TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Prezes Przewozów Regionalnych: No pasaran
- Opublikowano: 08.05.2019 16:57:15 1 komentarz
Prezes Przewozów Regionalnych: No pasaran

Po dzisiejszej konferencji Przewozów Regionalnych można było spodziewać się wiele. Ale chyba tego, że szef tej spółki wypowie zawołanie bojowe antyfaszystów chyba już nie.

Nie byliśmy na tej konferencji, może to i lepiej, ale z relacji kolegów z Rynku Kolejowego wynika, że Krzysztof Zgorzelski użył na niej takiego właśnie zwrotu. Dla niewtajemniczonych wyjaśniamy, że jest to hasło używane dla podkreślenia determinacji utrzymania swej pozycji w walce, pierwszy raz użyte przez Dolores Ibárruri w czasie wojny domowej w Hiszpanii. Stało się naczelnym zawołaniem wszystkich antyfaszystów! Nie będziemy w tym miejscu przytaczać poglądów, które są głoszone przez antyfaszystów, nie są to na pewno poglądy związane z kolejami.

W taki oto obrazowy sposób szef Przewozów Regionalnych pokazał dokąd zmierza kierowana przez niego spółka. A dokąd zmierza, niech każdy odpowie sobie sam.

Z innych ciekawostek należy zaznaczyć, że Prezes Przewozów Regionalnych podał, iż restrukturyzacja została zakończona. Z informacji przedstawionych przez PAP wynika jednak, że nie jest to prawda. Komisja Europejska dopiero w czerwcu zatwierdzi (skąd ta pewność?) pomoc publiczną, która została udzielona Przewozom Regionalnym w roku 2015. Wskazanym zatem byłoby poczekanie z obwieszczeniem sukcesu do czerwca. Wówczas impreza z okazji zakończenia restrukturyzacji miałaby jakikolwiek sens. A tak jej celowość nadal budzi wątpliwości.

Kolejną ciekawostką jest to, że pasażerowie raczej nie mają co liczyć na rychłe i liczne zakupy nowego taboru. Już nawet samemu Prezesowi Zgorzelskiemu nie udało się ukryć, że celem jest dalsza modernizacja EN57, a nie zakup nowych jednostek. Te jeśli będą to pewnie w liczbie porównywalnej do dotychczasowych zakupów, czyli kilku sztuk rocznie. Trudno nazwać to powodem do dumy, z drugiej jednak strony jak się nie ma czym pochwalić to trzeba się chwalić tym czym można. I można dalej liczyć na to, że będzie się żerować na marszałkach, którzy mogą przecież kupić tabor i przekazać go Przewozom Regionalnym. Na szczęście nie muszą.

Dość intrygujące jest również stwierdzenie Prezesa, cytowanego przez ISBnews, że spółka będzie wygrywać przetargi na przewozy kolejowe, ogłaszane przez samorządy wojewódzkie. Dotychczas wydawało się nam, że przetargi są organizowane po to, żeby złożyć ofertę i czekać na wybór wykonawcy. Założenie jeszcze przed ogłoszeniem przetargów kto je wygra wydaje się być podejściem dość oryginalnym i nosi znamiona ustawiania tych przetargów. Co na to zamawiający? Naszym zdaniem po takim stwierdzeniu Prezesa Zgorzelskiego powinni być ostrożni.

Osobą trzeźwo myślącą wydaje się być wiceprezes ARP Andrzej Kensbok, który stwierdził, że trzeba zastanowić się nad przyszłością spółki. To prawda. Trzeba i to szybko. A zmiany najlepiej zacząć od góry. Póki nie jest jeszcze za późno i póki No pasaran nie brzmi jeszcze tak mocno.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....