TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Radom: Zatrzymaj się i żyj
WWW.POLICJA.PL - Opublikowano: 01.06.2009 15:40:06
Radom: Zatrzymaj się i żyj

Komenda Miejska Policji w Radomiu przed zbliżającymi się wakacjami kontynuuje działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa zarówno na drogach, jak i nad akwenami wodnymi. Działania zapoczątkowała akcja „Dziecko w aucie”, podczas której policjanci z drogówki razem z aktorką Moniką Mrozowską przypominali o konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa i obligatoryjnym przewożeniu dzieci w specjalnych fotelikach. Kolejnym elementem akcji była prelekcja o bezpieczeństwie nad wodą. Dziś dzieci mogły zobaczyć jak niebezpiecznie może być na przejeździe kolejowym.
Gwizd lokomotywy. Pisk nagłego hamowania. Krzyk. Trzask pękających szyb i miażdżonej karoserii samochodu. Ofiary. Policja, pogotowie, straż pożarna, prokurator. Tak zazwyczaj wygląda scenariusz wypadku kolejowego. Aby takich zdarzeń było jak najmniej, na jednym z radomskich przejazdów kolejowych przeprowadzono dzisiaj symulację wypadku, który mogli obserwować zgromadzeni widzowie, w tym dzieci z radomskich szkół podstawowych.
Aby zwiększyć bezpieczeństwo kierowców, rowerzystów i pieszych na przejazdach kolejowych PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przy współudziale Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, Zespołu ds. Komunikacji Społecznej KMP Radom, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu, Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego oraz Straży Ochrony Kolei, w ramach kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd –Zatrzymaj się i żyj!”, zorganizowali symulację zderzenia samochodu osobowego z pojazdem szynowym.
Celem dzisiejszej inscenizacji na przejeździe przy ul. Stalowej w Radomiu było uświadomienie kierowcom zagrożeń wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności podczas przejeżdżania przez przejazdy kolejowo-drogowego i zwrócenie uwagi na stosowanie się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Niestety nie wszyscy o tym pamiętają.
Dla wszystkich obserwujących symulację przestrogą na pewno był fakt, że samochód ważący 1,5 tony w zderzeniu z pociągiem o masie kilkuset lub nawet kilku tysięcy ton nie ma żadnych szans. Maszynista, widząc samochód na przejeździe, może tylko włączyć nagłe hamowanie i czekać na zderzenie. Pociąg nie zatrzyma się w miejscu. Droga hamowania pociągu towarowego o masie 1800 ton, jadącego z prędkością 50 km/h to około 500 metrów !
Wypadki na przejazdach kolejowo-drogowych zawsze budzą wiele emocji. Zderzenie samochodu, który waży kilka ton z pociągiem o masie kilkuset, a nawet kilku tysięcy ton jest prawie zawsze tragiczne w skutkach. O niebywałym szczęściu mogą mówić ci, którzy z takiego wypadku wyszli bez uszczerbku na zdrowiu i życiu.
„Zatrzymaj się i żyj!”–kilka sekund przeznaczone na zatrzymanie samochodu przed przejazdem i sprawdzenie czy nie zbliża się pociąg jest w stanie uratować nam życie! Statystyki są jednak nieubłagane: 98 procent wypadków powodują nieostrożni kierowcy.
Kampania społeczna „Bezpieczny przejazd - Zatrzymaj się i żyj!”jest realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. już od roku 2005. Jej celem jest zwiększenie bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych. Bezpieczeństwo na przejazdach kolejowo-drogowych na całym świecie jest wspólną sprawą wszystkich, którzy mogą mieć na nie wpływ: kolei i policji, administracji i samorządów, zarządców dróg, organizacji społecznych oraz wszystkich ludzi dobrej woli.
Symulację wypadku poprzedziło spotkanie przedstawicieli wszystkich instytucji biorących udział w inscenizacji z dziećmi z radomskiej szkoły podstawowej, podczas którego omówiono problemy bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych oraz sposoby zawiadamiania służ ratunkowych o wypadku drogowym, czy kolejowym.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Radom

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....