TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Powstanie infrastruktura dla olsztyńskiej SKM
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 13.03.2017 08:16:29 4 komentarze
Powstanie infrastruktura dla olsztyńskiej SKM

PKP Polskie Linie Kolejowe planują budowę kilku pasażerskich przystanków kolejowych w granicach Olsztyna. Według wiceministra infrastruktury i budownictwa Jerzego Szmita, te inwestycje mogą przyczynić się do rozwiązania problemów komunikacyjnych miasta.

O planach poinformował w sobotę na konferencji prasowej prezes PKP Polskich Linii Kolejowych Ireneusz Merchel. Jak przypomniał, miasto nie stworzyło projektu kolei aglomeracyjnej i nie starało się o dofinansowanie na taki cel z Krajowego Programu Kolejowego. Dlatego przystanki mają powstać podczas modernizacji linii z Olsztyna do Działdowa i planowanej rewitalizacji linii do Gutkowa.

Jego zdaniem, jest już pewna budowa dwóch przystanków kolejowych, pod roboczymi nazwami Dajtki i Śródmieście. Zaplanowano je w ramach prac na jednotorowej linii kolejowej Olsztyn-Działdowo, które powinny zakończyć się wiosną 2020 r. Dzięki modernizacji tego odcinka, czas przejazdu pociągów międzyregionalnych z Olsztyna do Warszawy skróci się do 2 godz. 12 min., czyli o 16 min.

Prezes poinformował również, że w ramach tej inwestycji powstanie zadaszona kładka pieszo-rowerowa nad torami przy stacji Olsztyn Główny.

Merchel ocenił, że szczególnie ważna dla mieszkańców Olsztyna może być rewitalizacja linii kolejowej nr 220 do Gutkowa, która obecnie jest umieszczona na tzw. liście rezerwowej Krajowego Programu Kolejowego. Projekt zakłada m.in. budowę peronów na nowych miejskich przystankach - w pobliżu Zespołu Szkół Elektronicznych, na Likusach i Redykajnach a także budowę przejścia podziemnego w pobliżu ul. Jeziornej.

Jak mówił, przewoźnicy są zainteresowani budową tych przystanków, ale muszą jeszcze zadeklarować to oficjalnie podczas tworzenia tzw. studium wykonalności rewitalizacji tej linii kolejowej.

Wiceminister infrastruktury Jerzy Szmit ocenił, że realizacja tych zamierzeń to ogromna okazja, żeby stworzyć osobowe połączenia kolejowe, które w znacznym stopniu rozwiążą problemy komunikacyjne wewnątrz aglomeracji olsztyńskiej. Zaznaczył jednak, że organizacja takich połączeń musiałaby być inicjatywą samorządów Olsztyna i województwa, któremu podlegają Przewozy Regionalne.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
Olsztyn
przystanek
 • Combino – 13.03.2017

  SKM... kolejny przykład megalomanii metropolii szuwarowo-bagiennej; będzie ruch jak do Szyman.

 • obiektywny – 13.03.2017

  Mrągowo-Mikołajki-Orzysz - chyba czas najwyższy aby o tym pomyśleć!

 • x – 13.03.2017

  Nie no to już są jakieś żarty. SKM wokół Olsztyna? Może tak PKP coś dorzuci do spółki SKM Trójmiasto w której ma większość, nie chce sprzedać Marszałkowi Pomorskiego i też nie inwestuje w nic! Trakcja co chwilę zerwana, perony remontowane przez miasta i same kible. O przepraszam, aż dwa impulsy. A PKP nie chce sprzedać SKM na rzecz Marszałka bo nie, chociaż Marszałek powiedział że chce odkupić. Jajca jak berety

 • kolejFAN – 15.03.2017

  linie w warm-maz leżą odłogiem jak co najmniej w Afryce, do Braniewa jakieś szczątki, do Ełku coś tam coś tam, do Szczytna jakieś kursiki, na lotnisko alibi-zugi a oni będą o SKM marzyć! Klękajcie Narody!!!!!

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
NASZE TOP 10
Czytane
Komentowane
Filmy
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....