TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|







Dane szczegółowe














Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemu



Profile społecznościowe




Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|







Dane szczegółowe













Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemu



Profile społecznościowe




Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane











Profile społecznościowe



Dodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Przez Pelplin 200 km/h. Miasto pyta o szczegóły
- Opublikowano: 15.03.2019 11:47:42
Przez Pelplin 200 km/h. Miasto pyta o szczegóły (foto: UM Pelplin)

Choć do rozpoczęcia faktycznych prac inwestycyjnych na pewno minie jeszcze sporo czasu (szacuje się, że minimum 2 – 3 lata), to już teraz Burmistrz Pelplina Mirosław Chyła konsultuje szereg zamierzeń ze strony spółek należących do Grupy PKP, które to z pewnością będą miały wpływ na kształt i funkcjonowanie Gminy Pelplin.

W tym celu w dniu 14 marca (czwartek), odbyło się spotkanie konsultacyjne dotyczące likwidacji przejazdów kolejowo – drogowych zlokalizowanych w ciągu linii kolejowej nr 1131 na terenie Gminy Pelplin. W spotkaniu uczestniczyli ze strony Gminy Pelplin: Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Mirosław Chyła, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin Ewa Nowogrodzka oraz przedstawiciele Referatu Inwestycji i Gospodarki Komunalnej Mirosława Sielska i Krzysztof Adamczyk. Stronę inwestora (PKP) reprezentowali: Alicja Studzińska, Jolanta Lis – Smolińska oraz Waldemar Piekarski (PKP PLK S. A.).

Przewidziana likwidacja przejazdów wynika z planów PKP w zakresie zwiększenia prędkości pociągów osobowych w ciągu linii 131 do prędkości 200 km/h. Założenie to bezpośrednio wiąże się z likwidacją przejazdów kolejowo – drogowych w Kulicach, Rajkowach – Ornasowo oraz w Pelplinie. Wcześniej wypracowane stanowisko, które polegało na utworzeniu przejazdu pod torami w Pelplinie tylko dla pieszych i rowerzystów oraz jednoczesnej budowie drogi dojazdowej od obwodnicy (wykorzystanie tzw. ślepego skrzyżowania Pelplin – kierunek ul. Dworcowa oraz kierunek Rajkowy Ornasowo), po dzisiejszym spotkaniu uległo zmianie, co przyniesie tylko korzyści samym mieszkańcom naszej gminy.

Wstępnie ustalono, że korzystniejszym wariantem będzie zaprojektowanie tunelu dla ruchu pieszego i samochodowego na przedłużeniu ul. Kopernika przy budynku stacyjnym PKP, z włączeniem za torami w ul. Mickiewicza. O możliwości technicznej takiego rozwiązania zdecydują projektanci podczas przewidzianych na lata 2020 – 2021 prac projektowych. W celu zniwelowania negatywnych skutków zamknięcia przejazdu kolejowego, dla mieszkańców Maniowa i Ornasowa (Rajkowy) planuje się wybudowanie drogi z obwodnicy Pelplina do zakładu "De Graaf". Likwidacja przejazdu w poziomie drogi w Kulicach spowoduje natomiast budowę tunelu dla ruchu pieszego i samochodowego.

Jak podaje Urząd Miasta wnioski ze spotkania są optymistyczne tym bardziej, że żadna z miejscowości nie ucierpi pod względem połączeń komunikacyjnych. Warto także wspomnieć, że inne obiekty inżynieryjne w ciągu linii kolejowej nr 131, a znajdujące się na terenie Gminy Pelplin (wiadukty, itp.), które nie spełniają obecnie odpowiednich norm, także zostaną przebudowane.



Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Pelplin
PKP PLK

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....