TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Rekordowy rok RegioJet, będą dalsze inwestycje w tabor
InfoRail.pl - Opublikowano: 01.02.2019 18:48:08 1 komentarz
Rekordowy rok RegioJet, będą dalsze inwestycje w tabor (foto: RegioJet)

RegioJet poinformował, że rok 2018 był dla niego rekordowy. Żółte pociągi przewiozły prawie 10 milionów pasażerów, a firma oczekuje zysku (przed opodatkowaniem) w wysokości 4 milionów EUR.

W stosunku do roku 2017 jest to ogromny wzrost - rok do roku - o 29%. Jednocześnie RegioJet poinformował o dobrych wynikach ekonomicznych za rok 2018.

Transport kolejowy jest bardzo obiecującą dziedziną naszej działalności, nasze pociągi są rentowne na wszystkich liniach, w tym nowo utworzonej, dzięki otwartemu dostępowi, Praga – Brno – Wiedeń. Ruszyła ona w grudniu 2017 r. a już po roku przynosi zyski, dzięki dobrym cenom i lepszym usługom udało się przyciągnąć setki tysięcy nowych pasażerów pociągów łączących Pragę, Brno i Wiedeń – powiedział Radim Jančura, właściciel RegioJet.

Pociągi dalekobieżne RegioJet przewiozły około 5,9 miliona pasażerów w 2018 r., na trasach Praga - Ostrawa, Praga - Koszyce - Humenné (Słowacja) i Praga - Brno - Bratysława / Wiedeń. W porównaniu z poprzednim rokiem oznacza to około 1,2 miliona pasażerów więcej, zwłaszcza dzięki uruchomieniu nowych usług na trasie Praga - Brno - Wiedeń / Bratysława.

Regionalne pociągi RegioJet, kursujące w ramach umów PSC na Słowacji na trasie Bratysława - Komárno, przewoziły około 3,8 mln pasażerów w 2018 r. Oznacza to wzrost liczby nowych pasażerów o 1 mln rocznie. Jest to również rekordowa liczba, a na tej linii pociągi RegioJet przewożą około 5% wszystkich pasażerów na słowackich torach.

Ogromny wzrost liczby pasażerów zarejestrowany przez RegioJet w 2018 r. znajduje również odzwierciedlenie w dodatnich wynikach ekonomicznych, przy szacowanym zysku przed opodatkowaniem wynoszącym 4 miliony EUR (100 mld CZK).

Z wynikiem 2018 r. RegioJet umocnił swoją pozycję największej i odnoszącej największe sukcesy prywatnej firmy kolejowej w Europie Środkowej. Potwierdzono również perspektywę udanego biznesu w sektorze kolejowym – podał przewoźnik.

W 2018 r. RegioJet uruchomił także nowe pojazdy, które reprezentują wartość inwestycyjną setek milionów CZK. Są to w szczególności cztery wielosystemowe lokomotywy Bombardier TRAXX i nowe wagony Astra z indywidualnymi ekranami na siedzeniach dla pasażerów.

Nabywanie i wdrażanie nowych pojazdów będzie kontynuowane w tym roku. RegioJet planuje pozyskać więcej nowych lokomotyw wielosystemowych, a także więcej nowych wagonów Astra. RegioJet przygotował program zakupu i remontów taboru o wartości inwestycyjnej ponad 40 mln EUR (1 miliard CZK) w ciągu najbliższych 2-3 lat, tak aby nadal zwiększać liczbę oferowanych miejsc i zapewnić wystarczającą przestrzeń odzwierciedlającą szybko rosnącą liczbę pasażerów.

Sukces w przetargach

RegioJet wygrał przetarg na obsługę linii R8 Brno - Přerov - Ostrawa i Bohumín od grudnia 2019 r. Ministerstwo Transportu zaoszczędzi prawie 9 mln EUR na dotacjach w ciągu najbliższych 8 lat dzięki umowie z RegioJet.

Ponadto przewoźnik wygrał również przetarg na obsługę pociągów regionalnych na kilku trasach w regionie Ústí nad Labem (Północne Czechy) - począwszy od grudnia 2019 r.

Z jednej strony państwo i regiony zaoszczędzą miliony euro, a jednocześnie zyskają znacznie wyższą jakość usług transportowych dla pasażerów – podał RegioJet.

Dla przewoźnika usługi PSC będą nowym kierunkiem dla dalszej ekspansji i rozwoju na rynku czeskim, a także możliwością zmaksymalizowania już stworzonej infrastruktury operacyjnej – podał RegioJet.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
RegioJet
Czechy
Słowacja
lokomotywa
wagon
  • DarekP – 03.02.2019

    Rozumiem, że temat Elfów2 jest aktualny, bo jakoś o tym nie wspomniano?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....