TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Podlaskie nowości. Trzy przystanki i pociąg z Suwałk do Szczecina
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 17.12.2019 16:45:29 1 komentarz
Podlaskie nowości. Trzy przystanki i pociąg z Suwałk do Szczecina

Z trzech nowych przystanków kolejowych na trasie Białystok-Czeremcha (Podlaskie) będą mogli od niedzieli korzystać pasażerowie w nowym rozkładzie jazdy pociągów. PKP Polskie Linie Kolejowe kończą inwestycje na te trasie.

Prace na odcinku Białystok-Bielsk Podlaski (Lewki) kosztowały ok. 65,5 mln zł; inwestycja jest dofinansowana z UE z programu Polska Wschodnia 2014-2020. Inwestycja ma poprawić dostęp mieszkańców do kolei.

W ramach tej inwestycji przebudowano łącznie sześć stacji i przystanków na tej trasie. Nowe przystanki dostępne od niedzieli to: Białystok Nowe Miasto, Hryniewicze i Orzechowicze. Mieszkańcy korzystają już ze zmodernizowanych stacji: Bielsk Podlaski, Strabla oraz przystanków: Zimnochy, Hołówki Duże, Białystok Stadion.

"Nowe przystanki posiadają perony jednokrawędziowe. Platformy mają wysokość dostosowaną do wysokości kursujących na trasie szynobusów, co ułatwi podróżnym wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Przygotowano ławki i wiaty oraz czytelne oznakowanie i gabloty informacyjne. Na peronach zamontowano ekonomiczne, energooszczędne oświetlenie ledowe. Dojścia do pociągów są przystosowane dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się" - poinformował Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK.

Przebudowano również 7 km torów, wymieniono 15 rozjazdów, zmodernizowano 26 przejazdów kolejowo-drogowych, 12 obiektów inżynieryjnych, wyremontowano most na rzece Narew. W ramach kolejnych etapów tej inwestycji, będą jeszcze przygotowywane urządzenia sterowania ruchem. Gdy wszystkie prace są zakończą pociągi osobowe będą mogły jeździć na tej trasie z prędkością 120 km/h, a towarowe 80 km/h. Wszystkie prace zakończą się w drugiej połowie 2020 r.

Zmiany w kursowaniu pociągów regionalnych

Podlaski oddział spółki Przewozy Regionalne podkreśla, że w rozkładzie od 15 grudnia zmienią się nieco czasy kursowania pociągów, większość zmian w nowym rozkładzie pociągów regionalnych wejdzie w życie w regionie 1 stycznia 2020 r.

Wiąże się to z tym, że zarząd województwa zdecydował o zwiększeniu dofinansowania tych pociągów. Kwoty nie podano. Poinformowano jedynie, że pozwoli to na pokonanie przez pociągi regionalne będą mogły pokonać ok. 100 tys. km więcej niż w 2019 r. Przewozy Regionalne będą obsługiwać 74 pociągi krajowe - o cztery więcej niż obecnie.

W weekendy w 2020 r. ma dalej jeździć pociąg z Białegostoku do Kowna na Litwie (przez Kuźnicę Białostocką). Ma być też o jedną parę pociągów więcej na trasie Białystok-Kuźnica B. i Białystok-Czeremcha.

PKP Intercity przywraca połączenia z Suwałk do Szczecina

Od 15 grudnia, w nowym rozkładzie jazdy PKP Intercity w Podlaskiem będzie natomiast przywrócone bezpośrednie połączenie z Suwałk do Szczecina. To - jak podaje w komunikacie prasowym PKP Intercity - główna zmiana w rozkładzie jazdy w regionie. Z Suwałk do Szczecina będzie można pojechać pociągiem TLK Podlasiak przez Ełk i Warszawę. W sezonie wakacyjnym na tej trasie będzie jeździć pociąg TLK Latarnik.

"W lipcu 2020 roku pociągi z Białegostoku do Olsztyna zaczną kursować trasą objazdową po rozpoczęciu modernizacji linii kolejowej na odcinku Ełk – Giżycko i jej zamknięciu. IC Mamry relacji Wrocław – Białystok będzie kursować tylko do Giżycka. Pociąg TLK Rybak relacji Białystok – Szczecin nie będzie prowadzić grupy wagonów na Hel w okresie wakacji" - podało PKP Intercity.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Podlaskie
stacja
PKP Intercity
PKP PLK
  • Diszyłbus – 17.12.2019

    Był kiedyś pociąg 'pośpieszny" Szczecin - Białystok. Jechał przez Drawsko, Chojnice, Tczew, Olsztyn ... i dalej przez piękne Mazury. Mieszkańcy południowej części Zachodniopomorskiego (obecnego) mieli piękne połączenie do Olsztyna, Białegostoku, Suwałk i dalej na Litwę. Obecne proponowane połączenie to kolejne wpisanie pociągu Szczecin - Warszawa i Warszawa Białystok.... jakby ich tam było mało.Cóż można powiedzieć.. To pozorne sprzyjanie podróżnym... Ze Szczecina i tak do Białegostoku pojadą przez Gdańsk (z przesiadką), bo krócej.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....