TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Przewozy Regionalne dojeżdżają pomorskie szynobusy (aktualizacja)
InfoRail.pl - Opublikowano: 30.08.2018 19:24:40
Zdefektowany SA132-006 na stacji Hel

Po województwach zachodniopomorskim i lubuskim pora na pomorskie. Tu też wszystko wskazuje na to, że Przewozy Regionalne wykończą spalinowe jednostki.

O kłopotach SA132-006 informowaliśmy na naszym profilu facebookowym. Jednostka w ubiegłym tygodniu została unieruchomiona na prawie dwie godziny w Helu. Ostatecznie ruszyła, ale po wielu próbach i walce obsługi.

O wiele gorsze informacje dostaliśmy w sprawie jednego z pomorskich SA138-002. Wczoraj na stacji Władysławowo wydobywał się z niego dym. Skład został prawdopodobnie odstawiony, nie wiadomo kiedy wróci do ruchu.

Problemy z taborem spalinowym Pomorskiego Oddziału Przewozów Regionalnych to nic nowego. W obecnym sezonie sytuację ratowały składy zakupione ze wsparciem szwajcarskim, które mogły zostać skierowane chociażby do Helu, z uwagi na remont trasy, którą powinny obsługiwać. Dodatkowo są jeszcze małopolskie posiłki.

Jak podało Chojnickie Stowarzyszenie Miłośników Kolei dzisiejszy (30 sierpnia) jak i wczorajszy (29 sierpnia) pociąg do Kościerzyny, odjeżdżający o godz. 4:59 był zastąpiono komunikacją zastępczą. "Zaszynobus" z SM42-329 i bohunem, obsługiwał dziś także połączenie Regio 50704 odjeżdżające o 5:10 z Chojnic do Tczewa. Zwykle jest ono obsługiwane spalinowym autobusem szynowym. Dziś jak i wczoraj obieg ten był na składzie wagonowym (wczoraj z wagonem typu 120A). Jak podaje Stowarzyszenie wszystko z racji braku odpowiedniej ilości sprawnych szt-ów.

Taboru spalinowego Przewozom Regionalnym brakuje cały czas. Ten, który jeździ jest eksploatowany i utrzymywany w sposób, który już wkrótce może doprowadzić do odstawienia kilku pociągów z uwagi na awarie bądź brak przeglądów. Zmorą przewoźnika jest ogłaszanie przetargów na okresowe naprawy poszczególnych jednostek w taki sposób, że te muszą czekać na nie miesiącami. Co więcej czynnych lokomotyw, które awaryjnie mogłyby zastąpić szynobusy jest także coraz mniej, bo albo nie naprawia się ich po wypadkach, albo kończy im się dopuszczenie do ruchu. Dodatkowo Przewozy Regionalne tną wagony, których też mają coraz mniej. Sam przewoźnik nie kupuje też samodzielnie taboru, oglądając się ciągle na marszałków. A jak widać EN57 wszędzie się nie dojedzie…Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
Pomorskie
SA138
SA132

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....