TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Polskie rodziny chętnie korzystają z pociągów PKP Intercity
- Opublikowano: 03.10.2018 13:42:43 1 komentarz
Polskie rodziny chętnie korzystają z pociągów PKP Intercity (foto: PKP IC)

PKP Intercity przeprowadziły badanie ankietowe, z którego wynika, że zainteresowanie przejazdami z dziećmi jest coraz większe.

Podróżni szczególnie cenią sobie możliwość swobodnego poruszania się po pociągu. Duże znaczenie mają również atrakcyjne zniżki na bilety.

Jeździmy regularnie

W sierpniu br. PKP Intercity przeprowadziło badanie ankietowe, w którym zapytało podróżujących z dziećmi oto jak często i z jakich powodów wybierają przejazdy pociągiem. "Badanie satysfakcji z przejazdów rodzinnych z dziećmi" przeprowadzone zostało na stronie głównej PKP Intercity metodą wywiadów CAWI w okresie 16 sierpnia – 3 września 2018 r. Wzięło w nim udział 550 internautów, którzy w ciągu ostatniego roku podróżowali pociągiem z dzieckiem do lat 10. Jak się okazuje, zainteresowanie rodziców podróżami koleją jest bardzo duże. Co trzecia rodzina zadeklarowała, że wybiera się w taką podróż przynajmniej raz w miesiącu! Spośród ankietowanych 22% korzysta z przejazdów pociągami co najmniej raz w miesiącu, 12% zaś deklaruje, że podróżuje z dziećmi często, czyli kilka, a nawet kilkanaście razy w miesiącu. Pasażerowie z chęcią korzystają z dodatkowych usług oferowanych przez przewoźnika. Na uwagę zasługują między innymi miejsca w przedziale dla rodzin z dzieckiem – korzysta z nich 37% podróżujących. Opiekunowie doceniają także możliwość zabrania wózka dziecięcego do pociągu (26%) oraz chętnie kupują posiłek dla dziecka w wagonie restauracyjnym WARS (24%).

Dlaczego pociąg?

Przejazd koleją może być dla dzieci niezapomnianą przygodą. To znakomita okazja, żeby zawrzeć nowe, ciekawe znajomości, doświadczyć podróży nowym środkiem transportu, podziwiać widoki za oknem, a przede wszystkim spędzić czas z rodzicami, którzy mogą poświęcić im swoją uwagę. Koleje oferują także wiele udogodnień, które sprawiają, że podróż nawet na dłuższych trasach staje się przyjemniejsza i wygodniejsza. W zmodernizowanych i nowych składach rodziny mogą korzystać z wygodnych foteli, dodatkowego oświetlenia, stolików, na których można rozłożyć gry planszowe, a także gniazdek elektrycznych, dzięki którym dziecko będzie mogło obejrzeć całą bajkę, bez obawy o wyładowanie się sprzętu podczas podróży. Nieocenioną zaletą podróży pociągiem jest swoboda – to podkreśla 66% respondentów. Maluchy mogą grać w ulubione gry, czytać książki, rysować. Istotna jest także możliwość spędzenia czasu z dzieckiem (46% wskazań) oraz szybki czas przejazdu (38%).

Razem taniej

Rodziny mogą też liczyć na atrakcyjne zniżki na przejazdy. Aż 61% ankietowanych wskazuje zniżki na bilety jako jeden z największych atutów podróżowania pociągiem. Warto zaznaczyć, że maluchy, które nie ukończyły 4. roku życia podróżują pociągami PKP Intercity na podstawie biletu ze 100% ulgą. Dzieci i młodzież szkolna mogą natomiast skorzystać z 37% ulgi. Dla rodzin, które planują podróż w grupie od 2 do 5 osób, w której jest jedna poniżej 16. roku życia, dostępne są preferencyjne stawki w ramach Biletu Rodzinnego. Dzięki tej ofercie wszyscy pasażerowie nieposiadający uprawnień do ulg ustawowych, otrzymają 30% zniżkę. Osoby posiadające Kartę Dużej Rodziny otrzymają 30% zniżkę w ramach oferty Duża Rodzina. Ponadto, rodzice dzieci i ich małżonkowie posiadający Kartę Dużej Rodziny oraz dzieci korzystają z dodatkowej 37% ulgi ustawowej. Warunkiem skorzystania z oferty jest wspólny przejazd co najmniej 2 osób, przy czym każdy z podróżujących musi posiadać Kartę Dużej Rodziny. Dzięki tym ofertom podróż rodzinna może być nie tylko przyjemna, lecz także atrakcyjna cenowo. Oprócz biletów, zniżkami objęte są również dziecięce posiłki w wagonie restauracyjnym WARS.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
 • Lech Malinowski – 03.10.2018

  Rodzina do Krakowa, pół tysiąca w kieszeni lżej, a jeszcze powrót, rzeczywiście interes życia 😊

 • Mateusz Jadziński – 03.10.2018

  Ja w wakacje korzystałem i nie narzekałem. Za 60 zł w dwie strony Katowice-Szczecin IC Portowiec. 🙂

 • kolejFAN – 04.10.2018

  kondolencje. z Katowic do Szczecina jechać tramwajem to wytrzymać może chyba jedynie największy komiwojażer.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
NASZE TOP 10
Czytane
Komentowane
Filmy
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....