TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Przewozy Regionalne z nową umową w Opolskim
InfoRail - Opublikowano: 05.12.2016 14:05:08 1 komentarz
Przewozy Regionalne z nową umową w Opolskim (foto: UMWO)

1 grudnia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego podpisana została umowa na ofertę przewozową roku 2017. Będzie to drugi rok realizacji pięcioletniego kontraktu, jaki samorząd województwa zawarł z Przewozami Regionalnymi.

Umowę podpisali Szymon Ogłaza, członek Zarządu Województwa oraz Krzysztof Mamiński, prezes przewoźnika.

Jak informował Szymon Ogłaza przyszłoroczna oferta wiąże się z samymi plusami. Do wchodzącego w życie od 11 grudnia nowego rozkładu jazdy wprowadzonych zostanie 14 nowych połączeń ? m.in. do Częstochowy, Brzegu, Karłowic, Pluder, pojawią się nowe relacje np. Wrocław ? Częstochowa, Zawadzkie ? Wrocław, Opole ? Karłowice, 12 pociągów będzie kursować częściej (np. w dni wolne od pracy).

Wśród nowych połączeń jest m.in. pociąg relacji Wrocław Główny (odjazd o 17.08) do Częstochowy przez Opole, który kursować będzie w piątki po to, by ułatwić studiującej młodzieży dotarcie do domu. W niedzielę wieczorem wyjedzie on z Częstochowy o godz. 18.37 przez Opole (19.56) do Wrocławia (20.55). Szymon Ogłaza mówił też, że w związku z budową obwodnicy drogowej Czarnowąsów i budową Elektrowni Opole utrudniony jest wyjazd w kierunku Namysłowa oraz przejazd przez miejscowości leżące na trasie pomiędzy Opolem a Elektrownią. Alternatywą dla komunikacji samochodowej będą więc połączenia kolejowe z Opola do Karłowic oraz z Karłowic do Opola.

W grudniu tego roku samorząd województwa odbiera czwarty z Impulsów, które obsługują linię Kędzierzyn-Koźle ? Wrocław. W nowym rozkładzie jazdy na rok 2016/2017 zwiększy się liczba połączeń Impulsami na trasach Opole ? Brzeg ? Wrocław z sześciu do dwunastu, a na trasie Opole ? Kędzierzyn-Koźle z czterech do dwunastu. Czas przejazdu z Opola do Brzegu wyniesie 27 minut, a z Opola do Wrocławia ? 58 minut.

Ta bogatsza oferta przewozowa, realizowana w bardziej komfortowych dla pasażerów warunkach ma ich zachęcić do korzystania z pociągów. ? Chcemy, by wrócili do nas zwłaszcza ci podróżni, którzy w związku z perturbacjami na modernizowanych liniach kolejowych, z przejazdów pociągami zrezygnowali. Dzięki unowocześnieniu linii i taboru podróż koleją może być konkurencyjna dla transportu samochodowego ? tańsza, szybsza i bardziej komfortowa ? mówił Sylwester Brząkała, dyrektor opolskiego Oddziału PR.

Z kolei prezes Przewozów Regionalnych, Krzysztof Mamiński, stwierdził, że współpraca z województwem opolskim układa się wzorcowo, dziękował za użyczenie taboru. ? Rok 2016 jest pierwszym, w którym spółka zanotowała dodatni wynik. W roku przyszłym chcemy zainwestować w sprzęt zakładu w Kędzierzynie ? Koźlu, który będzie dbał o stan taboru ? zapowiedział.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Opolskie
Przewozy Regionalne
  • www – 05.12.2016

    No tak. Ale kiedy zakończyła się modernizacja linii z Wrocławia do Opola? Tutaj artykuł historyczny z 2012 roku!!!http://inforail.pl/dlaczego-zmodernizowana-linia-wroclaw-opole-to-niewypal_more_53110.htmlCo przez tyle lat robiły PR-y???

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....