TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

RailJet pojedzie do Berlina
InfoRail.pl - Opublikowano: 15.06.2020 13:45:53
RailJet pojedzie do Berlina (foto: CD)

Po kilkuletniej przerwie, we wtorek 16 czerwca, bezpośrednie połączenie między Berlinem, Pragą i Wiedniem pod nazwą Vindobona wraca na trasę.

Nowy pociąg będzie kursował w Austrii do Grazu i będzie oferował bezpośrednie do Berlina.

"We współpracy z naszymi partnerami z ÖBB w Austrii i DB w Niemczech udało nam się wynegocjować odnowienie tradycyjnego bezpośredniego połączenia naszych metropolii. Czeskie koleje miały za zadanie zapewnić zestaw dla całego projektu. Będzie to jednostka Railjet, która w tym pociągu obejmie prawie 1000 kilometrów i zapewni pasażerom wygodną i szybką podróż. Trasę między Berlinem a Wiedniem pokona w około 8,5 godziny, a także zaoferuje naszym pasażerom bezpośrednie i wygodne połączenie bez transferu, na przykład z Brna do Berlina lub do Wiednia" - mówi Václav Nebeský, szef Ceskich drah. "Nasze siedem zestawów będzie teraz kursować nie tylko do Austrii i Słowacji, ale także do Niemiec. Nasza decyzja o zakupie 20 bardziej nowoczesnych pociągów dalekobieżnych jest kolejnym logicznym krokiem w oferowaniu i dalszym rozwijaniu szybkiego i wygodnego połączenia kolejowego Pragi z miastami europejskimi." – dodaje.

Połączenie Vindobona wyruszy po raz pierwszy na całej planowanej trasie z Berlina i Grazu we wtorek 16 czerwca. Z Berlina wyjedzie o 6:17. Przyjedzie do Pragi o 10:31, do Wiednia o 14:49 i do Grazu o 17:33. W przeciwnym kierunku będzie to ostatnie połączenie z Berlinem. Pociąg odjeżdżać będzie z Grazu o 10:26, z Wiednia o 13:10, z Dworca Głównego w Pradze o 17:32 i przyjedzie na Dworzec Centralny w Berlinie o 21:54.

Pociąg zaoferuje także nowe możliwości szybkiej i wygodnej podróży bez transferu, na przykład z Brna do Drezna (5 godzin) i Berlina (7 godzin) lub z Uścia nad Łabą do Brna lub Austrii (4 godziny do Brna, 5 godzin do Wiednia, do Grazu 8 godzin i 15 minut).

"Oprócz szybkiego i bezpośredniego połączenia kilku ważnych centrów gospodarczych naszej republiki z Niemcami i Austrią, pociąg Vindobona z Berlina do Wiednia i Grazu oferuje również wysoki standard podróży i usług. Należą do nich klimatyzowane wnętrze, wagon restauracyjny, serwowanie posiłków pasażerom, klasa biznesowa dla najbardziej wymagających klientów, miejsca dla wózków inwalidzkich i pasażerów z dziećmi, dla których jest kino pokładowe, miejsce do przechowywania wózków dziecięcych lub przewijaków, Wi-Fi i wiele innych inne usługi. W ten sposób Railjet otwiera drzwi do Europy dla czeskich kolei i naszych pasażerów "- mówi Jiří Ješeta, zastępca dyrektora generalnego Kolei Czeskich.a


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ceske drahy
OBB
Deutsche Bahn
Graz
Praga
RailJet

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....