TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Przewozy Regionalne nie są zainteresowane ED74, nie kupią też wagonów
InfoRail - Opublikowano: 05.12.2016 10:43:40 6 komentarzy
Przewozy Regionalne nie są zainteresowane ED74, nie kupią też wagonów

Przewozy Regionalne nie planują zakupu pojazdów typu ED74 na warunkach oferowanych przez PKP Intercity. Zarząd Spółki informuje, że ww. środki transportu zostały pierwotnie zakupione przez Spółkę i są pojazdami dedykowanymi dla jej klientów.

Tyle w temacie "Edyt". Jakie są zatem plany taborowe przewoźnika? Z informacji przekazanych przez Zarząd ARP wynika, że w planach zakupowych Przewozów Regionalnych ujęty jest zakup nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych.

Jednym z elementów tego planu jest ogłoszone w dniu 7 października 2016 roku postępowanie na dostawę fabrycznie nowych siedmiu elektrycznych zespołów trakcyjnych. Postępowanie to zostało podzielone na dwa zadania, na dostawę trzech i czterech składów. Przypomnijmy, że zamówieniem podzieliły się PESA i Newag.

Z danych przedstawionych przez ARP wynika ponadto, że potrzeby Spółki w zakresie elektrycznych zespołów trakcyjnych szacowane są na około 250 do 300 nowych lub gruntownie zmodernizowanych pojazdów. Realizacja tego przedsięwzięcia będzie możliwa najwcześniej po roku 2018, kiedy Przewozy Regionalne będą miały możliwość aplikowania o środki unijne.

W zakresie posiadanych elektrycznych zespołów trakcyjnych serii EN57, w zasobach Spółki znajduje się 473 sztuk przedmiotowych pojazdów, z czego zmodernizowanych jest 96 sztuk oraz podejmowane są działania w celu realizacji gruntownej modernizacji części ilostanu tych pojazdów. W ramach planu zakupu i modernizacji taboru Spółki w dniu 20 października 2016 roku ogłoszono postępowanie przetargowe na modernizację ogółem 36 pojazdów serii EN57, które będzie realizowane w trzech etapach. Najlepszą ofertę złożyły ZNTK Mińsk Mazowiecki.

Proces modernizacji pozostałych pojazdów jest uwarunkowany możliwością pozyskania finansowania z puli środków dostępnych w ramach finansowania z UE w zakresie dotyczącym działalności spółki.

Spółka nie planuje natomiast zwiększenia taboru w zakresie wagonów pasażerskich. W jej zasobie majątkowym pozostaje 78 wagonów, że czego 18 zostało gruntownie naprawionych (na piątym poziomie utrzymania) i zmodernizowanych. Kolejna naprawa i modernizacja została zaplanowana w stosunku do 4 sztuk wagonów typu 120A.

Ponadto Spółka posiada 40 lokomotyw spalinowych i 11 lokomotyw elektrycznych z czego 5 po generalnym remoncie i modernizacji. W planach zakupu i modernizacji ujęto remont jednej lokomotywy spalinowej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
wagon
ED74
lokomotywa
ezt
modernizacja
 • yogeeboo – 05.12.2016

  niecałe 80 wagonów i ponad 50 lokomotyw? to aż tak te lokomotywy są awaryjne? Czy składy lokomotywa + 1 wagon jeżdżą?

 • ... – 05.12.2016

  Mogliby przywrocic do uzywalności wszystkie SP32-2xx i Bohuny. Przynajmniej w jakis normalnych warunkach mozna by bylo podrozowac latem na Hel

 • anarh – 05.12.2016

  A jakie to maja te 40 lokom spalinowych oprócz su42 -5-xx i su45 - jednej .. super.

 • TomTom – 05.12.2016

  @yogeeboo 6 EU07 na ich stanie stoi w krzakach, bo PR nie miały kasy na zrobienie z nich EU07A (przetarg wygrała Pesa).Spora część lokomotyw spalinowych też jest odstawiona. Większość sprawnych to manewrówki, które nie wykonują na co dzień pracy przewozowej.

 • ======= – 05.12.2016

  co za debil napisał że ED 74 zostały zakupione przez Patologię Regionalną. ED 74 zostały zakupione przez PKP a nie spółkę która obecnie sobie przypisuje te pojazdy. PR to topienie państwowych pieniędzy i utrzymywanie stołków dla partyjnych i organizacyjnych kolesi za duże pieniądze.

 • Elektronik – 06.12.2016

  ^ w tekście jest "Zarząd Spółki informuje". A co do samych PRów i ich planów to czarno to widzę, nie dzieje się tam najlepiej.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....