TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Przewozy Regionalne w grze o lepszy tabor
INFORAIL Karol Wach - Opublikowano: 02.04.2013 13:01:08 2 komentarze
Przewozy Regionalne w grze o lepszy tabor

Zaktualizowana lista projektów indywidualnych dla POIiŚ dla sektora transportu okazała się szczęśliwa dla Przewozów Regionalnych. Znalazły się na niej bowiem dwa projekty, których beneficjentem jest właśnie ten przewoźnik. Niestety nadal brakuje inwestycji w nowy tabor. Przewozy Regionalne mogą liczyć na unijne wsparcie przy modernizacji wagonów, zakupie używanych lokomotyw i wyposażeniu zaplecza technicznego. Pierwszy z projektów to „Modernizacja 57 wagonów osobowych wraz z zakupem i modernizacją 6 używanych lokomotyw elektrycznych”o szacunkowej kwocie dofinansowania z Unii Europejskiej wynoszącej 69,70 mln złotych. Pojazdy zakupione w ramach projektu mają być wykorzystywane do obsługi połączeń międzyregionalnych, czytaj InterRegio i Regioexpres. Modernizacja pozwoli na poprawę i podwyższenie parametrów techniczno-eksploatacyjnych taboru posiadanego i użytkowanego przez przewoźnika. Zmodernizowane wagony zostaną przystosowane do potrzeb osób z ograniczoną zdolnością ruchową oraz osób niedosłyszących i niedowidzących lub słabo widzących, poprzez instalację informacji audiowizualnej oraz ułatwienie wsiadania/wysiadania osobom o ograniczonej możliwości poruszania się. Modernizacja wpłynie również na podniesienie komfortu podróżowania (m.in. poprzez instalację urządzeń do wymiany powietrza, klimatyzacji oraz ergonomicznych siedzeń dla pasażerów), umożliwi wyposażenie taboru w zamknięty układ gromadzenia nieczystości oraz przystosowanie taboru pod względem bezpieczeństwa podróżnych (monitoring, przyciski alarmowe, łączność z maszynistą).

Drugi projekt to wsparcie wyposażenia zaplecza technicznego Spółki Przewozy Regionalne w infrastrukturę służącą do utrzymania kolejowego taboru pasażerskiego. Tu przewoźnik chce doposażyć swoje zakłady w nowoczesne urządzenia oraz rozbudować istniejące, a także zbudować nowe obiekty o podwyższonym standardzie. Doposażenie i rozbudowa zaplecza dla potrzeb utrzymania kolejowego taboru pasażerskiego jest niezbędna z uwagi na potrzebę:

–wykonywania napraw bieżących i przeglądów kontrolnych;

–zmechanizowania, dozbrojenia technicznego (urządzenia i instalacje), unowocześnienia procesu technologicznego wykonywania czynności obiegowo naprawczych;

–zagospodarowania odpadów i nieczystości powstałych w trakcie realizacji zadań;

–przystosowania infrastruktury związanej z transportem wewnątrzzakładowym dla potrzeb realizacji czynności obsługowo –naprawczych taboru;

–modernizację infrastruktury wodno –kanalizacyjnej i energetycznej w tym sieci trakcyjnej. Szacunkowa kwota dofinansowania tego projektu to 52,85 mln złotych.

Jak wspomnieliśmy na wstępie żaden z projektów nie uwzględnia zakupu nowych pojazdów dla Przewozów Regionalnych. Niestety. Trzeba zatem pocieszać się faktem, że, być może, dzięki wsparciu unijnemu, uda się poprawić komfort podróżowania pociągami InterRegio. Stan taboru obsługującego te połączenia pozostawia dziś często wiele do życzenia. Ale jest to na większości tras jedyna alternatywa dla pociągów TLK spółki PKP Intercity.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
InterRegio
Unia Europejska
wagon
lokomotywa
  • Zgredzik – 03.04.2013

    Większość IR to zwykłe kible, ostatni z Olsztyna do Poznania jechał z plastikowymi siedzeniami porażka

  • mi – 03.04.2013

    I dlatego "zgredziku" te modernizacje aby taki pasażer jak Ty nie cedził negatywnych ocen.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....