TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|







Dane szczegółowe














Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemu



Profile społecznościowe




Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|







Dane szczegółowe













Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemu



Profile społecznościowe




Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane











Profile społecznościowe



Dodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Ponad 3000 `Studenciaków` w Kolejach Śląskich
InfoRail.pl - Opublikowano: 07.11.2017 08:37:04 1 komentarz
Ponad 3000 `Studenciaków` w Kolejach Śląskich

Od połowy września do końca października śląski przewoźnik zachęcał studentów pierwszego roku, by w podróży na uczelnie przetestowali transport kolejowy.

Mogli to zrobić za symboliczną złotówkę – bo tyle właśnie kosztował bilet miesięczny "Studenciak". Okazuje się, że podróżowanie pociągiem całkiem przypadło do gustu śląskim studentom – z oferty skorzystało ponad 3000 osób.

Żacy mieli do wyboru dowolną relację spośród wszystkich linii obsługiwanych przez Koleje Śląskie. Głównym celem studenckich podróży była oczywiście stolica naszego województwa - największą popularnością cieszyły się relacje Gliwice – Katowice, Częstochowa – Katowice oraz Bielsko-Biała – Katowice. Wśród wybieranych kierunków nie zabrakło również np. biletów do Cieszyna. Całość przedsięwzięcia była realizowana pod hasłem "2017 – Rok Studenta w Kolejach Śląskich". W ramach akcji spółka przygotowała też ofertę dla studentów wyższych roczników. We wrześniu mieli oni okazję zakupić za złotówkę bilet "Studenciak – Weekend", który pozwalał na weekendową podróż w wybranej relacji. Z takiej możliwości skorzystało prawie 350 osób.

– Porównując sprzedaż biletów z ulgą studencką w październiku tego roku z październikiem 2016 r. widzimy wzrost o ponad 2200 biletów miesięcznych. Wiele wskazuje zatem na to, że "Studenciak" przyciągnął do kolei nowe grono pasażerów, które być może nie rozważało wcześniej takiego środka transportu – mówi Wojciech Dinges, prezes Kolei Śląskich. – I właśnie taki był cel – by zachęcić młodych ludzi do przetestowania tego sposobu podróżowania. Bardzo się cieszymy z tego wyniku i mamy nadzieję, że teraz znaczna część z nich zostanie z nami na dłużej. W przyszłym roku zamierzamy powtórzyć całą akcję – podsumowuje.

Promocja biletowa przewoźnika była wspierana również przez inne działania podejmowane we współpracy ze środowiskiem akademickim. Z myślą o studentach Koleje Śląskie uruchomiły bezpośrednie połączenia w relacji Katowice-Cieszyn, uczestniczyły również w staraniach o utworzenie nowego przystanku w pobliżu chorzowskiego kampusu UŚ. Od kilku lat KŚ organizują też specjalne połączenia na Igry.

– W ramach współpracy nawiązanej między Kolejami Śląskimi i środowiskiem akademickim Śląska zrodziły się 2 wyjątkowe oferty, które cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród studentów. – mówi Sara Zemczak, dyrektor Biura Samorządu Studenckiego UŚ. – Uniwersytet Śląski, na czele z Samorządem Studenckim, od lat współpracuje z Kolejami Śląskimi, czego kwintesencją była przyznana nagroda Laur Studencki, w kategorii Organizacja Przyjazna Studentom za rok 2016 r. O wygranej zadecydowała Kapituła Lauru Studenckiego, złożona z przedstawicieli Samorządu Studenckiego – dodaje.



Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Śląskie
bilet
  • Damian – 09.11.2017

    Studenci, studenci, Studenci to jakaś grupa specjalnej troski, codziennym ludziom dojeżdżającym do pracy powinno sie zaoferować np. trzeci bilet miesięczny z upustem 20, 30 % a nie młodzieży z wysoką ulgą, statystycznie połowa z nich kombinowała na biletach „studenciak” zapisując się do nowej uczelni aby być rzekomo na pierwszym roku, wszystko to dla zniżki, podczas kontroli omyłkowo wyciągali po dwie legitymacje studenckie lub kupowali miesięczne od Zwardonia po Częstochowę i wiele innych kombinacji bo to muszę się wyżalić ale święte krowy. A ci dojeżdżający opóźnionymi pociągami do pracy w ramach przeprosin co mają ?.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....