TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Przewozy Regionalne i PKP Intercity z ZKA na trasie Lublin – Stalowa Wola
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 16.02.2018 09:16:48 1 komentarz
Przewozy Regionalne i PKP Intercity z ZKA na trasie Lublin – Stalowa Wola (foto: PKP PLK)

1 marca br. rozpocznie się kolejny etap modernizacji linii kolejowej 68 Lublin-Stalowa Wola Rozwadów. Od początku następnego miesiąca linia zostanie zamknięta na 36-kilometrowym odcinku od Lublina Zemborzyc do Kraśnika. Dla pasażerów uruchomiona zostanie komunikacja zastępcza.

Jak poinformował w czwartek na konferencji w Stalowej Woli dyrektor projektu Marcin Egiert, w ramach odcinka Lublin Zemborzyce-Kraśnik zbudowanych zostanie siedem nowych peronów. "To jest ten element, który pasażerowie w pierwszej kolejności zauważą" – dodał.

Od 1 marca Przewozy Regionalne uruchomią zastępczą komunikację autobusową na tym odcinku. W przypadku pociągów relacji Lublin – Szastarka - Lublin trasa autobusów zostanie wydłużona do Szastarki.

Natomiast PKP Intercity uruchomi komunikację autobusową na trasie od Lublina do Rzeszowa. Autobusy przewoźnika będą zatrzymywały się na przystankach: Lublin, Kraśnik, Zaklików, Stalowa Wola, Tarnobrzeg, Nowa Dęba, Kolbuszowa, Rzeszów Główny.

Egiert zaznaczył, że po zakończeniu modernizacji odcinka Lublin Zemborzyce-Kraśnik, co ma nastąpić 31 sierpnia br., realizowany będzie kolejny od Kraśnika do Zaklikowa - od 1 września do 31 stycznia 2019 r. Z kolei od 1 lutego 2019 r. do 31 lipca 2019 r. będzie zamknięty trzeci, ostatni odcinek od Zaklikowa do Stalowej Woli.

"Od 1 sierpnia 2019 r. powinniśmy rozpocząć komunikację tą linią, najpierw lokomotywą spalinową, natomiast trakcja elektryczna uruchomiona zostanie z końcem 2019 r." – powiedział Egiert.

W ramach prac między Stalową Wolą a Lublinem przebudowano już m.in. ponad 5 km torów na odcinku Lublin–Lublin Zemborzyce, wymieniono ponad 11 tys. podkładów i zamontowano dwa rozjazdy.

W Stalowej Woli Rozwadowie gotowe są już cztery nowe tory oraz siedem rozjazdów. Wkrótce rozpocznie się montaż wiaty. Kolejne perony są w przebudowie. Wszystkie będą wyposażone w nowe ławki, informację pasażerską, udogodnienia dla niepełnosprawnych. Prace torowe przenoszą się na północną część stacji, gdzie będą nowe tory oraz cztery nowe rozjazdy. Zakończenie robót na stacji Stalowa Wola Rozwadów planowane jest jesienią 2018 r.

Obecny na konferencji wiceprezes PLK ds. realizacji inwestycji Arnold Bresch podkreślił, że modernizowana jest również linia z Lublina do Warszawy. "To spowoduje polepszenie połączenia między Warszawą a Stalową Wolą. A to oznacza, że jeden z priorytetów w ramach krajowego programu kolejowego, czyli wzmocnienie kolei w Polsce Wschodniej już jest realizowany" – dodał.

Wiceprezes przypomniał, że w ub. r. PLK podpisały umowy o wartości 19 mld zł. Dodał, że takie wizyty jak te w Stalowej Woli mają m.in. zweryfikować potencjał wykonawców.

"Ważnym aspektem, na który zwracamy uwagę i który jest podstawą do podjęcia działań mobilizujących wykonawców jest utrzymanie harmonogramów zamknięć torowych, bo na tak wielkim placu budowy, jaki mamy w tej chwili w Polsce opóźnienie na jednym projekcie powoduje automatycznie opóźnienie na kolejnym" – wyjaśnił Bresch.

Modernizacja linii Lublin-Stalowa Wola jest największym i najbardziej zaawansowanym w realizacji z ośmiu projektów kolejowych finansowanych z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia na lata 2014-2020. Koszt inwestycji to 367 mln zł, a 85 proc. tej kwoty stanowi dofinansowanie unijne.

Efektem modernizacji będą krótsze o ok. 20 min podróże na trasie Lublin – Stalowa Wola – Rzeszów. Pociągi pasażerskie będą jeździły 120 km/h.

Linia Lublin-Stalowa Wola jest częścią kolejowej Magistrali Wschodniej, czyli koncepcji modernizacji linii łączących: Olsztyn, Białystok, Lublin, Rzeszów i Kielce. Ma też ona łączyć kluczowe szlaki kolejowe o charakterze międzynarodowym, poprawiając dostępność komunikacyjną wschodniej części kraju.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
Przewozy Regionalne
ZKA
Lublin
Stalowa Wola
  • kolejFAN – 19.02.2018

    zapytuję: dlaczego nie można było części pociągów np,. STASZICA, wytrasować przez Leżajsk, Sandomierz, Ostrowiec, Radom? tylko skazywać pasażerów na wiecznie opóźnione busy?pytanie kolejne: jeśli już musi być ta KKA to dlaczego nie od Stalowej Woli tylko już od Rzeszowa?!

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....