TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Przewozy Regionalne z umową na Podkarpaciu. Bardzo droga usługa…
InfoRail.pl - Opublikowano: 15.07.2020 17:45:17
Przewozy Regionalne z umową na Podkarpaciu. Bardzo droga usługa…

Przekazujemy miliony złotych dla milionów pasażerów – powiedział marszałek Władysław Ortyl tuż przed podpisaniem umowy na przewozy kolejowe na terenie Podkarpacia na najbliższe pięć lat.

Umowa o wartości ponad 460 mln złotych pozwoli co najmniej kilkunastu milionom  pasażerów korzystać z przewozów kolejowych na terenie województwa podkarpackiego przez najbliższe lata, do roku 2025. Umowa jest pierwszą w historii, która dotyczy nie tylko korzystania przez pasażerów z tradycyjnych przewozów regionalnych, ale także Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej.

Cieszymy się, że możemy złożyć podpis pod tą cenną umową. Te miliony złotych są dla mieszkańców naszego województwa, bo to oni w głównej mierze będą korzystać z regionalnej kolei. Teraz wchodzimy też w nowy obszar dotyczący Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej. Szacujemy, że w obu tych obszarach dotyczy to nawet rocznie 5 mln pasażerów. 466 milionów za pracę eksploatacyjną na poziomie 20 mln pociągokilometrów – to ukazuje wagę  podpisywanej właśnie umowy – powiedział marszałek Władysław Ortyl w czasie uroczystego podpisania umowy. 

Zawarcie umowy to wynik postępowania przetargowego, w którym najpierw Przewozy Regionalne protestowały, bo nie mają klimatyzowanych pociągów, a potem złożyły ofertę znacznie przekraczającą szacunki zamawiającego. Umowa reguluje realizację dwóch usług:

1) kolejowych przewozów pasażerskich  wojewódzkich – przewozów regionalnych (PR) oraz

2) kolejowych przewozów pasażerskich aglomeracyjnych – podmiejskich  (PKA).

W ramach  umowy operator kolejowy będzie świadczył usługi przewozowe na obszarze województwa podkarpackiego w ramach regionalnych połączeń kolejowych oraz  na terenie Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego z przyległymi gminami  w  ramach kolei aglomeracyjnej.

Przewozy regionalne  kosztować będą  322 371 799,38 PLN,  co przełoży się na 14,82 mln pociągokilometrów a przewozy aglomeracyjne  realizowane będą za 143 597 994,62 PLN, co odpowiadać będzie 5,24 mln pociągokilometrów.

W tym czasie z pociągów na terenie Podkarpacia skorzystać ma kilkanaście milionów pasażerów. Planowana wielkość przewozu pasażerów w tym czasie to: w ramach przewozów regionalnych – ponad 3 mln pasażerów co roku (dane z roku 2019), w ramach przewozów aglomeracyjnych  - ok.  2 mln pasażerów rocznie (wg prognoz w 2023 roku). 

Zawarcie tej umowy umożliwia uruchomienie już za pół roku czyli w styczniu 2021 Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej

Bardzo starannie przygotowujemy się, aby jak najlepiej wykorzystać atut jakim będzie PKA. Chcemy zachęcić pasażerów, aby korzystali z szybkiej, nowoczesnej, wygodnej kolei aglomeracyjnej. Budujemy parkingi dla samochodów, aby można było zostawić auto i przesiąść się do pociągu, tak jak dzieje się w wielu miejscach świata. Chcemy wzmocnić rolę transportu kolejowego i podnieść jakość usług przewozów pasażerskich w obszarze aglomeracji rzeszowskiej – podkreślał wicemarszałek Piotr Pilch, w zarządzie województwa odpowiadający między innymi za sprawy kolei. Działamy, aby skrócić czas jazdy, poprawić częstotliwość, skomunikowanie oraz punktualność połączeń. Mamy i czekamy na kolejne nowoczesne elementy taboru. Mamy ambitny plan przyciągnięcia jeszcze większej liczby pasażerów i chcemy go wykonać, między innymi poprzez poprawę jakości kolejowych usług o charakterze aglomeracyjnym – dodał wicemarszałek Pilch.

Na razie oferta Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej będzie jeszcze niepełna, z pewnymi ograniczeniami, z powodu braku przepustowości na liniach do Kolbuszowej czy też do Strzyżowa. Zdecydowana większość pociągów zostanie uruchomiona na linii do Dębicy i Przeworska, gdzie nie występują ograniczenia przepustowości. Tak też w styczniu ruszy PKA – będzie to około 56% pociągów zaplanowanej docelowej ilości w ramach projektu.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Podkarpackie
przetarg
Przewozy Regionalne

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....