TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Railjety co dwie godziny
INFORAIL Karol Wach - Opublikowano: 06.09.2012 13:49:54 1 komentarz
Railjety co dwie godziny

Od grudnia 2014 roku Railjety na trasie Praga –Brno –Wiedeń –Graz  będą kursować co dwie godziny. To efekt współpracy kolej czeskich CD z austriackimi ÖBB. Na trasy wyjdzie siedem zestawów, co umożliwi osiągnięcie właśnie takiej częstotliwości. Pociągi zostaną też skomunikowane z połączeniami do Břeclavia a dalej również na Słowację i Węgry. To ważny krok w ciągłej poprawie naszych usług. Dzięki temu umocnimy swoją pozycję na rynku –powiedział Christian Kern, prezes zarządu ÖBB Holding. Co więcej od 2015 roku wszystkie połączenia międzynarodowe z i do Wiednia będą obsługiwane zestawami Railjet lub ICE. Dworzec Główny w Wiedniu ma natomiast pełnić ważną rolę centrum międzynarodowego, pasażerskiego transportu kolejowego. CD we współpracy z ÖBB dążą do stworzenia kolejowej osi wschód –zachód, niezależnie od istniejącej już siatki połączeń w schemacie północ –południe. Pierwsza z nich obejmuje trasę Budapeszt –Wiedeń –Salzburg –Monachiunm/Zurich, druga natomiast Praga –Wiedeń –Graz.

 

Railjet czyli wyższy standard podróżowania     

Dzięki wprowadzeniu na linie łączące Austrię i Czechy Railjetów zwiększy się komfort podróżowania kolejami. Ma to stanowić ważny aspekt w konkurowaniu z połączeniami autobusowymi czy samolotowymi. Międzynarodowy sukces Railjetów i dobra współpraca z Siemensem i OBB nie tylko poprawi jakość połączeń między Austrią i Czechami, ale wprowadzi całkowicie nowy poziom jazdy, również w ruchu krajowym, pomiędzy dwoma największymi miastami w Republice Czeskiej, Pragą i Brnem - mówi Peter Žaluda, Prezes Zarządu Kolei Czeskich. Od 2014 r. Koleje Czeskie będą miały siedem Railjetów premium. Każdy z nich ma 206 m długości i 330 ton. 7-częściowe składy oferują ponad 400 miejsc siedzących. Wszystkie Railjety, które jeździć będą na trasie Praga - Brno - Wiedeń - Graz, wyposażone zostaną w restaurację i miejsca do przewozu rowerów. Każdy z nich będzie miał również system informacji pasażerskiej. Wyświetlacze poinformują o aktualnej prędkości podczas jazdy, położeniu pociągu i kolejnych stacjach. System elektronicznej rezerwacji pomoże łatwo znaleźć miejsca. Są one podzielone na trzy klasy: Bussines, pierwszą i drugą. Railjety Kolei Czeskich będą oferować te same standardy co austriackie zestawy. Railety są produkowane przez Siemensa i oparte na lokomotywie Taurus. Ich maksymalna prędkość to 230 km/h. Oprócz już wymienionych usług będą również wyposażone w strefy dla dzieci i miejsca na wózki inwalidzkie.

Railjety to nie jedyne nowe pojazdy wprowadzone do ruchu przez czeskiego przewoźnika. Spółka oddała w ostatnim czasie do eksploatacji prawie 200 nowych lub zmodernizowanych wagonów, lokomotyw i zespołów, takich jak RegioPanter , LINK czy RegioShuttle R1.  
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
CD
OBB
Czechy
Austria
Wiedeń
Praga
Railjet
  • knml – 06.09.2012

    wówczas austriacy zapewne stracą zainteresowanie w polonii

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....