TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Powstała grupa robocza ws. remontu poznańskiego dworca
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 13.12.2019 15:45:04
Powstała grupa robocza ws. remontu poznańskiego dworca

Do połowy 2020 r. powinna być gotowa koncepcja przebudowy poznańskiego dworca kolejowego. W sprawie modernizacji budynku zawiązała się specjalna grupa robocza, w skład której weszła m.in. minister rozwoju - poinformował w piątek Wielkopolski Urząd Wojewódzki.

Z inicjatywy minister rozwoju Jadwigi Emilewicz w czwartek spotkała się grupa, w skład której weszli m.in. prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk, przedstawiciele zarządów spółek PKP, samorządu województwa, poznański miejski konserwator zabytków oraz społecznicy.

Jadwiga Emilewicz podkreśliła, że jest spora szansa na pozyskanie unijnego dofinansowania na przebudowę poznańskiego dworca. "Kluczowe będą najbliższe miesiące, czyli stworzenie do połowy 2020 r. koncepcji nowego dworca, oczywiście z uwzględnieniem konsultacji społecznych z miastem i mieszkańcami, i finalnego projektu w 2021 r.- przyznała.

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak zadeklarował, że w połowie 2020 r. powinna być gotowa koncepcja przebudowy placu dworcowego, która ma być włączona do projektu modernizacji dworca Poznań Główny. Porozumienie w tej sprawie, między władzami miasta i PKP, ma być podpisane w najbliższym czasie. Ma ono być poprzedzone konsultacjami społecznymi.

Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk przypomniał, że czwartkowe zawiązanie się grupy roboczej to kontynuacja rozmów rozpoczętych przez poprzedniego wojewodę. Mikołajczyk podkreślił zaangażowanie wszystkich stron, które podjęły się wspólnych działań ws. przebudowy dworca. "Nie jest to sprawa prosta, ale za to niezwykle paląca i jestem przekonany, że wspólnymi siłami ją rozwiążemy" - powiedział.

Podczas spotkania zaprezentowano kwerendę historyczną budynku. Przedstawiono także projekty architektoniczne zrealizowane w innych europejskich miastach oraz rozwiązania komunikacyjne służące pasażerom. Uczestnicy dyskusji akcentowali potrzebę porozumienia wszystkich właścicieli nieruchomości skupionych w obrębie dworca Poznań Główny. Podkreślono, że najważniejszym celem tych działań, powinno być przywrócenie funkcji obsługi pasażerskiej w budynku.

W 2013 r. zamknięto stary budynek dworca kolejowego Poznań Główny. Jego funkcję przejął otwarty w 2012 r. obiekt, w którym mieści się m.in. galeria handlowa. Projekt nowego dworca, budowanego z myślą o odbywającym się w Poznaniu Euro 2012, był krytykowany przez mieszkańców i społeczników, którzy zarzucali mu przede wszystkim brak funkcjonalności.

W październiku prezes PKP S.A. Krzysztof Mamiński zadeklarował, że budynek starego dworca zostanie zmodernizowany do 2023 r. Według jego ówczesnej zapowiedzi kolejarze chcą wydać na tę inwestycję 32 mln zł. Według społeczników i władz miasta taka kwota jest zbyt niska. Według planów PKP przy budynku odnowionego dworca ma powstać hotel o powierzchni 6 tys. m kw.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
dworzec
PKP SA
Poznań

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....