TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

RegioJet chce wjechać do Polski. Już w przyszłym roku?
InfoRail.pl - Opublikowano: 14.03.2019 09:01:50 1 komentarz
RegioJet chce wjechać do Polski. Już w przyszłym roku?

Polski rynek jest ważny dla RegioJet – powiedział nam Radim Jančura, szef czeskiego przewoźnika.

Mamy już teraz autobusowe połączenie Kraków – Ostrawa – Wiedeń. RegioJet ma też certyfikaty, aby wejść na rynek polski. Ten kolejowy. Przyszłościowo jest on dla nas niezwykle interesujący – podkreślił. Jak się okazuje żółte pociągi mogą wjechać do Polski już w przyszłym roku. Wskazywane data to nowy rozkład jazdy 2020/2021.

Polska jest państwem, w którym przewozy dalekobieżne są ciekawe dla RegioJet. Wiemy że są prowadzone inwestycje infrastrukturalne. Nie tylko Polska, ale także Europa musi otworzyć się na przewozy – mówił Radim Jančura. Co ciekawe według wyliczeń czeskiego biznesmena z przejazd pociągiem RegioJet na trasie z Warszawy do Katowic czy Krakowa trzeba byłoby zapłacić kilka-kilkanaście euro. To znacznie mniej niż w pociągach PKP Intercity. Jeśli uda się wejście do Polski RegioJet może stać się prawdziwą rewelacją.

Warto podkreślić, że to ten przewoźnik jest liderem komercyjnych przewozów w Czechach na trasie Praga – Ostrawa. Wyprzedza tam Ceske drahy i LEO Express. Także niezwykle intersujący jest standard usług. Pasażerowie mają do dyspozycji cztery klasy. W najwyższej – biznes – dostają nawet darowego szampana. Patrząc na poczynania szefa przewoźnika niebawem mogą pojawić się tam kawior i truskawki…. Sushi już można zamówić. W składach pociągów są wagony multimedialne, a także strefa zabaw dla dzieci. Wszystko za bardzo przystępną cenę, która jest dynamiczna i zależy oczywiście od klasy, którą wybiera pasażer.

Warto także zaznaczyć, że po FlixBusie RegioJet jest drugim w Europie przewoźnikiem autobusowym, co prawda w Polsce jeszcze mało aktywnym, ale niebawem pewnie i to się zmieni.

W 2018 RegioJet przewiózł 9,7 miliona pasażerów na wszystkich trasach. W stosunku do roku 2017 jest to ogromny wzrost rok do roku o 29%. Jednocześnie RegioJet odnotował rekordowe wyniki gospodarcze w 2018 roku. Według wstępnych badań w 2018 roku zysk przed opodatkowaniem powinien przekroczyć 100 milionów CZK. Ten rekordowy wynik pokazuje wysoką rentowność zrealizowanych inwestycji w sektorze kolejowym.

Transport kolejowy to obiecująca gałąź naszej działalności, co potwierdza wynik przed opodatkowaniem, który osiągnie ponad 100 mln CZK. Pociągi RegioJet są rentowne na wszystkich liniach, dobrze skalkulowane ceny i jakość usług mogą przyciągać setki tysięcy nowych pasażerów rocznie. Pojawienie się nowych przewoźników i usług na kolei to jeden z głównych czynników ogólnego wzrostu sektora pasażerskiego – stwierdził Radim Jančura.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
RegioJet
  • DarekP – 14.03.2019

    Patrząc na to, że państwo ma zamiar dopłacać do Intercity 1 mld PLN rocznie, wejście RegioJet na polski rynek będzie traktowane podobnie jak wygrana Hyundaia w Warszawie.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....