TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Railjety co dwie godziny
INFORAIL Karol Wach - Opublikowano: 06.09.2012 13:49:54 1 komentarz
Railjety co dwie godziny

Od grudnia 2014 roku Railjety na trasie Praga –Brno –Wiedeń –Graz  będą kursować co dwie godziny. To efekt współpracy kolej czeskich CD z austriackimi ÖBB. Na trasy wyjdzie siedem zestawów, co umożliwi osiągnięcie właśnie takiej częstotliwości. Pociągi zostaną też skomunikowane z połączeniami do Břeclavia a dalej również na Słowację i Węgry. To ważny krok w ciągłej poprawie naszych usług. Dzięki temu umocnimy swoją pozycję na rynku –powiedział Christian Kern, prezes zarządu ÖBB Holding. Co więcej od 2015 roku wszystkie połączenia międzynarodowe z i do Wiednia będą obsługiwane zestawami Railjet lub ICE. Dworzec Główny w Wiedniu ma natomiast pełnić ważną rolę centrum międzynarodowego, pasażerskiego transportu kolejowego. CD we współpracy z ÖBB dążą do stworzenia kolejowej osi wschód –zachód, niezależnie od istniejącej już siatki połączeń w schemacie północ –południe. Pierwsza z nich obejmuje trasę Budapeszt –Wiedeń –Salzburg –Monachiunm/Zurich, druga natomiast Praga –Wiedeń –Graz.

 

Railjet czyli wyższy standard podróżowania     

Dzięki wprowadzeniu na linie łączące Austrię i Czechy Railjetów zwiększy się komfort podróżowania kolejami. Ma to stanowić ważny aspekt w konkurowaniu z połączeniami autobusowymi czy samolotowymi. Międzynarodowy sukces Railjetów i dobra współpraca z Siemensem i OBB nie tylko poprawi jakość połączeń między Austrią i Czechami, ale wprowadzi całkowicie nowy poziom jazdy, również w ruchu krajowym, pomiędzy dwoma największymi miastami w Republice Czeskiej, Pragą i Brnem - mówi Peter Žaluda, Prezes Zarządu Kolei Czeskich. Od 2014 r. Koleje Czeskie będą miały siedem Railjetów premium. Każdy z nich ma 206 m długości i 330 ton. 7-częściowe składy oferują ponad 400 miejsc siedzących. Wszystkie Railjety, które jeździć będą na trasie Praga - Brno - Wiedeń - Graz, wyposażone zostaną w restaurację i miejsca do przewozu rowerów. Każdy z nich będzie miał również system informacji pasażerskiej. Wyświetlacze poinformują o aktualnej prędkości podczas jazdy, położeniu pociągu i kolejnych stacjach. System elektronicznej rezerwacji pomoże łatwo znaleźć miejsca. Są one podzielone na trzy klasy: Bussines, pierwszą i drugą. Railjety Kolei Czeskich będą oferować te same standardy co austriackie zestawy. Railety są produkowane przez Siemensa i oparte na lokomotywie Taurus. Ich maksymalna prędkość to 230 km/h. Oprócz już wymienionych usług będą również wyposażone w strefy dla dzieci i miejsca na wózki inwalidzkie.

Railjety to nie jedyne nowe pojazdy wprowadzone do ruchu przez czeskiego przewoźnika. Spółka oddała w ostatnim czasie do eksploatacji prawie 200 nowych lub zmodernizowanych wagonów, lokomotyw i zespołów, takich jak RegioPanter , LINK czy RegioShuttle R1.  
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
CD
OBB
Czechy
Austria
Wiedeń
Praga
Railjet
  • knml – 06.09.2012

    wówczas austriacy zapewne stracą zainteresowanie w polonii

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....