TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Podwykonawcy Astaldi zablokowali DK17
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 18.10.2018 12:57:16
Podwykonawcy Astaldi zablokowali DK17

Podwykonawcy, którzy prowadzili prace przy inwestycjach kolejowych na linii Lublin-Dęblin i nie otrzymali zapłaty, zablokowali w czwartek w proteście drogę krajową nr 17 (Lublin - Warszawa) w miejscowości Żyrzyn.

Policja zorganizowała objazdy. Ruch jest zablokowany na rondzie w miejscowości Żyrzyn. Kilkadziesiąt ciężarówek uniemożliwia wjazd i zjazd z ronda – poinformował PAP nadkom. Waldemar Łazuga z Komendy Powiatowej Policji w Puławach. Protestujący mają transparent informujący o tym, że jest to protest podwykonawców inwestycji kolejowej.

Policja wyznaczyła objazdy. Podróżujący w kierunku Warszawy na trasie S17 kierowani są na węźle Kurów Zachód w kierunku Puław i Radomia. Natomiast jadący od Warszawy w kierunku Lublina w miejscowości Moszczanka kierowani są drogą w kierunku Dęblina.

Protest dotyczy podwykonawców firmy Astaldi, która zeszła z inwestycji modernizacji linii kolejowych Dęblin – Lublin oraz fragmentu linii Poznań - Wrocław. Firma od czerwca nie płaciła podwykonawcom robót. PKP PLK rozwiązały umowę z Astaldi.

Jeden z uczestników protestu Grzegorz Sekuła powiedział PAP, że blokada drogi będzie trwać "do skutku". "Dopóki nie otrzymamy jasnej deklaracji, że otrzymamy pieniądze, które nam się należą. To około 100 mln zł dla wszystkich podwykonawców" - powiedział.

"Kolej dotychczas zapłaciła tylko niektórym dostawcom materiałów, takich jak szyny czy prefabrykaty, ale firmy, które prowadziły prace rozbiórkowe, budowały nasypy, dostarczały żwir czy kruszywo, nie mają zapłacone" – mówił Sekuła.

Jego zdaniem dotychczasowe spotkania z przedstawicielami PKP PLK nic nie przyniosły. "To tylko gra na czas, dlatego rozpoczęliśmy ten protest"- powiedział.

Rzecznik prasowy PKP PLK Mirosław Siemieniec informował w środę, że PKP PLK dla podwykonawców Astaldi do 17 października wypłaciły już ponad 34 mln zł, w tym prawie 31 na linii lubelskiej. "Weryfikowane dokumenty powinny pozwolić na wypłatę w czwartek 18 października około 10 milionów złotych" – zaznaczył Siemieniec.

"Spółka realizuje nadzwyczajne działania związane z regulowaniem należności dla podwykonawców wg najszybszego i zgodnego z prawem sposobu procedowania dokumentów. By zapewniać jak najszybsze płatności, siedmiu pracowników PLK wzmocniło zespół inżyniera kontraktu – podmiot obsługujący rozliczenie na projekcie" - dodał rzecznik.

Przypomniał, że 29 października będzie kolejne spotkanie PKP PLK z podwykonawcami Astaldi "podsumowujące sytuację". "Poza bieżącymi płatnościami, do 26 października podwykonawcy otrzymają informacje o statusie złożonych przez nich wniosków" – dodał.

Siemieniec poinformował też, że dodatkowe problemy utrudniające płatności dla podwykonawców to "bierność PBDiM z Mińska Mazowieckiego", która to firma "nie udostępnia wyników przeprowadzonych badań, a takie dane są niezbędne do potwierdzania jakości wykonanych prac i tym samym zapewnienia możliwości wypłaty". "Również Astaldi S.p.A. nie przyjmuje dokumentów, a to wydłuża procedury" – zaznaczył Siemieniec.

Obecnie postępowanie dotyczy 99 podmiotów na kwotę 108 mln zł linii Lublin – Dęblin oraz 38 podmiotów z odcinka linii granica woj. dolnośląskiego – Leszno na kwotę 18,5 mln zł.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
Astaldi

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....