TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Przewozy Regionalne na Fabryczny swoim taborem nie wjadą
InfoRail - Opublikowano: 07.12.2016 12:54:06 5 komentarzy
Jakie pociągi regionalne na Fabrycznym?

11 grudnia, po 5 latach remontu, z kilkunastomiesięcznym opóźnieniem rusza Dworzec Łódź ? Fabryczna. Problemy z obsługą tego obiektu mają Przewozy Regionalne, które swoimi pociągami tami nie wjadą. Dlaczego? 

Tabor do obsługi podziemnego dworca Łódź Fabryczna spełniać musi specjalne wymagania techniczne. Takim taborem w całości dysponuje Łódzka Kolej Aglomeracyjna, a Spółka Przewozy Regionalne korzystać będzie ze zmodernizowanego taboru Województwa Łódzkiego oraz jednostki ED59-001 "Acatus". Z negocjacji umowy ze Spółką Przewozy Regionalne na rok 2017 wynika, że w ciągu roku Spółka planuje wzmocnić swoje własne zasoby taborowe o jednostki dostosowane do wjazdu na dworzec Łódź Fabryczna i oddelegować je do świadczenia usług na rzecz Województwa Łódzkiego.

Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego ma on zintegrować kolei aglomeracyjną i konwencjonalną, autobusową komunikację dalekobieżną, komunikację miejską oraz prywatny transport samochodowy.

Organizator kolejowych przewozów pasażerskich na terenie województwa łódzkiego Marszałek Witold Stępień podkreśla, iż w ramach zawartych na 2017 rok umów w rozkładzie jazdy pociągów 2016/2017 na Dworzec Łódź Fabryczna wjeżdżać będzie średnio 95 pociągów w dobie, w tym:

- 37 pociągów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, które kursować będą w/z kierunku Koluszek, Skierniewic, Warszawy oraz Zgierza:

1) Łódź Fabryczna ? Koluszki - Łódź Fabryczna/ 6 (odjazd: 2, przyjazd: 4)

2) Łódź Fabryczna ? Skierniewice - Łódź Fabryczna/ 10 (odjazd: 5, przyjazd: 5)

3) Łódź Fabryczna ? Warszawa - Łódź Fabryczna/ 10 (odjazd: 5, przyjazd: 5)

4) Łódź Fabryczna ? Zgierz - Łódź Fabryczna/ 11 (odjazd 5, przyjazd: 6)

- 58 pociągów Spółki "Przewozy Regionalne" Sp. z o.o., które kursować będą w/z kierunku Skierniewic, Warszawy, Tomaszowa Mazowieckiego i Częstochowy

1) Łódź Fabryczna ? Częstochowa ? Łódź Fabryczna/ 14

2) Łódź Fabryczna - Radomsko ? Łódź Fabryczna/ 2

3) Łódź Fabryczna - Tomaszów Mazowiecki - Łódź Fabryczna/ 7

4) Łódź Fabryczna ? Skierniewice ? Łódź Fabryczna/ 21

5) Łódź Fabryczna ? Warszawa ? Łódź fabryczna/ 14

Odnosząc się do października 2011 r. tj. do stanu przed zamknięciem dworca, będzie to wzrost połączeń o około 70% tym samym przyczyniając się do podniesienia komfortu życia mieszkańców łódzkiego w zakresie dojazdu do szkoły, pracy, ośrodków kulturalno-rozrywkowych i zakładów opieki medycznej.

W zakresie połączeń z Warszawą, Dworzec Łódź Fabryczna obsługiwać będą wszystkie pociągi uruchamiane na linii Łódź - Warszawa przez Łódzką Kolej Aglomeracyjną (10 pociągów w weekendy) i Przewozy Regionalne (14 pociągów w dni robocze oraz ostatni pociąg z Łodzi do Warszawy w niedziele i pierwszy pociąg z Warszawy do Łodzi w soboty). Czas przejazdu pociągiem z Dworca Łódź Widzew na Dworzec Łódź Fabryczna wyniesie 8 minut a z Dworca Łódź Fabryczna na Dworzec Łódź Widzew wyniesie 6,5 minuty. Dla porównania przejazd tramwajem linii 9 z Dworca Łódź Widzew na Dworzec Łódź Fabryczna to 20 minut.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Łódzkie
dworzec
Przewozy Regionalne
ŁKA
 • www – 07.12.2016

  Nie przesadzajcie. To nie był remont dworca, ale budowa całkowicie nowego.Po drugie napisaliście, że PR-y nie wjadą do Fabrycznej, po czym piszecie, że 58 pociągów PR-ów będzie jeździło z/do Fabrycznej. No jak jest w końcu Panie i Panowie???

 • zzz – 07.12.2016

  Ogarnij się ludziu prostego tekstu nie rozumiesz. Spółka Przewozy Regionalne korzystać będzie ze zmodernizowanego taboru Województwa Łódzkiego oraz jednostki ED59-001 "Acatus"

 • pjtam – 08.12.2016

  Artykuł specjalnie na klikalność, PR i tak jeżdżą głównie taborem Województwa Łódzkiego do łodzi

 • xtrain – 08.12.2016

  Jakieś żarty! A tak naprawdę to jest dyskryminacja przewoźnika - jakoś nie ma problemu z wjazdem EN57 W-wa Centralna , a także zmodernizowane czy też wyremontowane dworce we Wrocławiu, Krakowie .... i wielu innych miastach, tylko Łódź Fabryczna - b co? bo jest pod ziemią a PR mają dymiące parowozy ? Chore regulacje. Na miejscu PR odwołałbym się.

 • MKM – 08.12.2016

  Bardziej obstawiałbym tu brak obiegu zamkniętego w kiblach bez remontu niż to, że mają jakąś inną budowę itp.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....