TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Powstanie Szybka Kolej Środkowopomorska?
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 15.10.2018 08:47:54 1 komentarz
Powstanie Szybka Kolej Środkowopomorska?

Koalicja Obywatelska chce Szybkiej Kolei Środkowopomorskiej łączącej Koszalin, Kołobrzeg i Białogard, obszar zintegrowanych inwestycji terytorialnych.

W sobotę deklarację na rzecz powstania SKŚ wicemarszałek województwa podpisał z kandydatami KO na włodarzy tych miast.

"Te trzy miasta – Koszalin, Kołobrzeg, Białogard - są połączone koleją, która ma trakcję elektryczną. Zwiększymy, zagęścimy siatkę połączeń tak, aby stworzyć coś w rodzaju Szybkiej Kolei Miejskiej. Mamy taką w Trójmieście, tworzymy też Szczecińską Kolej Metropolitalnej, i coś na wzór tego powstanie też tutaj w koszalińsko-kołobrzesko-białogardzkim obszarze funkcjonalnym" – powiedział w sobotę w Koszalinie podczas konferencji prasowej wicemarszałek woj. zachodniopomorskiego, kandydat Koalicji Obywatelskiej na radnego sejmiku Tomasz Sobieraj.

Wicemarszałek podpisał z prezydentem Koszalina, ubiegającym się o reelekcję z ramienia Koalicji Obywatelskiej Piotrem Jedlińskim deklarację współpracy na rzecz powstania SKŚ. Zapowiedział, że "jeszcze dziś" takie same deklaracje podpisze z kandydatką KO na prezydenta Kołobrzegu Anną Mieczkowską i kandydatką KO na burmistrza Białogardu Emilią Bury.

"Jesteśmy zdeterminowani do tego, aby tę kolej uruchomić, aby ludzie nie musieli nadmiernie korzystać z samochodów, przesiedli się na kolej" – powiedział Sobieraj.

Dodał, że deklaracje podpisywane są tak późno, ponieważ "w połowie września przyjechał ostatni pociąg z 27 zamówionych przez województwo zachodniopomorskie". Podkreślił, że cały tabor, "75 nowoczesnych pociągów", jest własnością województwa. "Przewozy Regionalne są tylko operatorem, który wykonuje usługę na nasze zlecenie. Jesteśmy gotowi już dzisiaj tę kolej uruchomić" – mówił Sobieraj.

Dodał, że "to będzie wymagało zaangażowania finansowego województwa, jak i tych trzech miast". Wicemarszałek nie był w stanie przedstawić konkretnych kosztów realizacji pomysłu uruchomienia SKŚ. "To musimy przeliczyć" – powiedział dziennikarzom.

Szybka Kolej Środkowopomorska miałaby być trzecim, po drogowym i rowerowym, połączeniem komunikacyjnym w koszalińsko-białogardzko-kołobrzeskim obszarze zintegrowanych inwestycji terytorialnych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Zachodniopomorskie
Koszalin
Kołobrzeg
Białogard
 • kolejFAN – 15.10.2018

  co za bzdury. Po prostu niech UM dofinansuje częste połączenia na tej trasie a nie będzie potrzeby żadnych Szybkich coś tam coś tam..

 • Kamil Nowakowski – 15.10.2018

  Od kiedy szybka? Przecież każde stacje zalicza podrodze, jak pomorska SKMka, PolRegio szybciej dojeżdżałbym niż SKMka 😷

 • Cezary Błaszczyk – 15.10.2018

  Słupsk - Koszalin 7 par...

 • Krzysztof Juszczak – 15.10.2018

  A Świdwin i Szczecinek?

 • Paweł Madeja – 16.10.2018

  Jestem za, a nawet przeciwko

 • Marcin Koz – 19.10.2018

  Żeby to miało sens należałoby odbudować linię Grzmiąca- Świdwin oraz Świdwin - Płoty, odbudować tory Sławno-Kępice (linia Darłowo-Szczecinek), wyremontować linię Koszalin - Kołobrzeg i wtedy możemy się bawić w SKM. P.S. Gdybyśmy cierpieli na nadmiar pieniędzy to dodatkowo można byłoby odbudować linię Grzmiąca - Bobolice - Polanów - Sławno. Gdyby do tego dodać S-6, S-11 region środkowopomorski wstałby z kolan i byłby łakomym kąskiem dla inwestorów.

 • Sławomir Jaworski – 24.02.2020

  Ciekawe, że forsują to ci, którzym wcześniej marzyła się kolejowa Ameryka w środku Europy!

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....