TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Rosną przystanki PKM w Gdyni
GDYNIA.PL InfoRail.pl - Opublikowano: 02.06.2017 15:00:44
Budowa przystanku PKM w Gdyni (źródło: gdynia.pl)

Trwają intensywne prace przy budowie przystanków PKM w Gdyni. Na Karwinach nad torami wzniesiona już została bramownica, zaś wkrótce rozpocznie się budowa ponad 23-metrowej kładki, która połączy oba perony. Na miejsce zostały dostarczone elementy konstrukcji małych, szklanych wiat peronowych. Ponadto trwa montaż elementów ozdobnych wiat przystankowych.

W ramach budowy przystanków PKM Gdynia Karwiny i Gdynia Stadion powstaną dwa jednokrawędziowe perony o długości ponad 160 metrów. Będą one utrzymane w jednakowym standardzie z zachowaniem charakterystycznej dla Pomorskiej Kolei Metropolitalnej czerwonej konstrukcji zadaszenia wejść zwanej "czerwoną wstążką".

Od 30 maja 2017 r. na budowie przystanku PKM Gdynia Karwiny trwa montaż konstrukcji czerwonej wiaty przystankowej, zlokalizowanej nad klatką schodową prowadzącą na przyszły peron dla pociągów jadących w kierunku Gdańska Osowej. Obecnie stawiana przez Budimex konstrukcja nabrała już charakterystycznego dla Pomorskiej Kolei Metropolitalnej kształtu. Jeszcze w czerwcu planujemy postawienie identycznej konstrukcji nad drugą klatką schodową na Karwinach, a w dalszej kolejności także na przystanku PKM Gdynia Stadion. – mówiTomasz Konopacki, rzecznik prasowy spółki PKM.

Oprawa graficzna perforacji dwóch gdyńskich przystanków nawiązywać będzie do wyglądu już istniejących przystanków PKM, ale jednocześnie podkreślony zostanie charakter gdyńskich stacji. Motywy roślinne jak i postacie podróżnych korespondować będą ze znanymi wzorami z pierwszych ośmiu przystanków. Typowe gdyńskie elementy zdobnicze na przystanku Gdynia Stadion będą nawiązywać do dyscyplin sportowych uprawianych na obiektach Gdyńskiego Forum Sportu, sąsiadującego z koleją.

W przypadku Karwin, grafika odnosić się będzie do kolejowej tradycji i historii linii 201, przy której budowany jest przystanek PKM. Stąd wiatę ozdobi wizerunek zabytkowej lokomotywy Ol 49, która kiedyś kursowała po tej trasie oraz szynobusu, jakim obecnie mieszkańcy podróżują z Gdyni do Gdańska i na Kaszuby.

Przypomnijmy, że uruchomiona w 2015 roku Pomorska Kolej Metropolitalna jest pierwszą w Polsce linią kolejową zrealizowaną przez samorząd wojewódzki. Zakończenie budowy i oddanie do użytku nowych dwóch przystanków kolejowych w Gdyni planowane jest jeszcze w bieżącym roku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdynia
przystanek
PKM
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....