TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Rośnie liczna osób na przejściach z Ukrainą, także kolejowych
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 26.07.2017 15:26:04 1 komentarz
Rośnie liczna osób na przejściach z Ukrainą, także kolejowych (foto: Straż Graniczna)

Ponad 6,2 mln osób przekroczyło polsko-ukraińską granicę na Podkarpaciu w I półroczu br. To wzrost o ponad 300 tys. osób, w porównaniu do tego okresu w 2016 r.

Poza tym funkcjonariusze Straży Granicznej udaremnili przemyt prawie 250 kg haszyszu i zatrzymali ponad 60 kradzionych samochodów. Jak powiedział w środę na konferencji prasowej w Medyce komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej (BOSG) w Przemyślu Robert Rogoz, wzrost liczby osób, które przekroczyły granicę to tendencja, która utrzymuje się od kilku lat.

"I ten rok będzie prawdopodobnie rekordowy, jeśli chodzi o liczbę odprawionych na przejściach granicznych podległych BOSG" - dodał na konferencji podsumowującej I półrocze tego roku.

Z danych SG wynika, że 85 proc. osób przekraczających granicę stanowią obywatele Ukrainy. Jak zaznaczył Rogoz, zmniejsza się liczba osób z tego kraju, które przekraczają granicę na podstawie zasad Małego Ruchu Granicznego na rzecz ruchu bezwizowego.

Przypomniał, że 11 czerwca UE zniosła obowiązek wizowy dla Ukraińców, którzy posługują się paszportem biometrycznym. Obecnie ok. 30 proc. Ukraińców przekracza granicę w ruchu bezwizowym.

W I półroczu br. podkarpacką granicę przekroczyło ponad 860 tys. Polaków i jest to wzrost o 1 proc.

Najwięcej osób przekraczało granicę na przejściu w Medyce, ponad 2,7 mln zł i jest to wzrost o 5 proc. niż w roku ubiegłym. Jak zauważył Rogoz, Medyka jest największym w Polsce przejściem granicznym.

Komendant BOSG tłumaczył, że za wzrost liczby osób odpowiada m.in. połączenie kolejowe uruchomione pod koniec ub.r., relacji Kijów-Przemyśl. Dodał, że w sierpniu ma być uruchomiony kolejny pociąg relacji Kraków-Lwów.

"Ten ruch graniczny jest duży i będzie pewnie coraz większy, dlatego opowiadamy się są budową nowych przejść granicznych. Obecnie trwają procedury dotyczące budowy przejścia Malhowice-Niżankowice" - powiedział.

Jeśli chodzi o środki transportu to podkarpacką granicę przekroczyło ponad 1,7 mln pojazdów. Jest to mniej niż w analogicznym okresie ub.r. o 1,6 proc. Na granicy więcej było autokarów i samochodów ciężarowych, ale mniej aut osobowych.

Rogoz podkreślił, że nie potwierdziły się obawy, że przez polsko-ukraińską granicę będzie wiódł nowy szlak, którym do Europy dostawać będą się nielegalni imigranci.

W sumie nielegalnie granicę przekroczyło 122 osoby, ale z tej liczby 96 osób byli to imigranci. "Pozostałe przypadki są to turyści, którzy przekroczyli granicę, aby zrobić sobie zdjęcie na tle słupa granicznego, a to jest już odnotowywane jako nielegalne przekroczenie granicy" - wyjaśnił komendant BOSG.

Wśród zatrzymanych nielegalnych imigrantów najwięcej było obywateli Indii, Ukrainy, Bangladeszu, Turcji, Armenii, Rosji i Syrii.

Funkcjonariusze BOSG W I półroczu br. odmówili wjazdu na teren kraju ponad 7 tys. osobom. W większości byli to obywatele Ukrainy, Armenii i Turcji, którzy nie posiadali wiz i innych potrzebnych dokumentów.

Funkcjonariusze BOSG udaremnili również próbę przemytu niemal 250 kg haszyszu. Zatrzymali prawie 550 sztuk broni oraz 63 pojazdy, które były kradzione.

23 osoby zatrzymane na granicy poszukiwanych było Europejskim Nakazem Aresztowania. Wśród nich był m.in. 41-letni obywatel Ukrainy poszukiwany od 11 lat przez niemiecki wymiar sprawiedliwości, a skazany był za napad z użyciem broni.

W BOSG pracuje ponad 2,3 tys. osób. Swoim zasięgiem obejmuje przejścia graniczne z Ukrainą w Medyce, Kroczowej, Krościenku, Budomierzu, Werchracie (przejście kolejowe i tylko ruch towarowy) oraz przejście lotnicze w Jasionce.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ukraina
przejście graniczne
  • Q – 26.07.2017

    BIOSG, nie BOSG - jeżeli mówimy lub piszemy o Bieszczadzkim Oddziale SG.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
NASZE TOP 10
Czytane
Komentowane
Filmy
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....