TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Podlaskie aneksowało umowę z Przewozami Regionalnymi
InfoRail.pl - Opublikowano: 17.10.2018 14:23:43 1 komentarz
Podlaskie aneksowało umowę z Przewozami Regionalnymi

Wydłużenie niektórych relacji i dodanie nowych pociągów – takie zmiany wynikają z aneksu do umowy, podpisanego przez Zarząd Województwa Podlaskiego z Przewozami Regionalnymi.

Kontynuujemy prace podjęte już dwa lata temu o zwiększeniu przewozów kolejowych w województwie, dokładamy nowe połączenia. Zauważyliśmy, że w ostatnim roku ilość pasażerów zwiększyła się o 13 proc. Oczywiście kosztuje nas to dodatkowe środki, ale w porównaniu do ilości pasażerów jest to kwota skromna – powiedział na wstępie marszałek Jerzy Leszczyński.

Zarząd podpisał z Przewozami Regionalnymi aneks do umowy, na podstawie którego samorząd województwa na realizację przewozów kolejowych przeznaczy w 2019 r. kwotę ponad 25 mln zł. co pozwoli wykonać 1 696 349,042 pockm i uruchomić średnio w dobie 69 pociągów regionalnych – jest to największe zamówienie eksploatacyjne ostatnich lat. A to oznacza np. wydłużenie niektórych relacji, czy też dodanie nowych pociągów:

- na odcinku Białystok – Szepietowo - pociąg, który od dwóch lat jeździł w relacji Białystok – Łapy od stycznia pojedzie w relacji Białystok – Szepietowo;

- rozszerzone zostały terminy kursowania pociągów na trasach Białystok – Suwałki, Białystok – Kuźnica Białostocka, Hajnówka – Siedlce i Białystok – Czeremcha.

- na wyremontowanej linii nr 32 pojedzie dodatkowa para pociągów (Białystok – Czeremcha).

- wydłużona zostanie również relacja pociągu kursującego do Grajewa.

Utrzymujemy też połączenie Białystok – Kowno, które szczególnie na trasie do Suwałk w weekendy cieszyło się popularnością, również połączenie Białystok - Waliły w okresie letnim, a w przyszłości linia kolejowa Bielsk Podlaski – Hajnówka – uzupełnił marszałek Leszczyński.

- To pieniądze przekładają się na wzrost o ponad 160 tysięcy pociągokilometrów, a jako przewoźnik jesteśmy przygotowani do realizacji aneksu w następnym roku i mamy nadzieję, że w następnych latach będą przewozy rosły w naszym województwie – dodała dyrektor Podlaskiego Oddziału Przewozów Regionalnych Janina Wilczewska.

Karol Pilecki, radny Sejmiku Województwa Podlaskiego, dwa lata temu współpracował z organizacjami przy zmianach rozkładu jazdy pociągów. I podkreślił czynnik udziału organizacji społecznych w przygotowaniu nowych rozwiązań.

Zwiększyliśmy budżet o jedną dziesiątą, czyli o 2 mln zł, a udało się zwiększyć liczbę przejazdów o prawie o połowę, więc analizy przeprowadzone przez stowarzyszenie przyczyniły się do wzrostu przejazdów, zauważamy też w badaniach, że im więcej przejazdów i pociągokilometrów, tym więcej pasażerów, tym więcej ludzi z tego korzysta – powiedział Karol Pilecki. Jeżeli uda nam się stopniowo zwiększać ilość przejazdów, to będzie to dobry prognostyk do wprowadzenia biletu aglomeracyjnego – dodał.

Zarząd Województwa Podlaskiego w roku 2019 zamierza kontynuować przewozy do Kowna. Oferta zakłada uruchomienie dwóch par pociągów w relacji Białystok – Kowno oraz Kowno – Białystok w soboty i niedziele i po jednym kursie z Białegostoku do Kowna w piątki a także w poniedziałki z Kowna do Białegostoku. Na realizację tych przewozów samorząd zamierza przeznaczyć kwotę 1 402 810,76 zł. W sezonie letnim w 2019 roku pojadą również weekendowe pociągi do Walił. Oferta zakłada -podobnie, jak w bieżącym roku - kursowanie dwóch par pociągów, jedna para rano, druga po południu. Na realizację samorząd województwa zamierza przeznaczyć kwotę 149 658,21 zł.

Po zakończeniu remontu przez PKP PLK i oddaniu do użytku linii kolejowej nr 52 Hajnówka – Bielsk Podlaski samorząd zamierza również na tym odcinku uruchomić połączenia kolejowe.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
Podlaskie
rozkład jazdy
  • kolejFAN – 18.10.2018

    do Małkini powinny jeździć wszystkie pociagi PRów a nie kończyć w polu!

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....