TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Przez burzę dłuższa przerwa w ruchu tramwajów w Chorzowie
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 26.04.2018 10:40:48
Przez burzę dłuższa przerwa w ruchu tramwajów w Chorzowie

Przewidziany pierwotnie do czwartkowego poranka remont odcinka linii tramwajowej Katowice – Bytom w centrum Chorzowa wydłuży się – wobec zniszczeń spowodowanych przez burzę - o dzień. W czasie prac fragment tej jednej z najbardziej obciążonych tras w regionie jest zamknięty.

Chodzi o krótki odcinek torowiska wzdłuż łącznika przy chorzowskiej estakadzie oraz przejazd na skrzyżowaniu z ul. Moniuszki. Prace obejmują obszar od miejsca, w którym w 2016 r. zakończyła się budowa centrum przesiadkowego na chorzowskim rynku - do odnowionego w poprzednich latach łuku bezpośrednio przy ul. Katowickiej.

Jak poinformował PAP w środę rzecznik Tramwajów Śląskich Andrzej Zowada, powodem przedłużenia się robót są skutki burzy, która przeszła nad regionem w poniedziałek wieczorem. Robotnicy wcześniej tamtego dnia rozłożyli już wówczas tzw. podsypkę pod nowe torowisko. W czasie burzy ulewny deszcz spłukał ją z właściwego miejsca.

Tramwaje Śląskie wyjaśniają, że choć prace obejmują łącznie ok. 250 m tzw. toru pojedynczego, to jeden z najtrudniejszych odcinków całej sieci, o dużym nachyleniu i z ciasnym łukiem. Wykonujący remont pracownicy zakładu torów i sieci spółki musieli po burzy jeszcze raz wykonać prace związane z tą częścią budowy nowych torów.

Jak wynika z informacji organizującego w regionie komunikację miejską Komunikacyjnego Związku Komunalnego Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (KZK GOP), w związku z robotami Tramwajów Śląskich w centrum Chorzowa wstrzymano bezpośrednie przejazdy komunikacją tramwajową z centrum Katowic do Bytomia, Świętochłowic oraz Rudy Śląskiej Chebzia.

To jedne z najbardziej obciążonych linii tramwajowych w całej Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (GZM). Na czas prowadzonych w centrum Chorzowa prac linia tramwajowa nr 6 kursuje tylko między Bytomiem (Szkoła Medyczna), a przystankiem Łagiewniki Media Markt. Do tego samego przystanku dociera linia nr 19 z zajezdni w Stroszku.

Linia nr 11 kursuje z katowickiego Placu Miarki do pętli zachodniej przy Stadionie Śląskim. Linia nr 33 jeździ z Koszutki (Słoneczna Pętla) – do Parku Śląskiego (Wejście Główne), zawracając na tzw. pętli wschodniej. Linia nr 0 kursuje w swojej stałej relacji Katowice Plac Wolności – Stadion Śląski (pętla zachodnia), choć częściej niż zwykle. Do pętli zachodniej uruchomiono dodatkową linię nr 46 z Brynowa.

Jako autobusową komunikację zastępczą uruchomiono dwie linie. Linia T-11 jeździ z Rudy Śląskiej Chebzia (dworzec) do Stadionu Śląskiego, a linia T-19 z Bytomia (dworzec) do Stadionu Śląskiego. Przystanek "Chorzów Stadion Śląski" dla obu tych linii znajduje się na początku ul. Parkowej. Dodatkową alternatywą dla tramwajów są linie autobusowe: 820, 830, 830N, 840 i 840N, które normalnie kursując jako przyspieszone, tymczasowo obsługują dodatkowe przystanki.

Obecne prace Tramwajów Śląskich są prowadzone w pobliżu innego odcinka, którego remont, pod kątem dostępnych obecnie funduszy unijnych przygotowują wspólnie Tramwaje Śląskie i chorzowski samorząd. W ostatnich dniach spółka i miasto wybrały ofertę na zaprojektowanie przebudowy ul. Katowickiej i równoległej linii tramwajowej w rejonie d. Huty Kościuszko.

Tramwaje Śląskie przygotowują tam przebudowę odcinka głównej trasy Katowice - Bytom wraz z przesunięciem w rejon Placu Powstańców obecnego przystanku przy ul. Metalowców. Prace te są zaplanowane jako jedno z kilkunastu zadań drugiego etapu "Zintegrowanego projektu modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko-Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego".

Tramwaje Śląskie są jednym z największych operatorów sieci tramwajowych w Polsce. Spółka obsługuje 28 linii w 12 miastach. Łączna długość torowisk ciągnących się od Zabrza na Górnym Śląsku po Dąbrowę Górniczą w Zagłębiu Dąbrowskim to ponad 340 km toru pojedynczego (w tym niespełna 30 km w zajezdniach). Codziennie w dni robocze na trasy wyjeżdża tam ok. 200 wozów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Tramwaje Śląskie
remont
Chorzów

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....