TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Polsko-niemieckie spotkanie na szczycie
WWW.PKP.PL - Opublikowano: 30.01.2007 10:06:54
Polsko-niemieckie spotkanie na szczycie

W piątek 26 stycznia w Warszawie Prezes Die Bahn AG (państwowych kolei niemieckich) Hartmut Mehdorn rozmawiał z Prezesem PKP S.A. Andrzejem Wachem, Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Transportu prof. Mirosławem Chaberkiem, Posłami polskiego parlamentu i Prezesami zarządów spółek Grupy PKP.

Prezes DB przyjął zaproszenie strony polskiej i przedstawił w Polsce niemieckie doświadczenia restrukturyzacji grupy DB. W pierwszej części spotkania przeprowadzono rozmowy dwustronne nt. stanu współpracy między obu kolejami z położeniem akcentu na kolejowe przewozy towarowe. Podsumowano dotychczasowe osiągnięcia i przyjęto ustalenia w sprawie usprawnienia przepływu towarów w II europejskim korytarzu kolejowym biegnącym z Rzepina do Terespola, oraz poprawy jakości świadczonych klientom kolei usług przewozowych. Ważnym elementem rozmów była sprawa powołania do życia Spółki Joint venture „Euro Asia Rail Logistics”(JV ERL), tworzonej w wyniku realizacji wspólnego Projektu Czterech Kolei - niemieckiej (DB), polskiej (PKP), białoruskiej (BC) i rosyjskiej (RŻD). Spółka JV ERL w swej działalności koncentrować się będzie na przygotowaniu jednolitej koncepcji i prowadzeniu szeroko rozumianego marketingu i sprzedaży usług przewozowych. Strona organizacyjno-technologiczna przedsięwzięcia została już przetestowana w trakcie przejazdu pociągu demonstracyjnego w listopadzie 2005 r. W drugiej części, w formie seminaryjnej odbyła się prezentacja Zarządu DB AG na temat dokonań w reformowaniu kolei niemieckiej i planów jej prywatyzacji oraz omówienie działalności jednostek organizacyjnych DB na przykładzie DB Logistik jako zintegrowanego usługodawcy z zakresu transportu i logistyki. Po referacie wprowadzającym odbyła się dyskusja z udziałem ze strony niemieckiej. Spotkanie miało miejsce w Centrali PKP S.A. w Warszawie. Wymiana doświadczeń przebiegła w bardzo dobrej atmosferze i jest kolejnym krokiem w kierunku integracji unijnego systemu transportu kolejowego.

 

Kilka dni wcześniej –22 stycznia b.r.. odbyło się w Warszawie spotkanie przedstawicieli zarządów PKP CARGO S.A. i kolei niemieckich DB AG, w celu omówienia problemów bieżącej i przyszłej współpracy.  Poruszono m.in. kwestie utworzenia spółki joint ventures Euro Asia Rail Logistics z wykorzystaniem drugiego kolejowego korytarza transportowego, uzgodnienia cen umów dwustronnych przekazywanych klientom przed zakończeniem roku kalendarzowego oraz powołania grupy roboczej, której zadaniem będzie opracowanie propozycji rozwiązań i optymalizacji procesów w obsłudze kolejowych przejść granicznych, w kontekście planowanych prac modernizacyjnych na przejściach Węgliniec –Horka Hoyerwerda i Rzepin –Oderbrűcke.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
kolej
PKP
DB
Niemcy
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....