TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Przedsmak wakacyjnego tłoku?
InfoRail.pl - Opublikowano: 30.05.2017 13:37:14 5 komentarzy
Przedsmak wakacyjnego tłoku?

O problemach z pojemnym taborem na linii helskiej pisaliśmy na łamach InfoRail.pl wielokrotnie. Szynobusy, jakie by nie były, w wakacje nie sprawdzają się. Są zwyczajnie za małe. Sytuację ratują wagony, które na szczęście jeszcze w tym roku będą kursować.

Chojnickie Stowarzyszenie Miłośników Kolei zwraca na swoim facebookowym profilu uwagę na fakt, że jeszcze nie rozpoczął się sezon wakacyjny, a wystarczyła ładna pogoda na weekend, aby składy z piętrowymi wagonami Bhp w pociągu "TUR" były bardzo zapełnione.

Nie wyobrażamy sobie takich scen w nowoczesnych pojazdach LINK, dlatego piętrowe wagony oraz "bonanzy" przystosowane do przewozu rowerów jak najbardziej wskazane na linii Chojnice - Gdynia - Hel w miesiącu lipcu i sierpniu. Wagony piętrowe typu Bhp co prawda są już stare, ale idealnie pasują do takich połączeń na ciepłą wiosnę oraz na lato – pisze Stowarzyszenie. Nic dodać nic ująć.

Stowarzyszenie zamieszcza też film, na którym widać, że przy ładnej pogodzie pociągi na Półwysep Helski będą cieszyć się sporą frekwencją. W ostatni weekend mieliśmy przedsmak tego, co będzie czekać nas w wakacje.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Hel
Przewozy Regionalne
Gdynia
 • Ja – 30.05.2017

  Wagony BHP powinny byc juz dawno zezlomowane a jezdzic powinny Bohuny.Bylby to krok w strone cywilizacji. Tak samo na sezon na helska powinny byc sciagniete lokomotywy SP32, bo S/M42 ledwo zipią

 • kolejarz – 30.05.2017

  Jechałem w zeszłym roku Bhp z Tczewa na Hel, powiem tak: gdyby były wygodne siedziska i chociaż trochę chłodu to naprawdę nie byłoby źle. SU42 mimo, że nie za mocne to jednak radziły sobie dobrze.

 • @kolejarz – 30.05.2017

  Dokładnie. Pamiętam że jeszcze 15 lat temu na górnym pokładzie była korbka i dolna część okna otwierała się jak w samochodach. Ostatnio jechałem i niestety okna nie da się opuścić. No i przypadłość starych wagonów, trzeba się męczyć z drzwiami.

 • d – 30.05.2017

  Głupotą było pocięcie bohunów. Teraz by były jak znalazł na helską i inne szczyty. Ale cóż zrobić. Usamorządowienie zabiło kolej regionalną.

 • Miko – 30.05.2017

  Widać już że Bipy konstrukcyjnie ledwo dają radę: problem z drzwiami, siedzenia twarde(sprężynowe), składem buja tak jak kiblem. Uważam, że województwo pomorskie powinno się zgadać z PR tak aby:-zmodernizować ok 2/3 SU42-przeprowadzić NG, zmodernizować stojące EU07 w Toruniu-pozyskać do 10/15 wagonów bdhpumn, przeprowadzić NG z lekką modernizacją(nawiew, sip, ewentualnie hermetyczne kible) I taki zestaw kosztujący tyle samo co kompletna wymiana taboru na nowy, mógłby jeździć spokojnie na Elbląg/Bydgoszcz/Olsztyn a w sezonie na Hel.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....