TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Przewozy pasażerskie grudzień 2010– styczeń 2011
UTK - Opublikowano: 26.04.2011 22:04:01
Przewozy pasażerskie grudzień 2010– styczeń 2011

Jak wynika z raportu przygotowanego przez Urząd Transportu Kolejowego na dzień 31 stycznia 2011 roku, uprawnionych do realizacji kolejowych przewozów pasażerskich było 34 licencjonowanych przewoźników. Na liniach normalnotorowych działalność realizowało 10 przedsiębiorców, w tym z Grupy PKP: PKP Intercity, PKP SKM w Trójmieście, PKP Cargo, pięć spółek będących własnością samorządów: Przewozy Regionalne, Koleje Mazowieckie, Szybka Kolej Miejska w Warszawie, Warszawska Kolej Dojazdowa i Koleje Dolnośląskie oraz spółki: Arriva RP, obsługująca głównie przewozy w obrębie niezelektryfikowanych linii województwa kujawsko -pomorskiego oraz Usedomer Bäderbahn GmbH, realizująca przewozy na trasie Świnoujście –Stralsund.

W styczniu 2011 roku przewoźnicy przewieźli łącznie21,723 mln pasażerów, o 18,5 tysiąca mniej niż w roku poprzednim (spadek o 0,1%). W tym samym okresie praca przewozowa wykonana przez przewoźników wzrosła o 3,4% i wyniosła 1 346mln pasażerokilometrów, o 44,3 mln więcej niż przed rokiem. Średnia odległość przejazdu jednego pasażera wyniosła 62 km. W styczniu b.r., w porównaniu z analogicznym miesiącem roku poprzedniego, przewoźnicy uruchomili podobną liczbę połączeń. Mierząc wskaźnikiem pracy eksploatacyjnej wykonanej na sieci zarządców infrastruktury, zrealizowali łącznie 12,2 mln km tras - w porównaniu z rokiem poprzednim spadek o 1,2%. W 2011 roku największy udział w rynku mierzony przewiezioną liczbą pasażerów posiadały spółki samorządowe, w tym Przewozy Regionalne 43,4% oraz Koleje Mazowieckie 21%. Należy zaznaczyć, iż w spółkach samorządowych, przewozy pasażerów odbywają się głównej mierze na krótkich odległościach. Średnia odległość przewozu 1 pasażera wyniosła 44,3km, o 1,3 km więcej niż przed rokiem. Udział PKP Intercity wg powyższego miernika wyniósł niespełna 13,3%. Mierząc wskaźnikiem wykonanej pracy przewozowej największy udział posiadały spółki: PKP Intercity 43,5% oraz Przewozy Regionalne 37,6%. Udział pozostałych spółek w wykonanej pracy przewozowej jest nieznaczny. Poza Kolejami Mazowieckimi (11,1%) oraz PKP SKM (5,5%) ich udział nie przekroczył 1%. Średnia liczba pasażerów przypadających na 1 uruchamiany pociąg wyniosła w styczniu 2011 roku 110 osób, o 5 mniej niż przed rokiem. W grudniu ub.r. średnia liczba podróżnych w pociągu była nieco wyższa i wyniosła 114 osób. Nieznaczny wzrost spowodowany był w głównej mierze wzmożonym ruchem pasażerów w okresie świątecznym.

Wg wstępnych danych, w 2010 roku z usług transportu kolejowego skorzystało 261,2 mln pasażerów. W tej liczbie 78,8% stanowili pasażerowie podróżujący pociągami regionalnymi. W komunikacji międzynarodowej podróżowało zaledwie 2,25 mln osób, co stanowiło niespełna 1%.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
UTK
rynek
Przewozy Regionalne
PKP SKM
SKM Warszawa
PKP Intercity

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....