka Przewozy Regionalne Sp. z o.o. – Oddział Podkarpacki w Rzeszowie. Kolejowe przewozy pasażerskie wykonywane są po infrastrukturze kolejowej, należącej do Skarbu Państwa i zarządzanej przez Zarządcę infrastruktury kolejowej – spółkę PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Ostateczny kształt rozkładu jazdy pociągów konstruowany jest przez zarządcę infrastruktury kolejowej w oparciu o Regulamin przydzielania tras pociągów na sieci kolejowej PKP PLK S.A. oraz na podstawie wniosków złożonych przez poszczególnych Przewoźników i Operatorów kolejowych.

Roczny rozkład jazdy pociągów opracowywany jest na 1 rok i obowiązuje od drugiej niedzieli grudnia jednego roku do drugiej soboty grudnia roku następnego. W trakcie obowiązywania rocznego rozkładu jazdy PKP PLK S.A. zastrzega sobie prawo do wprowadzania korekt do rocznego rozkładu jazdy – tzw. fazy zamknięciowe.

Operator świadczący usługi przewozowe na terenie województwa składa do PKP PLK S.A. wnioski do rozkładu jazdy, opracowane na podstawie projektu rozkładu jazdy przygotowanego przez Organizatora przewozów z zachowaniem wymogów określonych w Regulaminie przydzielania tras pociągów na sieci kolejowej PKP PLK S.A. Wnioski muszą być złożone z minimum 9 miesięcznym wyprzedzeniem w przypadku gdy dotyczą nowego rocznego rozkładu jazdy oraz z co najmniej 3 miesięcznym wyprzedzeniem w przypadku korekty już obowiązującego rozkładu jazdy.

Regulamin przydzielania tras pociągów na sieci kolejowej PKP PLK S.A., narzuca następujące stopnie pierwszeństwa pociągów:

1) pasażerskie ekspresowe i międzynarodowe;

2) pasażerskie międzywojewódzkie i wojewódzkie dowożące do pracy tzn. z przyjazdem do wskazanej stacji docelowej w godzinach 05³º-08³º;

3) pozostałe pasażerskie międzywojewódzkie;

4) pasażerskie wojewódzkie odwożące z pracy tzn. pociągi odjeżdżające w godzinach 14³º-17³º;

5) pozostałe pasażerskie wojewódzkie;

6) towarowe.

W związku z powyższym, składając wniosek o korektę/zmianę rozkładu jazdy pociągu należy wziąć pod uwagę fakt, że zarządca infrastruktury kolejowej umożliwia wprowadzenie korekty rozkładu jazdy pociągu regionalnego tylko pod warunkiem nie powodowania kolizji z rozkładem jazdy pociągów innych przewoźników, a w szczególności pociągów o wyższym priorytecie kursowania.

Każdy wniosek o korektę/zmianę rozkładu jazdy pociągu zostanie przeanalizowany pod kątem wpływu na możliwość zapewnienia dojazdów do/z miejsc pracy i nauki, skomunikowań z innymi pociągami, częstotliwości kursowania pociągów na danej trasie, wpływu na rozkład jazdy innych pociągów regionalnych, możliwości realizacji obiegów taboru oraz pod kątem możliwości finansowych Województwa.

Skomplikowane? Wcale nie. Do dzieła!

Informujemy, że tut. Urząd zastrzega sobie prawo do nieudzielania indywidualnych odpowiedzi na zgłaszane propozycje.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Podkarpackie
rozkład jazdy
  • kolejFAN – 30.01.2019

    KONSULTUJE gdzie dać 2 pary ,gdzie 3 czy 4 ? darujcie sobie takie zabawy :)

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....